Denon RCD-100 - jakie kolumny

mrosi

Member
Witam,

Jak w tytule - potrzebuję porady, jakie kolumny podstawkowe kupić do "cobo" Denona, RCD-100.

Klocka kupiłem synowi na urodziny, jako pierwsze w życiu stereo. Denona, rzecz jasna używanego, ale w świetnym stanie i z gwarancją, zanabyłem z kolumienkami AUNA LINIE 501 501 BS-WN (głośniki niestety bez gwarancji). Powiecie, że głośniki to wynalazek. Może i tak, ale przyznam szczerze, byłem mile zaskoczony jak cały zestaw gra. Zwłaszcza, że muzyka odsłuchiwana przez "młodego", to w większości rap i hip-hop, i w tych klimatach AUNA spisywała się świetnie, jak na zatrważająco wysoką cenę - 220 PLN. ;)

Celowo używam czasu przeszłego, bo niestety jedna z kolumn zdechła, działa tylko głośnik wyokotonowy. Komplet kupiony na Allegro, od osoby prywatnej, więc sprawa jasna - gwarancji brak. Nie mniej sprzedający - i tu podziw - poczuł się do odpowiedzialności i dorzucił połowę kasy za jedną kolumnę. Dlaczego tak? Traf chciał, że znalazłem identyczną kolumnę, pojedynczą, też na Allegro. Kupiłem, dzisiaj dotarła i... szlag mnie trafił. Nawet na "dzień dobry" nie zagrała prawidłowo.

Żeby nie było, próbowałem zmieniać kanały, kable, nawet podłączałem kolumny od mojego zestawu - Denon jest sprawny, kolumna nie.

Sprawa jest bardzo prosta. Tę dokupioną kolumnę odeślę - zakupiona od firmy. Nie mniej wciąż pozostaje problem głośników do Denona. Jest on o tyle większy, że wysupłałem się już na mojego Denona (wymieniałem wszystkie klocki), no i na zakup tego nieszczęśliwego zestawu. W związku z tym do dyspozycji mam maksymalnie (z przesyłką) 400 PLN. Ani grosza więcej. Wytypowałem wstępnie kilka zestawów:

MAGNAT SUPREME 100 Mocca Kolumienki DUUUUUZA MOC (6253135077) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
MAGNAT Monitor Supreme 102 Kolumny regałowe PARA (6095052935) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
MONITORKI MAGNAT SUPREME II 102 MOCCA (WENGE) W-wa (5835056026) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
KODA AV-707 v3 lepsze niż AV-707 v4 SURROUND 2szt (5871777675) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
KOLUMNY TAGA TAV-606 v3 SURROUND czarne +KABEL! (6006959891) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
http://allegro.pl/taga-tav-806-s-monitory-podstawkowe-orzech-i6253130081.html
http://allegro.pl/glosniki-efektowe-surround-stx-e-200-n-pl-nowe-k3-i5762020485.html

Pokój młodego to ~6m2 (zalety mieszkań w bloku ;) ). Muzyka - jak wspomniałem - w 80% rap i hip-hop.
Póki co skłaniam się ku Tadze TAV-806s, jednak proszę o poradę. Jestem otwarty na sugestie, jednak kwota 400 PLN jest zaporowa, więc proszę nie proponować dołożenia nawet kilku złotych. Chyba nie muszę nikogo przekonywać, że z uwagi na "przejścia", preferuję nowe kolumny". :)
 
Ostatnia edycja:

mrosi

Member
Auna miała spore szanse zostać upalona.
z lekką dopłatą Kefy KEF Q15 (6296785139) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje., potem
B&W DM 560 # KULTOWE POTĘŻNE MONITORY # TOP (6307737115) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
DALI CONCEPT 1 (6318921182) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
w sumie wiele zależy od akustyki pomieszczenia, ale nawet monitory cuda potrafią zrobić.

Jeśli mogła zostać upalona, to dlaczego tylko jeden głośnik z mojego kompletu? Drugi gra cały czas bez zakłóceń... A ten kolejny, nawet nie zagrał... :(

Co zaś do propozycji. Niestety wszystkie przekraczają budżet.
 

mrosi

Member
Właśnie dostałem propozycję od jednego ze sprzedawców - 400 PLN z przesyłką za Tagę Blue s40. Normalna cena 499 bez KW. Warto?
 
Do góry