Denon PMA-720AE + DCD-720AE + DNP-730AE

Whiplash

New member
Bez reklam
Wyglad i funkcjonalność. Czy amplitunery stereo sa brzydsze od kinowych? Wg mnie wygladaja tak samo, wzmacniacz Denona dodatkowo ma front aluminium a nie plastik.. Funkcjonalność - nic im nie brakuje maja wejscia cyfrowe, siec. HDMI sluzy do przesylania dzwieku wielokanalowego - w twoim przypadku bezuzyteczne bo masz tylko 2 kolumny. Do amplitunera stereo podlaczasz po optyku czy coaxialu wszystko co chcesz wiec argument funkcjonalności tu nie dziala.

Z jednej strony pytasz nas o rade a z drugiej strony kupujesz sam coś co jest przeznaczone do calkowicie innych celów niz Twoje. Tak jakbyś chcial auto do jazdy po torze i zamiast kupić ferrari kupil kombi w dieslu :D No nic, twoje pieniadze abys byl zadowolony ! :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Ważne, że wybrał po odsłuchach i wg. niego świadomie ;)
Oby sprzęt cieszył i służył jak najdłużej.
To jest tylko potwierdzenie, że nie każdemu potrzebny jest wzmak do słuchania muzyki, każdy ma inną wrażliwość i percepcję, no i nie każdy jest tak zboczony jak my :D ;)

Robur, gratulacje :)
 

ROBUR-WRO

New member
Jeśli chodzi o amplituner DENON AVR-X2200W podłączyłem do niego kilka zestawów głośników (odsłuchałem też kilka innych amplitunerów stereo i KD)
- Dali Zensor 7 - grało bardzo dobrze, szczegółowo ale dla mnie za mało basów
- Klipsch 280F - dla mnie perfekcyjnie, dużo góry dużo basów i dobry środek
- JBL 290 - w bezpośredniej konfrontacji z Klipsch 280 wypadły gorzej, przede wszystkim ze względu na dużo słabszą górę i środek - basy oczywiście OK
- TANOY Merkury 7.4 - do muzy rockowo/metalowej bardzo średnio ale przy muzyce klubowej/jazzowej to nawet bardzo dobrze
- słuchałem też Monitor AUDIO chyba bronze (czy coś takiego) ale też mi nie przypadły do gustu
- oraz CANTON CHRONO 509 - też w mojej muzie słabo wypadły

No i Tannoy Revolution XT 8F - po za konkurencją ale odsłuch na odpowiednim wzmacniaczu - tak dla przyjemności - HENRY muszę potwierdzić Twoje doznania, bo Twój post mnie do tego zmobilizował - warto było posłuchać ..... ale niestety nie mój przedział cenowy.

Wybrałem KLIPS bo mi najbardziej pasują we wszystkim.

Dlaczego amplituner KD
- z moich odsłuchów nie odbiegał od amplitunerów stereo - porównywałem do ONKYO 8150 oraz YAMAHY 602
- posiada wszystkie potrzebne nowoczesne bajery (8150 i 3770 też je mają)
- jeśli się zdecyduję na KD - droga otwarta bo kable już pod podłogą są ...
- posiada wejścia / wyjścia HDMI - potrzebne dla młodszego pokolenia i żona daje sobie z tym radę
- no i podoba mi się - mimo plastikowego paneliku
- proste menu po polsku (inne też mają)
- świeży model który posiada wsparcie techniczne
- cena za kombajn - 2600 zł

O i to są powody mojej decyzji
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Ok twoja decyzja, tylko żeby te klipsche na dluzsza mete cie nie zameczyly wlasnie tymi wysokimi tonami. Mowisz ze JBL ma slaba gore, ona w stosunku do tego ataku tuby w klipschu jest nie tyle slaba co wybrzmiewa naturalnie i mozna tych kolumn sluchac wiele godzin - klipsch robi efekt wow i nadaje sie wlasnie na takie pokazowe granie bo ma podbite basy i soprany.
 

ROBUR-WRO

New member
Słuchałem ich dwa dni w swoim salonie - można powiedzieć, że prawie non stop, bo chyba każdy jest podekscytowany nowym sprzętem na chacie. Też się trochę obawiałem tej silnej góry ale ja tak zawsze lubię słuchać muzy - teraz mogę słuchać w direct :) a kiedyś miałem wszystko podregulowane na maxa we wzmacniaczu.

Po dwóch dniach odsłuchu a nie 30 minutach mogę tylko stwierdzić że to są fronty dla mnie i ze spokojem je kupić na następnych kilka latek ....
 
Ostatnia edycja:

ROBUR-WRO

New member
:) no myślę :)

zawsze można za 2-3 lata wymienić amplituner ale kolumny chyba na dłużej będą ....

Pozdrawiam :) z Wrocławia
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Czego nie rozumiesz? Jak ktos lubie dynamiczne granie z wyeksponowanym basem i gora to Klipsch pasuje idealnie
 

Henry

Active member
Bez reklam
Chłopaki dajta spokój, Robur napisał, że wg. niego wybrał świadomie i mu się podoba, jest zadowolony....po co mieszać mu w głowie....

btw. o ile nowe studio są udaną konstrukcją, to dla mnie tez byłyby męczące przy dłuższym słuchaniu, czyli każdy ma inny próg tolerancji na pewne dźwięki i tego nie zmienimy ;)
Utwierdziłem się co do tego podczas ostatnich odsłuchów, testując przeróżne konstrukcje z wielu pułapów cenowych.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie każdy wybiera pod Siebie. Jeśli się podoba to najważniejsze. Szczególnie, że przed zakupem był odsłuch.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie rozumiem troche pytania Kapusty z tym szydzeniem i robieniem sobie jaj?
To, że mnie Klipsch nie odpowiada bo jest za ostry nie znaczy ze komuś rowniez ma nie odpowiadać. Owszem lubie delikatnie podbite skraje pasma ale nie w takim stopniu jak jest to u Klipscha. Tez bylem kiedys napalony na RP260 ale po odsluchu z moim denonem odrazu podziekowalem, ten atak góry byl dla mnie nie do zniesienia ale rozumiem ze sa zwolennicy takiego charakteru brzmienia.

Dlatego jak Robur prosil o porade to służylem pomoca bo kilka roznych konfiguracji mialem okazje sluchac i chcialem ulatwic mu zakup tak aby byl najlepszy stosunek ceny do jakości. Wybral co innego, to co jemu odpowiadało najbardziej i fajnie niech się chlopak cieszy.
 

ROBUR-WRO

New member
Hello - minęły dwa tygodnie i nadal banan obecny jak włączę sprzęty.

DENON + KLIPSCH RP pomyka jak wściekły i nawet od ściany nie musi stać za daleko, co cieszy mą małżonkę :)
Generalnie potwierdzam fakt że te kolumny są w moim stylu. Z amplitunera KD bardziej zadowolona młodsza część rodzinki - no i udało się wszystkich zadowolić...
 

Rafal7

Banned
Najważniejsze że jesteś zadowolony, jak masz możliwość to wypożycz wzmacniacz i wtedy zobaczysz jak kolumny zagrają.
 
Do góry