Denon PMA-720AE + DCD-720AE + DNP-730AE

ROBUR-WRO

New member
W poniedziałek po testach napiszę co wygrało :) - w salonie mają wszystkie interesujące mnie modele i zestawy :) więc pobawię się troszkę i posłucham.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No tak Paweł ale wiesz jak wyglada NAD ;) Chwalilem harmana za brzmienie jako amplituner ale jednak do nawet taniej klasycznej integry troszke brakuje no i wykonanie harmana strasznie tandetne..
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To podaj propozycje nowych wzmacniaczy za 1 tyś zł, które będą dużo lepsze ....

Tzn jak "dużo" lepszych, procentowo chciałbyś żeby to było ile 200-300% ?

Dla przykładu w mojej opinii lepszy będzie Onkyo .Po pierwsze zdecydowanie lepszy środek pasma czyli tu gdzie muzyka ma największe oparcie .W przypadku źródeł cyfrowych tak tego jeszcze nie widać ,ale wystarczy posłuchać gramofonu .Podobne skojarzenia występują w przypadku amplitunera 3390 Harmana ,Harman oferuje nie tylko siłę ,bo amplituner potrafi głośno grać ,ale coś jeszcze - delikatność i finezję
Podobnie wygląda sprawa gdyby Denona skonfrontować ze wzmacniaczem Pioneer ,tutaj wnioski też by mogły być ciekawe, podobnie jak w przypadku BC Acoustique

Już to kiedyś pisałem ,Denon owszem gra poprawnie akurat tego nie można mu zarzucić ,ale jego przekaż jest suchy i techniczny .Nie ma w nim jakby polotu .To trochą jak z konkursem Chopinowskim - wszyscy pianiści graja poprawnie ,ale wygrywa tylko jeden i to nie dlatego że się nie pomylił a inni się pomylili .Sprawę mocy wyjściowej i wyglądu pomijam ,gdyż wygląd to sprawa indywidualna - jednym się podoba ,a innym nie
W kwestii mocy wyjściowej - też nie chodzi o to, aby produkować waty ,tylko żeby z tych watów był pożytek ,zestaw Denona (wzmacniacz+CD) był testowany w jednym z czasopism ,wiadomo że test z czasopisma nie może być jednym z kryterium wyboru ,ale zestaw grał słabo ,a dlatego słabo ponieważ hamulcem był wzmacniacz ,produkował za dużo zniekształceń .Wystarczyło wymienić wzmacniacz aby uzyskać lepsze brzmienie

Jeżeli chodzi o Denona - jest to moje prywatne zdanie i też nie chcę aby to było jakimś wzorcem,czy jakąś ostateczna opinią w wyborze ,w każdym razie warto posłuchać też innych konstrukcji ,bo wnioski nieraz mogą być ciekawe
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Mozesz powiedziec jaki to byl test w jakiej gazecie? Tak sie sklada, że testy w Audio (pma710), Hi Fi i muzyka czy AudioVideo raczej chwala Denona za uniwersalne brzmienie i dobra dynamike.
Zarzucasz Denonowi suchosc i techniczność a za przyklad dajesz Onkyo, które slynie ze sterylności i zimnego ostrego brzmienia..
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Gdzieś się natknąłem na taki test ,naprawdę nie pamiętam tytułu

W kwestii brzmienia ,takie odniosłem wrażenie bo miałem okazję słuchać tego wzmacniacza i dlatego tak jak napisałem to powyżej, nie chcę aby moja opinia była jakimś wiążącym kryterium w wyborze .Wzmacniacze Onkyo nigdy nie grały ostro ,własnie dzięki wzmacniaczom firma Onkyo zdobyła swoją renomę .Pierwszym produktem prestiżowej serii "Integra był własnie wzmacniacz
 

ROBUR-WRO

New member
No i jestem po wstępnych przesłuchaniach - oba amplitunery zagrały dość podobnie lecz Yamaha miała lepsze wysokie dźwięki, może słyszalne na bardzo dobrych kolumnach Klipsch 280F - niestety cenowo nieosiągalne dla mnie. Obsłuchałem kilka zestawów kolumn ale Klipsch wypadało najlepiej (nie mieli JBL :( szkoda).

Kilka różnic w amplitunerach
- YAMAHA RN602 - gra całkiem nieźle jak na moje ucho, bas wystarczający do muzy rockowo/metalowej i wysokie też superowo. Pokrętło od podbijania tonów powoduje zmniejszenie głośności w kolumnach - trochę dziwne. No i te prostokątne pokrętła mnie nie przekonały - bo po ustawieniu lekkiej korekty wizualnie jakoś ampli tracił jak te prostokąciki każdy w inną stronę
- ONKYO 8150 - również zagrał w moim stylu lecz wysokie tony musiałem więcej skorygować (yamaha 2dB równoważne było z 8dB na onkyo - te same kolumny i utwór). Reszta OK. Wizualnie nie odpowiadało mi zielonkawe napisy - jak w ATARI lub SPECTRUM :)

Multimedialność - w obu przypadkach zachwycająca - po prostu można wszystko

Przesłuchałem na
- Monitor Audio Bronze 6 - w poruwnaniu z Klipschami miały mniej basów
- KLIPSCH RP 260F
- KLIPSCH RP 280F

Będę jeszcze raz na wizycie - posłucham Klipsch 26 i 28 bo tańsze są a dziś już nie było czasu.

Jakie głośniki można jeszcze ewentualnie szukać aby podobnie zagrały - cena do 2500 za parę ?
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Klipsch z yamaha nie bylo za ostro na gorze? Jak podoba Ci sie takie brzmienie to JBL odrazu zauwazysz ze maja polowe mniej gory od klipscha, który gra tak jak by ktoś treble odkrecil na full. Yamaha też gra skrajami pasma - szybki rockowy bas i sporo gory przez co brzmienie jest jasne i otwarte. Moze robić efekt wow na poczatku ale zeby potem w domu Cie nie zmeczylo takie efekciarskie granie z klipschem. Dlaczego nie sluchales wzmacniacza yamahy AS501?

Po co krecisz tymi regulatorami barwy? Sluchaj wszystkich ampli/wzmacniaczy w direct i wybierz ten ktory sam z siebie gra najlepiej dla ciebie - potem ew. sobie w domu bedziesz regulowal. Krecac gałami de facto nie masz porownania jakie brzmienie oferuje dany wzmacniacz bo znieksztalcasz jego brzmienie zazwyczaj fatalnej jakości obwodami regulującymi ;)
 

ROBUR-WRO

New member
Ponowne odsłuchy wyklarowały już wybrany sprzęt :) w moim budżecie oczywiście. Dodatkowo udało mi się skonfrontować 3 zestawy kolumn już u mnie w salonie. Patrząc na właściwości amplitunerów / jak grają / co mają dodatkowego na pokładzie itp. wybór padł na
- amplituner DENON X2200
- kolumny KLIPSCH RP 260F
Lepiej zagrały tylko 280F ale niestety reszta rodziny nie zaakceptowała gabarytów :(
 

Whiplash

New member
Bez reklam
:shock:

Wybrales amplituner kinowy zamiast wzmacniacza do sluchania muzyki?! Planujesz rozbudowe do 5.1 czy zostajesz w stereo? Jesli tak to z calym szacunkiem Twoja decyzja jest irracjonalna. Dzwiekowo wzmacniacz zagra 2-3 klasy lepiej od amplitunera X2200, jesli zalezalo Ci na funkjonalnosci to kompromisem sa amplitunery stereo ktore maja wejscia cyfrowe, radio, siec wiec wszystko to co maja ampli kinowe i graja prawie tak jak wzmacniacze stereo. Co amplituner kinowy moze miec w sobie tak wznego ze kupujesz go do sluchania muzyki ?

Twoje pieniadze, Twoja decyzja..
 

ROBUR-WRO

New member
No nie do końca.
Dzięki tutejszym informacją ruszyłem się kilka razy do różnych salonów i przesłuchałem kilka amplitunerów stereo oraz kina domowego. Finalnie wybrałem dwa ONKYO 8150 oraz DENON X2200. Oba zagrały u mnie w salonie razem z wybranymi kolumnami KLIPSCH 260F oraz KLIPSCH 280F - przywiozłem to wszystko na ten weekend do domu i miałem dwa dni na testy.

Może to zabrzmi dziwnie ale dla mnie nie było w zasadzie jakiejś odczuwalnej różnicy pomiędzy tymi amplitunerami oba dobrze zagrały i w zasadzie tylko YAMAHA mi jakoś nie pasiła (wcześniej również odsłuchiwałem DENONA 720 - który zagrał prawie jak mój stary TECHNICS). Może jest to zasługa kolumn, które bardzo przypadły mi do gustu a może rodzaj muzyki jaką słucham.

Wygrał DENON 2200 - ze względu na nowoczesność i wielofunkcyjność. Niestety nie wszyscy mają swoje prywatne studio do słuchania muzy - ja muszę powiązać to z innymi członkami rodzinki więc może nawet taka błaha sprawa jak brak wejść HDMI w ampli stereo, wygląd wizualny mogą czasem wpłynąć na decyzję.

Dzięki poczytaniu na forum wpadły mi kolumny KLIPSCH w ręce co również wpłynęło na moją decyzję gdyż wybrałem droższe kolumny - co mi bardziej odpowiada. Niestety budżet ma również wpływ na wiele decyzji. Jeśli mi czegoś będzie brakowało - zawsze mogę dokupić wzmacniacz. Czy będę zainteresowany KD - nie wiem, na dzień dzisiejszy raczej nie bo cena reszty głośników KLIPSCH do KD jest istną blokadą.

Gdyby nie budżet wybrałbym na 100% kolumny Tannoy Revolution XT 8F - rozwaliły wszystko co słuchałem w cenie do 3-4 tyś. za sztukę no i do tego już solidny wzmacniacz. Niestety życie to nie gdybanie :)

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za porady i udział w temacie.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Na dzień dobry będziesz miał problem aby śpiąc wzmacniacz z ampli gdybyś chciał dokupić wzmacniacz.
 

ROBUR-WRO

New member
no to cóż - będę myślał jak zajdzie takowa potrzeba. Tymczasem cieszę się z tego co mi gra - a gra naprawdę nieźle :)

A przy okazji to na czym polega różnica w tych pre-out'ach, jeśli można spytać...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Podziwiam kolegę za wybranie denona który gra jasno i do tego na deser klipsch; -) ale ważne ze sam słuchal i sam wybrał. ;-)
Odnośnie tego preaut to to wyjście wykorzystać aby np. Podpiąć kolumny do atmosa w systemie 5.1.2. Moj kolega ma ten sam ampli w systemie 5.1.2 tylko z kolumnami JBL ;) i sobie mocno chwali :)
 

Rafal7

Banned
Ja tak teraz pomyślałem i kolega mógłby przełączyć ampli w druga strefe i miałby Pre Out na fronty dla wzmacniacza, jeżeli nie będzie kina to takie rozwiązanie miało by sens.
 

ROBUR-WRO

New member
:) no i właśnie do tego są dobre fora :) i rady jakie się stąd czerpie ....

Przesłuchałem również połączenie DENONA 2200 z JBL 290 a na drugiej strefie miałem KLIPSCH 280 - no i jak dla mnie KLIPSCH zagrał rewelacyjnie, natomiast JBL mnie rozczarował - bo wstępnie to on był moim cichym liderem. Taka możliwość przełączania podczas odsłuchu tego samego kawałka była dla mnie najbardziej miarodajna - i to polecam wszystkim :)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
:) no i właśnie do tego są dobre fora :) i rady jakie się stąd czerpie ....

Przesłuchałem również połączenie DENONA 2200 z JBL 290 a na drugiej strefie miałem KLIPSCH 280 - no i jak dla mnie KLIPSCH zagrał rewelacyjnie, natomiast JBL mnie rozczarował - bo wstępnie to on był moim cichym liderem. Taka możliwość przełączania podczas odsłuchu tego samego kawałka była dla mnie najbardziej miarodajna - i to polecam wszystkim :)

To znaczy?:)

Dobrze wiedzieć że co piszesz na tema obu zestawów.
 
Do góry