Denon PMA-720AE + DCD-720AE + DNP-730AE

ROBUR-WRO

New member
Witam,
mój leciwy zestaw technicsa powoli musi zostać zastąpiony i szukam coś podobnego i bardziej otwartego na nowe technologie. Ostatnio pojawił się zestaw DENON w promocyjnej cenie
Denon PMA-720AE + DCD-720AE + DNP-730AE za 3500
Denon PMA-720AE + DCD-520AE + DNP-730AE za 3000

Do tego zestawu chciałbym dokupić kolumny typu JBL 280 ale z reflex basem przednim bo muszą być pod ścianą dlatego DALI 7 testowałem.

Generalnie rozpocząłem poszukiwania od jakiegoś amplitunera wszystko mającego (MARANTZ 1605), ale coś mi w tym trochę mocy brakowało - przy codziennym słuchaniu musiałbym non stop na 3/4 mocy mieć ustawione. Przesłuchałem i w/w DENONA i MARANTZA na kolumnach DALI 7 - wszystko dżwiękowo bajecznie grało ale w denonie musiałem sobie na wzmacniaczu trochę poregulować tonami. DALI 7 z denonem ładnie grały tak do ponad połowy mocy - później zaczynały charczeć. Zastanawiałem też się nad amplitunerami DENONEM 2200lub HK 3770.

Chciałbym aby nowy zestaw/amplituner posiadał aktualne wszystkie bajery - córka już nie uznaje CD tylko iPhone itp.

Obecny sprzęt to TECHNICS na wzmacniaczu 500 + kolumny POLARIS 120 i nie chciałbym aby nowe zagrało gorzej :) bo wbrew pozorom te stare kolumny nadal dobrze rębią

Pomieszczenie - otwarty salon około 40 m
Przeznaczenie - stereo 50% + film i TV (bo w nowych TV audio nie istnieje więc zawsze gra zestaw)
Rodzaj muzy - najczęściej rock, metal itp.

Może ktoś coś doradzi ....
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Skoro kupujesz DNP to po co Ci CD? Lepiej zgraj sobie CDki do FLAC na dysk zew. i podlacz do DNP.

Dalej akurat mialem taki zestaw przez pol roku i powiem Ci tak do rocka i metalu Zensory średnio. Za duzo góry, bas bardzo rozmyty - stopa perkusji tworzy fale basu a nie punktowe uderzenie, przy podwojnej stopce w stylu Judas priest czy Vader robi sie jednostajny pomruk (szczegolnie z denonem ktory jest cieply i ma rozmyty bas), brak wypelnienia dolnego srodka przez co drive z gitar jest nie dociazony. To sa super kolumny ale do spokojnej muzyki, robia swietne wrazenie bo maja podbita gore i basik ale na dluzsza mete w metalu czy rocku jest slabo.
Skoro spodobala Ci sie szkola grania JBL ktora jest calkowicie odmienna niż Dali to dlaczego Twoj wybor padl wlasnie na Dali?

Salon 40m to Dali Z7 zginą tam trzeba JBL 290, klipscha RP 280, Paradigm monitor 11 i porzadny piecyk a nie Denon 720. Niestety ale takie metraże nie nagłośni sie odp. za male pieniadze. Regulacje tonami tez kiepska droga bo cala sztuka polega na tym aby tak dobrac wzmak i kolumny aby w direct brzmienie bylo w calym pasmie prawidlowe. Regulacje podbijaja "bas" 100hz a przez to zagluszamy ten prawdziwy bas 50-80hz ktory bardziej czuc niz slychac. Co wiecej wmacniacz z podkreconym basem szybciej zacznie sie przesterowywac i uszkodzenie kolumn murowane.

To ze powyzej godz. 12 na regulacji Volume kolumny zaczely charczec to znak ze Denonowi skonczyla sie już moc i zaczal generowac znieksztalcenia ktore zabija Ci wysokotonowce w kolumnach. Polowa skali Volume to nie polowa mocy wzmacniacza, wtedy to juz z 3/4 jak nie wiecej. Kiedy pojawia sie charczenie to znak ze osiagnelismy max mocy wzmacniacza.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wzmacniacze Denona z niskiej półki PMA 520/720 niestety generują zniekształcenia i to słychać .Promocyjna cena to nie wszystko

Obawiam się ,że na taki metraż trzeba się raczej rozglądnąć za czymś innym
 

ROBUR-WRO

New member
Generalnie chciałbym się zmieścić w kwocie 5-6 tyś. maksymalnie ze wskazaniem na 5 tyś. lub kupić zestaw i pozostawić stare kolumny na jakiś czas.

Oczywiście bardziej mi pasują kolumny typu JBL tylko nie chciałbym ich mieć 30-40 cm od ścian - ale i tak się nad nimi zastanawiam tylko bardziej nad studio 270 lub 280. JBL 290 są za duże dla mnie gabarytowo.

Jeśli chodzi o pomieszczenie to jest około 5x7 m - sprzęt na ścianie 5m a kanapa oddalona o około 4m (trochę dalej niż centralnie)

Promocja zestawu DENON polega na tym, że kupując 3 elementy to CD wychodzi prawie za free - więc rezugnując z CD zapłacimy podobną kasę. A ogólnie mówiąc to dodatkowo mając trochę płyt CD w sumie mógłby się przydać. Rozwiązanie z przegraniem CD też jest OK.


Whiplash - widzę że w swoim opisie masz podobny zestaw DENONA & JBL 280 - no i jak to gra lub grało ?
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale JBL wcale nie trzeba odstawiac od sciany na pol metra. Najwazniejsze aby bylo sporo miejsca z boku aby kolumna nie stala w rogu pomieszczenia. Tak z metr od sciany bocznej i z 20-25cm od tylnej jest ok. Ja tak mam i zadnego buczenia nie mam.

Ja rozumiem ze ogranicza nas budżet ale to jest duza powierzchnia i tam male kolumny zginą. 270 to sie wstawia do 18m2 a nie 40m2. Tu potrzeba sporej kolumny i mocnego wzmacniacza. Ale zrobisz jak uważasz. Pytasz o porade to radzimy bo my już mamy w tym temacie jakieś doswiadczenie.

Powiedz mi czy potzrebujesz tego odtwarzacza sieciowego czy podales go bo jest w promocji? Jak nie to napisz do Blackninjy to nasz forumowy sprzedawca. Zestaw PMA720+CD720 wyrwiesz lekko ponad 2000zl i mamy ok 3 tys na kolumny. I tu mamy juz 280/290, Klipsch RP260, WharfeDale diamond 250. Z nowek nic lepiej nie kupisz. Wzmacniacze firm bardziej audiofilskich sa drozsze wiec nawet nie ma co proponowac jesli ogranicza nas budżet.

Przemko co Ty gadasz jakie znieksztalcenia. Kazdy wzmacniacz powyzej jakies granicy zaczyna sie przesterowywac. Denon w pure direct dociaga do ok godz. 14 bez znieksztalcen wiec czego chciec wiecej. Na codzien i tak sie slucha max na 10 :D
 
Ostatnia edycja:

ROBUR-WRO

New member
Bardziej zależy mi na odtwarzaczu sieciowym niż na CD.

JBL 280 - są jak najbardziej OK - u mnie głośniki nie będą stały w narożnikach

Chodzą mi również po głowie kolumny KLIPSCH R-26F .... bo mają przedni bass-reflex

A co powiecie o ewntualnej zamianie na
- ampli stereo ONKYO 8150 lub HK 3770
- ampli KD - DENON 2200 lub ONKYO 646 lub YAMAHA RX 779
- ampli slim MATANTZ 1605 lub YAMAHA 601
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
To kup wzmacniacz + sieciowke. Denona krytykuja ale za 1200 zl nie ma lepszego brzmieniowo i wykonaniowo wzmacniacza. Ew Yamaha 501 a reszta to niestety juz ceny i jeszcze raz ceny.
Amplituner stereo zagra gorzej niz wzmacniacz nie mowiac juz o amplitunerze kinowym. Po drugie chciales sie zmiescic w okreslonym budzecie a tymczasem proponujesz amplitunery za prawie drugie tyle co denon 720 bo onkyo czy harman to 2000zl. Jesli ma byc jednak ampli stereo bo ma lepsza funkcjonalnosc to tylko harman 3770 lub yamaha rn 500. Ampli kinowy odpusc o ile nie chcesz rozbudowy do 5.1 . Brzmieniowo w stereo ampli kinowy za 2000 zl nie gra
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja jestem za 1-szym zestawem,
PMA720 to dobry wzmak w swoim przedziale cenowym i ciężko za 1 tyś coś lepszego (nowego) znaleźć.
Osobiście nie wyobrażam też sobie słuchania muzyki tylko i wyłącznie z plików, więc CD do kompletu jak najbardziej
 

ROBUR-WRO

New member
No właśnie na wzmacniacz + sieciówka lub amplituner stereo chciałbym zmieścić się w budżecie do 3 tyś.

A co z amplitunerami ONKYO 8150 lub YAMAHA N602 - może z tych coś wybrać ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Najłatwiej będzie dokonać wyboru poprzez odsłuch.
Po opisie wnioskuję, że jesteś z Wrocławia, Yamahę odsłuchasz w Top - Hifi na Legnickiej (Bolesławieckiej), a Onkyo i Denona w MDB na Kozanowie, choć Yamahę też tam mogą mieć... zadzwoń i spytaj, bo Yamahą też handlują, widziałem tam jakieś modele wzmacniaczy i amplitunerów
 

ROBUR-WRO

New member
Byłem na Bolesławieckiej - towar wirtualny a na regałach w zasadzie nic ze średniej półki :( Denona posłuchałem w Magnolii w salonie Denona a na Kozanów się chyba i tak wybiorę. :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ja jestem za 1-szym zestawem,
PMA720 to dobry wzmak w swoim przedziale cenowym i ciężko za 1 tyś coś lepszego (nowego) znaleźć.
Osobiście nie wyobrażam też sobie słuchania muzyki tylko i wyłącznie z plików, więc CD do kompletu jak najbardziej

Podpisuje síe pod tym. Cd to cd, każdy ma, każdy pożyczy i to cieszy.
Jak to audio to wybij sobie z głowy ampli. Bierz ten zestaw bedziesz zadowolony, im dalej będziesz brnąl w sprzętvtym większy mętlik w głowie.
Zniekształcenia?! Taa bo każdy jest audiofilem i ma sprzęt za dziesiąt tysięcy i wyczuje że denon u niego w domu w tym konkretnym domu ma zniekształcenia...
 

ROBUR-WRO

New member
Jeśli ta sieciówka DNP-730AE ma wszystko co powinna mieć :) to powoli moja decyzja jest bardziej skierowana w zestaw denona.

W podobnej cenie można również mieć Onkyo TX8150 + C7030 czarny - ale to alternatywa gdyby Denon mi się nie zmieścił w regał
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Na Bolesławieckiej pewnie trafiłeś do Fusic, niestety ostatnio mają tam mało sprzętu i zazwyczaj jest to coś z górnej półki,
Myślałem bardziej o TOP - HIFI, na tej samej ścianie, ale w kierunku Magnolii ;)
ale i tak na Kozanowie jest najlepszy salon w mieście pod kątem obsługi...
A co do CD, to nie wyobrażam sobie "tego" nie mieć w stereo, plik, plikiem, ale płyta to jest to, okładka, fotki, opisy no i świadomość "wspierania" swoich ulubionych artystów, zwłaszcza polskich :)
 

ROBUR-WRO

New member
Dzwoniłem do MDBAudio i rzeczywiście bardzo konkretna obsługa - w poniedziałek jadę na odsłuchy i pogawędy więc zobaczymy co życie przyniesie :)

Dzięki Henry za skierowanie do konkretnych ludzi, którzy właśnie mają na regale wszystkie maszyny o które pytałem więc będzie dłuuuuga faza testów .....
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Amplituner stereo zagra gorzej niz wzmacniacz

Zależy który amplituner ,dla przykładu taki Haman HK3390 gra zdecydowanie lepiej i to praktycznie we wszystkich aspektach brzmienia ,podobnie gdyby porównać Denona z takim legendarnym amplitunerem jak Nakamichi RE-10 ,Denon nawet nie ma połowy tej muzykalności

Tak szczerze mówiąc to ja nie wiem co ludzie widzą w tym wzmacniaczu
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No dokladnie wzmacniacz kosztuje oficjalnie 1200zl ma aluminiowy front, calkiem porzadne terminale, mocowo tez nie najgorzej a wymagasz bóg wie czego jakby on kosztowal conajmniej z 2000zl. Ja nie mowie ze to jest super wzmacniacz w gole tylko, że jest super za swoje pieniadze bo za 1200zl nowka nie ma konkurencji.
Nie sluchalem 3390 ale najnowszego 3770 ktory kosztuje 2000zl i brzmieniowo byl gorszy od mojego PMA a testowalem oba piecyki w jednym sklepie wiec mialem jak na dloni roznice brzmieniowe. Amplituner gra plasko, brakuje mu basu i dynamiki - trzeba krecic regulatorami kiedy PMA gra dynamicznie i z porzadnym basem w Pure Direct.

ROBUR-WRO, bierz tego Denona ew. Yamaha AS501 to sa dwa sztandarowe wzmacniacze za te pieniadze. Do tego sobie kup CD czy siecówke co tam uwazasz i bedziesz zadowolony a amplitunerami sobie glowy nie zawracaj. Tam sporo placi sie za radio, za DAC z wejsciami cyfrowymi, za funkcje sieciowe kiedy w klasycznym wzmacniaczu placisz tylko za podzespoly odp. za brzmienie.

Kolumny tez polecam Ci JBL 280 bo sa uniwersalne i graja dobrze z Denonem a z Yamaha też moze byc ciekawie - bardziej dynamicznie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
No dokladnie wzmacniacz kosztuje oficjalnie 1200zl ma aluminiowy front, calkiem porzadne terminale, mocowo tez nie najgorzej a wymagasz bóg wie czego jakby on kosztowal conajmniej z 2000zl. Ja nie mowie ze to jest super wzmacniacz w gole tylko, że jest super za swoje pieniadze bo za 1200zl nowka nie ma konkurencji.
Nie sluchalem 3390 ale najnowszego 3770 ktory kosztuje 2000zl i brzmieniowo byl gorszy od mojego PMA a testowalem oba piecyki w jednym sklepie wiec mialem jak na dloni roznice brzmieniowe. Amplituner gra plasko, brakuje mu basu i dynamiki - trzeba krecic regulatorami kiedy PMA gra dynamicznie i z porzadnym basem w Pure Direct.

Co do wyglądy się zgodzę PMA720 bardzo ładny, ale bez przesady, że nie ma konkurencji. NP. fajny jest też Pioneer A-30. Zależy kto co lubi. Brzmieniowo dla mnie lepszy np. Nad C316. Ciekawe tanie wzmacniacze robi też BC Acoustique. Jest w czym wybierać.

Whiplash zdecyduj się :) Ostatnio chwaliłeś HK 3770, a teraz gra płasko?
 
Do góry