Denon PMA 720 + BL 30

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wg mnie lepiej grał PMA-720. Jak go miałem to nie słuchałem muzyki na Sr5007. Przede wszystkim lepsza dynamika. Wzmacniacz sprawiał wrażenie mocniejszego niż był w rzeczywistości. Na wzmacniaczu dużo mocniej pracowały przetworniki, wystarczyło dostawić rękę do bass-reflexu i było czuć mocne dmuchnięcie. SR5007 gra przyjemnie w stereo. Cenię go za delikatność na górze,swobodę i przestrzenność w dźwięku, ale to nie to samo co wzmacniacz stereo.
 

ikar 111

New member
Witam Panowie mam pytania odnośnie zapewnienia wzmacniaczowi odpowiedniej cyrkulacji powietrza , mam półkę w meblościance zabudowaną z dołu z góry i po bokach , czyli tylko z zew. jest dostęp ma takie gabaryty wysokość około 20cm , szerokość 55 cm , głębokość 50 cm .
Wiadomo , że ciepłe powietrze emanuje do góry czy te 20 cm może stanowić problem .
Nadmienię iż nie mam tendencji do głośnego słuchania z uwagi na mieszkanie w bloku , jak i kubaturę pomieszczenia .
Zawsze mogę dokupić dedykowany stolik rtv , jak trzeba będzie .

I zapytam jeszcze o kable głośnikowe , co proponujecie na początek pod taką konfigurację , czy zwykły o przekroju 4mm2 OFC wystarczy .

Pawle czy ten wzmacniacz AA Xi60 posiada może filtr " kontur " tak jak Denon 720 , czy zwróciłeś może uwagę , chodzi mi o możliwość poprawy dynamiki przy niskim poziomie wysterowania .
Czy te kolumny BL 30 na 13m2 nie będą za duże , zaznaczam ze są realne szanse na odsunięcie ich od ścian bocznych i z tyłu tak jak napisałeś , ze względu na tylny BR .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie pamiętam ile zaleca Denon. PMA720 ma wysokość 12 cm więc myślę, że nie powinno być problemu. Szczególnie jak nie słuchasz głośno. Jeśli masz miejsce na osobny stoli rtv to ma sens taki zakup. W przyszłości dokupisz CD i sprzęt będzie się prezentował:) Nie pamiętam czy Xi60 ma loudness. Ale chyba nie. Najlepiej zadzwoń do dystrybutora i zapytaj. Na pewno ma sporą regulację tonów. Wzmacniacz ten posiada tryb High Bias. Działa to podobnie do klasy A. Pierwsze kilka wat oddaje w "klasie A" .Nie bawiłem się tym, ale podobno dodaje trochę głębi przy cichym słuchaniu. Ciekawostką jest też w AA moduł WTX500 do przesyłania muzyki za pomocą Bluetooth. tylko cena koło 400zł.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dzieki Pawel za opnie!

PMA ma 12 cm wysokosci wiec zostaje 8 na wentylacje, nie powinno byc problemu. Najlepiej jakby szafka nie miala "plec" wtedy powietrze ma dobra cyrkulacje ale nawet bez tego nic mu sie nie stanie.
13m2 to malo, nie wiem czy nie lepszym rozwiazaniem byly by dobre monitory na standach. Obawiam sie buczenia i dudnienia kolumn szczegolnie z tylnym BR w takim pomieszczeniu, zawsze zostaje opcja zatkania BR np. skarpetami :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podpytaj jeszcze krzysiek1980. On ma te kolumny na nie za dużym metrażu. Jeśli dobrze pamiętam 15m2. BL30 to nie jest jakaś duża kolumna, ale sporo zależy od akustyki pomieszczenia, czy masz dywan, zasłony, meble itp. Na Twoim metrażu sprawdzą się też kolumny podstawowe. Tylko musisz do ich ceny doliczyć jeszcze standy.
 

ikar 111

New member
Więc tak Panowie , zmierzyłem dokładnie nie wiem jak to to zrobiłem wcześniej ,ale jest prawie 14m2 także myślę że BL 30 nie będą za duże .
Z monitorami ten producent ma tylko dwa modele , dość małe powiedział bym typowo -stricte pod tyły do kina , do tego standy .
Wolę jednak opcję mniejszych podłogówek .
Co do AA , w specyfikacji nie ma nic o tym filtrze , natomiast faktycznie jest napisane o tym , że może pracować w klasie A , chyba tak jak piszesz następuje większy pobór mocy i dynamika wzrasta .
Ciężko będzie wysłuchać tego klocka , bo u mnie regionie nie jest dostępny , mam test highfidelity to sobie też poczytam o nim .
A jakie kable warto rozważyć na początek , czy zwykły OFC wystarczy .
 

robix1

New member
Na pilocie do AA X-i60/90 są przyciski loud on/off
Tak więc chyba ma loudness.

Paweł czy aa x-i 60 trzeba żeby normalnie wyraźnie słuchać muzyki. Chodzi mi oto na ile db trzeba dać do normalnego słuchania i czy jest duży skok głośności, czy tak jak przy amplitunerach, że dopiero przy -40-45db jest ok do słuchania.

Coraz bardziej skłaniam się do AA. Tylko nie wiem czy warto dodać 1000 zł do x-i90.
 

ikar 111

New member
Z tego co wiem to chyba skala , charakterystyka głośności jest liniowa , a nie logarytmiczna jak w amplitunerach do kina , ale może się mylę .
Faktycznie pilot ma taki przycisk , tak jak z reg. tonacji też przez pilota się chyba steruje .
Na pewno Xi 90 będzie wydajniejszy prądowo , co przekłada się na dynamika i chyba kontrolę na basem , ogólnie in plus na brzmienie .
Tylko cena już dużo wyższa , kwestia priorytetów , potrzeb .
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pilocie do AA X-i60/90 są przyciski loud on/off
Tak więc chyba ma loudness.

Paweł czy aa x-i 60 trzeba żeby normalnie wyraźnie słuchać muzyki. Chodzi mi oto na ile db trzeba dać do normalnego słuchania i czy jest duży skok głośności, czy tak jak przy amplitunerach, że dopiero przy -40-45db jest ok do słuchania.

Coraz bardziej skłaniam się do AA. Tylko nie wiem czy warto dodać 1000 zł do x-i90.

Ja na odsłuchu słuchałem tak koło 30-35. Nie wiem do ilu jest skala. Co do dopłaty to jest spora. Ja słuchałem różnice w brzmieniu. Generalnie byłem skłonny dopłacić do Xi90.
 

ikar 111

New member
Paweł zapytam Cię jeszcze odnośnie cech , a w zasadzie różnic sonicznych , bo konfrontowałeś tego droższego AA i długo miałeś Denona .
Twoim zdaniem w jakim paśmie są największe różnice , kiedy dawno temu miałem możliwość posłuchania starego modelu AA 101 i z tego co pamiętam to miał solidny bas , dość głęboki , łagodną górę ,ale dobrze też eksponował średnie pasmo , reasumując subiektywnie uważam iż był dużo cieplejszy i taki trochę " lampowy " w odbiorze niż jaśniejszy i ostrzejszy na górze denon 720 .
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
AA jest łagodniejszy na górze. I tu jest chyba największa różnica. Brzmienie nie jest rozjaśnione, ma dobrą podstawę basową i wokale trochę wypchnięte do przodu. Ogólnie można powiedzieć, że brzmienie jest cieplejsze, nie aż tak żebym nazwał je lampowym. Ja odsłuchiwałem na Oli4 poprzednikach Oli40 i brzmiało to dobrze. Gdybym nie posłuchał MH a35.2 to pewnie bym kupił AA xi90. Zresztą design też mi podobał.
 

ikar 111

New member
Ok, ale ja słuchałem tego podstawowego modelu 101 , lampowym w sensie tak analogowo brzmiał , słuchałem go na MA MR .
Ten co opisujesz kosztuje prawie 3 tyś , model stary to dzisiaj tylko na allegro chyba około 1000zl .
Wiec może i inaczej brzmi nowa seria od tej starej .
Co do kabli tak myślę o kwocie 10zł/m.b jakiegoś melodika .
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To są moje subiektywne odczucia. Najlepiej by było jakbyś wybrał się posłuchać. Ja na jeden odsłuch jechałem około 100km z jedną stronę i nie żałuje. Skąd jesteś? Co do kabli to mam doświadczenia. Na frontach mam Melodikę 2x2,5mm i jestem zadowolony, są solidnie wykonane. Ale nie mam porównania.
 

ikar 111

New member
Ok , tak zrobię z tymi kablami , czyli nawet przekrój 2,5 mm2 wystarczy a nie 4 tym lepiej .
Co do odsłuchów to no nie wiem powiem Ci , że na Dolnym Śląsku mało sklepów zajmuje się sprzedażą AA , a nowy model też jeszcze z racji nowej linii nie jest jakoś popularny .
Z Oławy jestem .
Moim faworytem jest 720 tym bardziej , że już w cenie 1200zł a może taniej ...
Paweł bardzo szanuję subiektywne odczucia , dlatego jak piszesz nie ma panaceum na brzmienie , kwestia potrzeb , obycia no i tej wrażliwości muzycznej czyli słuchu .
Tak czy inaczej dużo się dowiedziałem tu na forum , jedno jest pewne zakup takiego systemu będzie wpływał mobilizująco , na dalsze zmiany i polepszanie zestawu o lepsze źródło itd , w dalszej perspektywie czasu i osłuchania .
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przekrój kabla nie odzwierciedla jego jakości ,gdyby 4mm2 były najlepsze wszyscy producenci by takie produkowali
Dobrym przykładem są kable wstęgowe widziałem takie cienkie jak kartka papieru ,a kosztowały nie mało nie wspominając o dźwięku
 

ikar 111

New member
Ok, dzięki za sprostowanie , zdaje sobie sprawę iż przekrój nie jest kluczowym parametrem kabli , tym bardziej że ani kolumny nie są wymagające , ani wzmacniacz nie jest " mała elektrownią " .
 

myty

New member
Tak dodam tylko. Paweł słuchał PMA na Oli, mówi że wyrażna góra, bas dobry. Mój PMA napędza Dali Zensor7. Faktycznie góra troche za wyrażna (też wiele zalezy od nagrania i rodzaju muzyki), świetna średnica, vokal zawsze na wierzchu, ale bas z Zensorami potężny. Denona mam ustawionego na zero. Gra naprawdę mocno u mnie na 27m2. Volum ustawione na 9 przy słuchaniu cd, na 10 godz. jest naprawdę głośno, na 12 jeszcze nie słuchałem. Jestem naprawdę zadowolony, 720 i Dali super gra. pozdrawiam myty
 

myty

New member
Denon nie podaje konkretnych wymiarów

tu miał być obrazek z instrukcji obsługi dotyczący odległości przy wentylacji wzmacniacza ale coś nie wyszło :)
 
Ostatnia edycja:

ikar 111

New member
Ja nie słuchałem Dali tej serii , ale Bl 30 jak na mój gust nie cierpią na deficyt basu , wręcz powiedział bym że jest go sporo , miękkiego .
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No a Dali znowu eksponuje gore pasma wiec moze dlatego jest ostrawo z Denonem. Zobaczcie wykres pasma dla Zensor 5, gora od 10khz wyraznie podbita. Denon sam w sobie nie jest takim bardzo ostrym graczem, CA czy Yamaha tu jest dopiero jazgot.

http://audio.com.pl/pics/testy/max_dali_zensor5_lab01.jpg

A ta melodika teraz to w ogole kto ja produkuje? Bo oryginalne ROTH to sa oli i dystrybucja Horn a melodika to jest stary oli30/40 ale kto to robi i z czego bo przyznam ze nie rozumiem tej sytuacji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry