Denon, Onkyo a może Marantz

NEPHILIM

New member
Witam. Mam zamiar kupić jeden z niżej wymienionych ampli :
1. Denon 1907 może ew. 2307
2. Onkyo 674
3. Marantz 5001

proszę o radę.

Dodam, że do salonu ok 32m kw, posiadam kolumny poznańskiej firmy TAWO, przody o mocy 300W tyły o mocy 120W. Wszystko będzie grało wraz z plazmą LG 42PC1R i jakimś DVD ( jeszcze nie określonym, ale na pewno z hdmi )

Z góry dziękuję.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Wszystkie zaproponowane przez Ciebie ampli są świetnym wyborem. Ja zastanawiam się nas Marantzem 7001. Onkyo poważnie rozważam (cena). Pomyśl nad kolumnami. Nie znam tego TAWO. Jak grają ? Masz jakiś link do ich produkcji?
 

NEPHILIM

New member
Według mnie grają całkiem nieźle. Poczytać można o nich na www.tawoaudio.pl , sprzedają też dosyć dużo na allegro. Z tego co piszą to prodkcja idzie głównie na Zachód, a w Polsce można kupić tylko przez www lub właśnie allegro.

Jeśli chodzi o amplitunery to 7001 jest przynajmniej jak na dzisiaj, ze względu na cenę poza zasięgiem. Chciałbym wybrać ampli, który w miarę równie dobrze zagra przy kinie jak i w stereo. Muzyki jak do tej pory słuchałem i słucham ze wzmaka Technicsa 700MK3 i według mnie gra ok chociaż ma już 8 lat. Chciałbym aby ampli przynajmniej nie grał gorzej.
 

Przemcio73

New member
NEPHILIM napisał:
Według mnie grają całkiem nieźle. Poczytać można o nich na www.tawoaudio.pl , sprzedają też dosyć dużo na allegro. Z tego co piszą to prodkcja idzie głównie na Zachód, a w Polsce można kupić tylko przez www lub właśnie allegro.
Ja polecałbym z kolumn monitorków właśnie tą polską firmę (bije na głowę popularne ushery) - http://www.harpia.pl/polski/gaetano.html Natomiast co do ampli to wybrałbym denona - gra bardziej neutralnie, a i w stereo też się sprawdzi.
pozdrawiam
 

wotan66

New member
Onkyo raczej sobie odpuść, 5 lat kierowałem działem hi-fi w MM i muszę stwierdzić że konkurowanie cenowe mocno się odbiło na jakości wykonania tych amplitunerów, ostatnia seria 6... jest ragiczna, moim zdaniem lepiej rozważyć coś z drugiej ręki z serii 602
 

Deimos

Banned
Jeżeli chodzi o jakość Onkyo (po japońsku - dźwięk) to miałem swego czasu model 939 i spisywał się znakomicie...
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
wotan66, dlaczego uważasz, że seria Onkyo 6xx jest tragiczna ???
Słuchałem 674, niezły apl. Całkiem dobrze brzmi. Spory prąd...
A modele 703 i najnowszy wchodzący 804 ???
 

NEPHILIM

New member
A jeszcze jedno pytanie. Jeśli mam w swoim tv dwa wejścia hdmi to czy potrzebuję ampli z tymi wejściami. Posiadam teraz n-boxa podłączonego po hdmi i planuję wymianę dvd z takim wejściem.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Jeżeli masz 2 wejścia HDMI w TV to nie potrzebujesz bo źródła będziesz przełączał pilotem od telewizora ale już za chwilę... będziesz miał BR również z HDMI i co wtedy ?

Mieć 2 wejścia HDMI w ampli nigdy nie zaszkodzi.
 

autorus

New member
Raczej tylko denon, i to ze wskazaniem na ten droższy. Sam się nad tym zastanawiam. I do tego dvd seri 1907 chyba :) I oczywiście w kolorze czarnym. Piękna sprawa.

Autorus
 

wotan66

New member
Fatman_1 napisał:
wotan66, dlaczego uważasz, że seria Onkyo 6xx jest tragiczna ???
Słuchałem 674, niezły apl. Całkiem dobrze brzmi. Spory prąd...
A modele 703 i najnowszy wchodzący 804 ???


przez 5 lat mojej pracy w hi-fi przerobiłem kilka generacji sprzętu onkyo i ze łzą w oku wspominam np. model 787, ważył tyle co betoniarka a konstrukcja wzbudzała zaufanie, jak parę miesięcy temu dystrybutor dostarczył 604 to zdębiałem, obudowa płytka jak w dvd, zasilacz wielkości pudełka zapałek, ważył tyle co wcześniak, niesety konkurowanie cenowe odbija się na jakości komponentów :(
 

wotan66

New member
blackninja napisał:
Wspomnij jeszcze o różnicy cen jakia dzieli te modele :) a później porównujmy.

to może weźmy model 575 sprzed 5 lat (seria spozycjonowana niżej od 6...) choć prawda jest taka ze to właśnie seria 5.... przeszła w 6.... amplituner o wiele bardziej poprawinie i bezkompromisowo skonstruowany, kieyś wszystkie amplitunery były "droższe" tylko polityka onkyo polegała na tym, że dostajesz wyższe numerki za mniej i tyle :)
 

NEPHILIM

New member
OK. Widzę, że co raz więcej na minus zbiera Onkyo, więc mam pytanie o MARANTZA. Czy jest poprostu tak mało popularny w naszym kraju, że prawie nikt się o nim nie wypowiada, czy ma u nas złą markę?
 

Badyl

New member
marantz jest mało popularny?

chyba sie znasz brachu , napewno marantz nie jest czołowym producentem kina domowego ale produkuje dobre stereo szczegolnie te oznaczone KI.
onkyo to juz nie jest ta marka co kiedys , pomału wypadaja z obiegu.
 

jotgie

New member
a co lepiej kupic: denon 1707 (nowszy ale nizszy model) czy 1906 (wyższy ale starszy model) - maja prawie identyczną cene?
 
Do góry