Denon/ Marantz z Focal Chora czy B&W z......

Arras

New member
Witam. Miotam się strasznie z wyborem. Wybieram się na odsłuch ale utrudnia mi to fakt, że nie mogę znaleźć sklepu, który ma w ofercie zarowno Focal jak i B&W. Do tego narodowa kwarantanna za chwilę stanowi dodatkową przeszkodę.

Biorę pod uwagę zestaw 5.1.2 od Focala. Jako fronty, center i tylne seria Chora (826+Center+806) + 2 instalacyjne w suficie Focal seria 100 albo 300.
Do tego amplituner Denon AVR-X2700H DAB albo Marantz SR5015.
Jakieś sugestie ? Czy ktoś sluchał tych amplitunerów. Tu jestem w stanie odsłuchać w jednym sklepie.

Natomiast bardzo kusi mnie jeszcze Bowers&Wilkins i seria 6 S2 Anniversary Edition (603 S2 + HTM6 S2 + 607 S2). Tylko nie wiem jakie głośniki do Atmos dobrze współgrałyby z B&W i jaki amplituner do nich? Ten Denon/Marantz czy cos innego?

B&W ma doskonałe opinie w necie. Sam słyszałem tylko instalacje audio w Volvo XC90 i zrobiło to na mnie duże wrażenie.

Nie wiem jak to wszystko ogarnać. Chciałbym posłuchać ale podróżowanie za chwilę bedzie utrudnione, a sklepy chyba zamknięte (przed świętami nie dam rady).

Z jednej strony zamawiając przez internet mam prawo odesłać ale czy sklepy zgadzają się wysłać sprzęt, a później go odebrać jeżeli mi się nie spodoba? Nie jestem roszczeniowy i nie chciałbym narażać sklepu na takie eksperymenty.

Byłbym wdzięczny za jakieś pomysły - jaki sprzęt do tych B&W i jak rozegrać odsłuch/zakup.
 
Do góry