Denon Marantz czy Pioneer

Deimos

Banned
Wygląda na to, że u niektórych poziom sprzętu i wiedzy o nim, jest równy poziomowi ortografii - pare żenujących przykładów:
-odsłóchowe
-drógiej
-głóchy
-rozrużniał
-powarzny
-przewarznie
-niema (nie ma)
-począdku
-wysówa
-pośiadaniu
-morzęsz
-egzemplażach
-ziembi (ziębi)
-konfigóracji
-dobur
:( :( :(
 
Ostatnia edycja:

zerard

New member
Ale wy się k...wa czepiacie gdy bym tak ja wam pokazał jakie wy robicie byki, no ale co moge tylko pogratulować waszej beznadziejnej wiedzy o sprzętach kina itd, jedynie co moge o was powiedzieć że jesteście głąbami a wystarczy przewertować audiofilskie strony internetowe i nie jedno nie dwa tylko kilka. Nie mam pojęcia co z was za ludziśka mam to gdzieś czy mnie ktoś zbanuje więc dodam na koniec że jesteści baranami do potęgi. Jedynie co możecie komuś poradzić to to gdzie ma se wsadzić kabelek:grin:, warto poczytać opinie ekspertów a nie was roboli zapiepsrzających w zkładach. No cósz powodzonka ja sie z tego forum zrywam bo co niektóre posty na tym forum są żałosne a nie lubie jak ktoś wciska kit, to jest wasza nie znajomość da danym sprzęcie. Są sprzęty gorsze i lepsze nie twierdze że nie tylko trzeba umieć dobrać zestaw do danego sprzętu a s tego co widze to wy wszystko na jedną dajecie karte.
 
Ostatnia edycja:

franeek

New member
zerard - w całej tej zadymie o sprzęt nie chodzi by być uprzedzonym tylko realnie podchodzić do swoich możliwości.
Niestety prawda jest taka ,że w każdej klasie cenowej są lepsze i gorsze modele i nie można swoich doznań kłaść wyłącznie na płaszczyźnie - MAM I MI SIĘ PODOBA.
Ludzie naprawdę nasłuchali się sprzętu i wiedzą co piszą.
Kiedyś ktoś o czymś bardzo słabym napisał

" jeśli przesiadasz się z radiobudzika, na tym modelu odczujesz niesamowity skok w świat audiofilii "

Wystarczyło ubrać swoje wypowiedzi w słowa - "mam taki zestaw i jakoś tam gra - co zrobić , może kiedys będę mógł kupić coś lepszego ale jestem zadowolony.
Ja też roztoczyłem post pochwalny dla mojego zestawu który jest dość przeciętny ale dla mnie zagrał pięknie - z tą różnicą ,że ja zdaję sobie sprawę jak daleko jest do ideału - Twojej wypowiedzi nie oceniam.

Nie warto takich banować - niech będą niech prostactwo i buraczanka ma też swojego przedstawiciela by nie czuli sie dyskryminowani ;)
Bo nam jeszcze HDTV zamkną za praktyki na podłożu "uprzedzeń do wypowiedzi" :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D


darkmajin napisał:
jak kazdy mysli ze ma dobry sprzet w gaciach i dopóki nie zobaczy innych dalej tak bedzie

sorki nie mogłem tego nie wychwycić ;) miałem tak kiedys - hehehehe - zobaczyłem monstrum w ogólniaku po wf-ie heheheheh
do dziś widze miny nas wszystkich z tymi minimalusiami ;)
 
Ostatnia edycja:

zerard

New member
Sam słuch nie wystarczy dochodzi też odpowiednie pomieszczenie i też dobur kolumn i jeszcze raz powtórze MAM TO GDZIEŚ JAKI MAM SPRZĘT TANI CZY DROGI SŁABY CZY TOTAL WYPASS tylko chodzi mi o fakt że do zmaka nie wystarczy podłączyć kolumny i gitara. Ja naprzykład mam nieduże pomieszczenie i gra dobrze tylko brak suba a przydał by się no i ciut mało sopranów, jestem djem więc znajomość i umiejętność konfigóracji zestawów mamw jednym palcu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

darkmajin

Member
Bez reklam
zaraz oberwe za offtop ale


Ja naprzykład mam nieduże pomieszczenie i gra dobrze tylko brak suba a przydał by się no i ciut mało sopranów,

gra dobrze tylko niema niskich i wysokich ? to rzeczywiscie dobrze


jestem djem więc znajomość i umiejętność konfigóracji zestawów mamw jednym palcu.

co ma bycie djem i puszczanie BUMCYKA na imprezach do umiejetnosci konfiguracji zestawów?

nie jestes od dzis dj-em od dzis nadaje ci "tytół" pOLSKIEGO MC głosem młodych czatowców
 

zerard

New member
darkmajin napisał:
zaraz oberwe za offtop ale




gra dobrze tylko niema niskich i wysokich ? to rzeczywiscie dobrze (niskie są może niema jak ktoś jest głuchy tylko słabe są wysokie no ale mi to nie przeszkadza )




co ma bycie djem i puszczanie BUMCYKA na imprezach do umiejetnosci konfiguracji zestawów?

nie jestes od dzis dj-em od dzis nadaje ci "tytół" pOLSKIEGO MC głosem młodych czatowców
a tak wogule to już mi sie niechce pisać bo to można bez kończa jesteście:eek:k: ekspertami:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

franeek

New member
Wracając do istotnych spraw kiedyś odsłuchiwałem 1017 pioneera był jakiś taki sztywny. Zreszta to był jeden z pierwszych zestawów jaki odsłuchiwałem pod kątem ewentualnego zakupu i naprawdę nie wiedziałem gdzie ucho przyłożyć.
Jednak opinia że Pioneer troszeczke spoczął na laurach w niskim segmencie nie sa przesadzone. Dodatkowo trzeba zacząć głosić opinie że vsx - 417 moze wywołać jakies usczerbki w OUN ...............................

chcesz posłuchać? ja się nie wstydzę tylko ostrzegam ze nie da się tego zagrać na imprezie w remizie i jest nagrane na jednej gitarze w domku więc nie oczekuj jakośc SACD

http://www.streemo.pl/Portal/BandProfile.aspx?UserId=49126
 

zerard

New member
A ja wcale nie twierdze że vsx 147 jest super to ktośtam na forum tak przytoczył że to niby ja tak twierdze to bzdura,w pierwszym poście chodzio mi o coś innego ale jakiś tam gość zaczoł mieszć i wyszło tak jak wyszło.Kilka razy pisałem o co mi chodzi ale nikt nie za kumał no trudno 417ka maswoje wady jak i zalety niema nic co miało by same zalety, zawsze coś komuś brakuje nawet może być to błachostka najmniejszy szczegół. a w szczególności to człowiek popełnia błędy nawet w doborze nagłośnienia
 
Ostatnia edycja:

Viollus

New member
Też mam tego Marantza, jest rewelacyjny.

Początkowo miałem niedosyt basu, ale okazało się, że winne było upozycjonowanie suba (wystąpiło u mnie zjawisko fali znoszącej) a nie elektronika, przestawiłem suba i teraz wszystko pięknie gra.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
dobrze kolego z czatów kazdy juz wie o tej stronie jako ze podawales w poprzednim linku .. nikt nie neguje ustawien w "pokoju" w sumie rzeczywiscie ten watek wybił daleko od zamierzonego celu wszyscy sie ciesza twoim super sprzetem .. takze poza twoim polskim i tym ze twierdzisz ze sie znasz bo jestes DJ sprzetu kina domowego niema zadnego problemu ..


cały problem sie stworzyl przez to ze twierdzisz ze do sumy 2000 niema nic lepszego niz pionek a twoj sprzet gra dobrze tylko brak mu niskich i wysokich tonow :mrgreen:

takze pawelk76 odsluchaj harmanka 255 ( jeszcze raz mimo problemow ktore maja niektorzy ) dalej marantza no i tego pionka 1XXX chociaz itak twierdze ze ok 2K niema nic lepszego niz HK...
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Denon Marantz czy Pioneer
Cześć,mogę wypowiedzieć się co do twoich dwóch propozycji w kwesti wyboru amplitunera.
Hama Kardon 255-ma ten sprzęt mój sąsiad i podpięte do Jbl ES 80 z subem 250w. Oj robi wrażenie! Dzwięk mocny hmm,głośny i wyrazny. Bas poteżny. Sopranów tez odpowiednia ilość.
Jego amplituner nie (pyka itp...)
Denona 1909 + Jbl E 80 z subem E 150w który mu wcisneli w Loco! Ma mój bratanek,kupil ten zestaw za moją namową lecz dał sobie wcisnąć E 150 zamiast tak jak mu polecałem E 250,pomieszczenie 35m2.
Gra pieknnie! Lecz w jego ocenie dzwięk ,też głosny i wyrazny przy dość dużej skali głośności ALE brakuje mu tak zwanego pier......nięcia!!! A on chcial mięcho poczuc i dupa zbita.... masarzu wnętrzności NIE MA!

na temat Pioniera sie nie wypowiadam bo nie mialem przyjemności słuchać tego sprzętu.
 

Deimos

Banned
Ja proponuje jeszcze zerknąć tu: http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4712

Wprawdzie sprzęt z ciut wyższej półki ( przekracza 2000pln), ale zawsze to jakieś konkrety...
Cena-jakość dźwięku - bezapelacyjnie MARANTZ wygrywa...
Pioneer zdecydowanie najsłabszy...

ampli_tab2002.jpg
 
Ostatnia edycja:

zerard

New member
darkmajin napisał:
dobrze kolego z czatów kazdy juz wie o tej stronie jako ze podawales w poprzednim linku .. nikt nie neguje ustawien w "pokoju" w sumie rzeczywiscie ten watek wybił daleko od zamierzonego celu wszyscy sie ciesza twoim super sprzetem .. takze poza twoim polskim i tym ze twierdzisz ze sie znasz bo jestes DJ sprzetu kina domowego niema zadnego problemu ..


cały problem sie stworzyl przez to ze twierdzisz ze do sumy 2000 niema nic lepszego niz pionek a twoj sprzet gra dobrze tylko brak mu niskich i wysokich tonow :mrgreen:

takze pawelk76 odsluchaj harmanka 255 ( jeszcze raz mimo problemow ktore maja niektorzy ) dalej marantza no i tego pionka 1XXX chociaz itak twierdze ze ok 2K niema nic lepszego niż HK...
Z to co żeś na mazał to ci jedynie powiem że nie wiem o co chodzi, z tym że jak już mówiłem pare postów wcześniej nie twierdze że mój jest najlepszy bo nie jest. Tylko rzecz polega na dobraniu odpowiedniego zestawu głośników i ich rozmieszczeniu, nie ważne czy sprzęt jest o klase słabszy czy lepszy nawet lepszy zagra gorzej jak słabszy, a druga sprawa sprzęt djski nie składa się z magnetofonu ani gramofonu z takich elementów jak z mixera komputera modulatora a w szczególności nie z kina ani amplitunerów tylko ze wzmacniaczy nimimum dwóch i tego dochodzą winyle i cała kupa rzeczy ja akurat jestem w psiadaniu lampowego zmaka zaje...isty sprzęt a kino mam do użytku codziennego,ty pewnie nie masz pojęcia jak wygląda zmak lampowy wcale ichyba nawet nie słyszałeś o czymś takim bym się nie zdziwił jesteś zielony w tychże sprawach. A co dopiero o kompletowaniu sprzętu kina , podchodząc do konsoli dj-skiej miał byś poważny problem wiec milcz bo po prostu przekręcasz słowa sam nie wiesz co piszesz.
 
Ostatnia edycja:

krych83

New member
W cenie tych amplitunerów jest też Onkyo 805. Przesiadłem się na niego z Yamahy 663 i różnica jest :grin:. Ten ampli to kolos, ale na żywo prezentuje się nieźle (chyba zasługa klapki na przednim panelu). Dużo moc, dobry dźwięk.
 

pawelk76

New member
Witam ponownie,
no i zakupiłem Marantz SR 5003.
Przyzwyczajony do menu i ustawień z harmana miałem wieczór z głowy na ustawienia nowego nabytku. Wstyd sie przyznać, ale żeby ustawić wszystko jak należy po podłączeniu kabelków musiałem najpierw przeczytać sporą część instrukcji :). Ale efekt: rewelacja. Amplituner wręcz tuli swoimi dźwiękami. Po drobnych ustawieniach korektora dźwieku jest idealna harmonia tonów niskich i wysokich. Nie mam suba więc tony niskie puszczam na fronty, ale jak dla mnie wystarczający basik (pomieszczenie to pokój w blokach 4x5 metrów, głośniki to JBL E90).
Polecam ten amplituner, jest wart swojej ceny.
Co do ściezki wideo to niestety nie moge nic powiedzieć ponieważ ampli uzywam do samego dźwięku a obraz leci bezpośrednio do TV.

Pozdrawiam
 

taipan

New member
Marantz SR 5003 i...

Witam,

Ostatnio byłem na odsłuchu i walczyly miedzy sobą Marantz SR5003; Onkyo 805; Denon 2309; z kolumn Dali Ikon 7; Klipsch RF62; Elac FS68 a dla porównania wziąłem również Jamo 606.

Wrażenia - Onkyo, Marantz bdb w każdej muzyce; Denon super radził sobie z rockiem, ciut gorzej było z muzyką klasyczną :hmm: . Z kolumn Klipsch i Elac świetnie sobie radziły z budowaniem sceny, Dali zupełnie nie odpowiadały mi charakterystyką (scena była budowana z przodu, jakieś 2 metry przede mną - śmieszne wrażenie - do muzyki klasycznej pewnie super, natomiast mi nie leży). Jamo wziąłem do porównania i zdechło :D Zupełnie inna klasa kolumn - wcześniej słuchałem ich w zbliżonym przedziale cenowym i wypadły bardzo dobrze.

No i tu pojawia się pytanie - czy Marantz SR5003 + Elac FS68, BS63, CC61 dobrym zestawem jest, czy coś w zbliżonym przedziale cenowym zabrzmi lepiej (chętnie bym posłuchał). Zastanawiam się w jaki sposób zabrzmiały by Monitor Audio BR5/6, Mission M35i, Heco Aleva 400 lub Magant Quantum 605.

Będę wdzięczny za opinie i komentarze.

Blacky, jeśli można u ciebie wyhaczyć taki zestaw, pls cenka na priv.

On top of that - czy Pioneer DV610 warto zakupić jako odtwarzacz do tego zestawu, czy też nie zobaczę różnicy w porównaniu z PS3 :) (taka łyżka dziegciu).

Dzięki!
 
Do góry