Denon - jakie kolumny ???

Piter68

New member
Jak kazdy kupujący nowy sprzet stoję przed dylematem doboru odpowiedniego zestawu.
Na chwile obecną posiadam telewizor Panasonic TH-42PY700P + zestaw kina domowego Panasonic SC-PT 850. Oczywiscie ten drugi chce wymienić na cos lepszego. Mój wybór padł na Denon DVD 1940/AVR 2308. Do tego potrzebuje dopasować kolumny i tu proszę o radę. Wiem, że wszystko zalezy od gustu, zasobności porfela oraz warunków lokalowych i tego co sie słucha lub ogłada. Zaczynając od końca:
- 50% muzyka (prog rock, rock, soft jazz), 50% DVD (muzyka/film)+telewizja
- pokój prawie 30 metrów
- nowy sprzet + kolumny ok 10.000 pln
- oczywiście bedzie konieczne przesłuchanie wybranych zestawów
Ponieważ chciałem ograniczyć ilość ofert na chwile obecną zastanawiam się nad:
- Wharfedale Evo2 20 lub 30/8/C Power 5.1
- JBL CSS 1500
- Monitor Audio Radius R270AV 5.1
Prosze o opinie
Pozdrawiam
 

Piter68

New member
To też jest rozwiazanie, brałem pod uwagę i widze, że wiele osób chwali sobie połaczenie Dali z Denonem. Facet w sklepie namawiał mnie na Evo2 20 lub 30, ale bez przesłuchania nie ma co gdybać.
Ciekawi mnie opinia na temat kolumn Monitor Audio Radius R270AV, jakoś nie widziałem do tej pory komentarzy na forum....albo źle szukałem
 

Hartson

New member
Bez reklam
Mam pokój 20,5 m2. posiadam ampa Denon 3806 i dvd 2910.
Do tego mam zestaw Dali 5.1. Dali Ikon 6 - przednie. Ikon vocal - centralny, Ikon 1 - tyły, Dali Concept - sub. Dla mnie ten zestaw gra świetnie. Fajny bas i niesamowite wysokie tony, średnica również niczego sobie. Słucham muzyki raczej elektronicznej. Radzę koniecznie przesłuchać zetawu Denon - Dali. Jeżeli mieszkasz w Warszawie lub okolicy możesz udać się do Galerii Mokotów, tam Horn ma swój sklep firmowy więc problemu raczej nie będzie ( Horn jest dystrybutorem Denona i Dali ).
Pozdrawiam
 

Piter68

New member
Jestem z Warszawy wiec nie bedzie problemu...a przy okazji jakich kabli użyłes do podłaczenia kolumn ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hartson

New member
Bez reklam
Okablowanie:
kolumny przednie i centralny - QED X-Tube XT 400,
tylne - QED Bronze,
sub. - QED P-SW,
ampa z dvd mam podłączonego:
analogowe - QED Qunex 4 S,
cyfrowy - koaksjalny Fadel Art Digilitz.

Horn jest też dystrybutorem firmy QED tak więc możesz poprosić aby podłączyli Tobie zestaw kablami tej marki.
Kabel koaksjalny kupiłem w Studiu Pro na ul Waliców w Warszawie.
Podałeś, że masz pokój 30 m2 a więc prawie o 10 m2 większy od mojego, jeżeli będziesz brał pod uwagę kolumny Dali Ikon to na przednie możesz wybrać większe od moich - Ikon 7.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Dali lepiej brać w komplecie. Jest spora przebitka cenowa. Kupowane osobno kosztują sporo więcej.

ArtS :)
 

Piter68

New member
Hartson napisał:
Okablowanie:
kolumny przednie i centralny - QED X-Tube XT 400,
tylne - QED Bronze,
sub. - QED P-SW,
ampa z dvd mam podłączonego:
analogowe - QED Qunex 4 S,
cyfrowy - koaksjalny Fadel Art Digilitz.

Horn jest też dystrybutorem firmy QED tak więc możesz poprosić aby podłączyli Tobie zestaw kablami tej marki.
Kabel koaksjalny kupiłem w Studiu Pro na ul Waliców w Warszawie.
Podałeś, że masz pokój 30 m2 a więc prawie o 10 m2 większy od mojego, jeżeli będziesz brał pod uwagę kolumny Dali Ikon to na przednie możesz wybrać większe od moich - Ikon 7.

Dzieki za pomoc, zobacze jak to brzmi:eek:k:
Pozdrawiam

ArtS007 napisał:
Dali lepiej brać w komplecie. Jest spora przebitka cenowa. Kupowane osobno kosztują sporo więcej.

ArtS :)

Masz racje, osobno wychodzą wyzsze kwoty....natomiast w zestawie Dali Concept 8 S Power ok. 4700 pln, Dali Ikon 6 Power powyzej 7000 pln.
Znalazłem coś takiego w jednym ze sklepów http://www.cyfrowedomy.pl/cgibin/shop?info=2815&sid=086f5457 ???
Jakieś opinie ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hartson

New member
Bez reklam
Ja kupowałem w maju 2006 r.. Robili wtedy takie zestawy ale bez suba. Cena za sub. Ikon była prawie dwukrotnie wyższa ( coś około 2 600 zł. ) a sub. z serii Concept kosztował chyba 1 350 zł. a więc różnica zasadnicza.
Sub. Concept wtedy był robiony w Chinach a sub. Ikon w Danii.
Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Radius przepiękny i pewnie dobrze gra.

467.jpg


Może jednak cos z serii Bronze lub Silver?
 

Piter68

New member
No tak, wszystko mozna rozważyć, ale zestaw Silver to już prawie 10.000 pln, co do Bronze jak najbardziej w zasiegu, tylko jak to bedzie grało z Denonem? Natomiast komplet Radius R270AV + Denon DVD 1940/AVR 2308 w zestawie moża kupic za 10400 pln:grin: , oczywiście trzeba posłuchać, ale wygląda to ciekawie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry