Denon dbp-1611ud

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
miał już ktoś do czynienia z nowym odtwarzaczem Denona DBP-1611UD?? Wspiera również DVDA i SACD. Jestem ciekaw jego opini. W tej cenie i przy tej wieloformatowości wydaje się być atrakcyjny. Tylko jak jego jakość obrazu i dźwięku oraz jego szybkość??
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam ponownie :)
proszę o opinie osoby które miały do czynienia z denonem i usb. Amplitunery, CD, BR wyposażone w wejście usb odczytują różnego rodzaju pliki zapisane na pamięciach zewnętrznych i tutaj moje pytanie: czy to połączenie(usb) w denonach jest jakoś ograniczone, pojemnością, formatem?? Bo np. panasonic ogranicza je do 128 GB i systemu plikóww FAT
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Na pewno jest tylko FAT32 i cudów żadnych pod tym wzgledem nie będzie. Denon to odtwarzacz do oficjalnych nośników mający zapewnić najwyższe parametry dzwięku i obrazu i z tego zadania wywiązuje się rwelacyjnie, USB ma żeby było ;)
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
mam wrażenie iż jest bardzo mała podaż tego modelu, wciąż niewiele można o nim poczytać. Miał już ktoś z nim styczność?? Szybkość wczytywania płyt, funkcjonalność, jakość .... ??
 

wmwjas

New member
Witam po przerwie, ale czas już dokonać modernizacji sprzętowej. Pytanie w zasadzie do Blackninja:
Zwykle sygnał audio z SACD przesyłany był w przeszłości przez złącza analogowe (vide Onkyo 506, które bez awaryjne dzięki Tobie sobie funkcjonuje :) ). Denon nie ma wyjść analogowych. Czy to oznacza, że dźwięk przestrzenny z SACD wychodzi przez HDMI?

I jeszcze jedno, co mnie dzisiaj nurtuje to wybór zestawu: Denon 1911+Br 1611 czy Yamaha 767 + Br 1067?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Aby SACD przechodziło przez HDMI, odtwarzacz musi mieć DSD, a raczej tutaj tego nie ma. Musisz popytać forumowicza bierhoff ? bawił się tym u siebie.
 

wmwjas

New member
Mnie generalnie nurtuje ta ciekawostka: "obsługuje SACD". Tylko jak oni proponują podłączenia audio do uzyskania właściwego rezultatu. Yamaha 1067 ma komplet wyjść analogowych audio do ampli. Stąd w tym przypadku mam pewność co do możliwości odsłuchu SACD. A tu...?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak nie ma wyjść wielokanałowych analogowych to idzie w DSD po HDMI. Denon dobry rozdzielczo dźwięk spokojny, yamaha jasna, sam musisz wybrać.
 

max_

New member
dźwięk CD w stereo, na wyjściu analogowym, jest nieco gorszy niż w DCD-700AE. W 2-kanałowym SACD cudów więc nie należy się spodziewać, choć SACD nie sprawdzałem. Sekcja analogowa dźwięku w tym modelu jest ograniczona do minimum. Model wyższy już ma płytkę analogową wypełnioną. W 1611 jest pusta. Jakość obrazu bardzo dobra, dźwięku do filmów dobra, do muzyki co najwyżej dostateczna (całość opinii dotyczy wyjścia audio analogowego, 2-kanałowego).
 
Ostatnia edycja:

DeeBass

New member
Bez reklam
Jak nie ma wyjść wielokanałowych analogowych to idzie w DSD po HDMI. Denon dobry rozdzielczo dźwięk spokojny, yamaha jasna, sam musisz wybrać.
Witam,
patrzyłem w specyfikacje nowego ampli 1911 i ma odbiór DSD. Znów naciągają na wymianę sprzętu?! Zastanawiam się czy z sacd i dvdaudio nie pójdzie jako pcm albo brać wyższy model i dać po analogu tylko, że to już 3,5tysia :-(:x
 
Do góry