denon avr2113 vs HK avr265 vs Marantz sr5006

14kwas

New member
Witam

Chciałbym zaczerpnac info od wymiataczy.

Prosilbym o zestawienie amplitunerow z tematu z zestawem kolumn 5.0
Biore pod uwage
MA BX5
MA MR6
DALI
moga byc rowniez inne.
Choc wolalbym o konkretne zestawy, poniewaz odsluch ograniczony, poza tym chcialbym wiedziec czego ewentualnie w sklepie moglbym odsluchac :)

Pomieszczenie 20m2
Muzyka 60%(rock, electronica -dubstep, chillout, acidjazz)/filmy 40%

Jaki zestaw najlepiej zagra?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi.
 

jachuwks

Klub HDTV.com.pl
vip
Tu masz ciekawą recenzję ze strony chorwackiej: Denon AVR-2113 | HD Portal Recenzje gdzie recenzent porównuje w kilku kwestiach do Marantza SR7005 i wypowiada się w dużych superlatywach na temat Denona. Po tej recenzji utwierdziłem sie w przekonaniu, że chce tego Denona:bober:. Szkoda, że takich recenzji nikt nie robi w Polsce.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja bym na twoim miejscu kupil Marantza 5006 o ile jescze go dostaniesz to inna liga w porownaniu do Denona 2113 ktory wg,. mnie jest na drugim miejscu za Marantzem.
 

Grudazone

New member
Ja ponad pół roku temu też miałem podobny dylemat z amplitunerem. Po częściowych odsłuchach, najbardziej spodobał mi się Marantz 5006. Denon 1912 raczej odpadał ze względu na wygląd, a 2113 był wtedy trochę za drogi wtedy, natomiast HK na szarym końcu za funkcjonalność.
Niestety "kryzys światowy" opóźnił wprowadzenie planu w życie i wróciłem do tematu dopiero parę tygodni temu. Niestety zostałem szybko sprowadzony na ziemię z Marantzem, jedynie srebrny i to w śladowych ilościach. Zdecydowałem się więc na Denona 2113 i mimo słabych monitorów Heco, na 23 m2 urywa łeb na głośności powyżej 70%. Tak jak w tym chorwackim teście w linku powyżej (swoją drogą świetny test, mimo braków w tłumaczeniu).
Co do kolumn, to mam nadzieję że wątek się rozwinie, bo interesują mnie m.in. w/w kolumny. Do porównania dorzuciłbym jakieś Wharfedale lub Taga Platinum lub jakieś inne fronty do 2-2,5K.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Niestety "kryzys światowy" opóźnił wprowadzenie planu w życie i wróciłem do tematu dopiero parę tygodni temu. Niestety zostałem szybko sprowadzony na ziemię z Marantzem, jedynie srebrny i to w śladowych ilościach.

He,he. Ładnie poszybowały ceny Marantza serii 5. Jeszcze niedawno model 5006 można było wyrwać za ok. 2200zł, a teraz nowszy 5007 to już wydatek ok. 3,5k. A pamiętam jak model 6006 kosztował 3k. Szkoda że pensja mi nie wzrasta w takim tempie:)
 
Do góry