Denon avr-x500

grzesiek.g1

New member
Witam wszystkich. Mam taki problem. Dzisiaj zakupiłem amplituner DENON AVR-500 z głośnikami DENON SC-F1312. Mam TV Panasonic TX-47ASM651. Mam pytanie jak ustawić głośniki, na ile dB, jaką częstotliwość?? Po podłączeniu kablem HDMI nie mam głosu. Czy muszę podłączyć optycznym??
Z góry dziękuję za pomoc.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tym Denonie nie masz autokalibracji ? Jeśli nie, to musisz odległości od kolumn do miejsca w którym siedzisz(słuchasz,oglądasz) pomierzyć i mniej więcej takie wartości wprowadzić w ustawieniach. Co do decybeli to metodą prób i błędów ustaw tak aby uzyskać najlepszy efekt.

Podłączyłeś kabel HDMI dokładnie z czym? Ampli z TV?
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Rozumie ze podlaczyles ampli HDMI out do TV i chcesz mieć dźwięk na glosnikach z tv?
Jeśli tak kabel hdmi musi mieć specyfikacje 1.4 a TV wejście ,ampli wyjście HDMI z ARC jeśli to spelniasz masz dzwiek z TV na kolumnach.
To mój punkt widzenia ta ten problem. :) .Pozdro
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli chcesz mieć dźwięk z TV (rozumiem że korzystasz z naziemnej telewizji cyfrowej) na kolumnach? Nie 4 wyjścia tylko 4 wejścia HDMI zapewne posiadasz i jedno wyjście na monitor czyli TV.

Patrząc na specyfikację telewizora widzę że masz wyjście optyczne audio, podłącz kablem optycznym to wyjście(DIGITAL AUDIO) z wejściem(DIGITAL IN) w amplitunerze a kabel HDMI z wyjściem OUT w ampli z wejściem IN w telewizorze, wydaje mi się że wtedy będziesz miał dźwięk z TV na kolumnach.
 

grzesiek.g1

New member
to pozostaje kupić tylko optyka ;), a jeszcze pytanie bo ten ampli nie ma USB, czy jak bede oglądał filmy z podłączonego dysku do Tv to dzwięk prze optyk będzie 5.1 jeżeli film na dysku taki bedzie mial??
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
To zależy od TV , samsung odtwarza ścieżkę PCM,dolby digital ,DTS.np.LG moich rodziców DTS u juz nie łyka wiec sprawdź w instrukcji i ustawieniach spdif telewizora.Pozdro
 
Do góry