Denon AVR-X4000 a sygnał HDMI

werf

Active member
Bez reklam
W takim razie masz wyłączony kanał zwrotny ARC i sterowanie w TV lub AV jeśli nie to znaczy że masz coś zepsute :-D
 

belmondo80

New member
Telewizor LG 42LA690S podłączone do wej HDM1(ARC) na Denonie OUT MONITOR (ARC). Jak to spiąć by był dźwięk ze SMART. Radze soebie optykiem ale wtedy musze przełączać wyjście na głośnikach w TV. Zresztą z optykiem będzie problem jak będę chciał oglądać TV pomijając KD.

Jak to mówią "musze coś źle robić";-) Tylko co, ja to podłączyć krok po kroku. Z samym HDMI i zwrotnym kanałem przy oglądaniu usługi SMART? Zarówno na samym TV jak i z uruchomionym Denonem?
 

Stefano-it

New member
Podpinam się.

Własnie też jestem na etapie rozgryzania tematu podłączenia tv zwrotnie do Ampli dokładnie chodzi o usługę smart w Samsungu. Czy ktoś ma to już przerobione?

Obecnie SAT jest podpięte do ampli i dalej do TV ;)
 

belmondo80

New member
Jak by nie podpinać ARC nie chce zadziałać. Więc jeszcze nigdy nie udało mi się usłyszeć dźwięku na KD oglądając YT wykorzystując HDMI. Dopiero przełączenie na optyka działa ale wtedy trzeba dłubać w ustawieniach TV za każdym razem kiedy włącza się SMART. Niby to dziwne takiej klasy sprzęt a podstawowa funkcjonalność jest bardzo trudna do uzyskania.
 

hans2

Banned
a do czego tutaj wyjscie? do tego masz kanal zwrotny ARC.
ja mam jednym kablem hdmi wpietym od strony tv w hdmi 2 (arc) a od strony ampli w monitor out.

edit: kabel musi byc minimum 1.3 albo 1.4, nie pamietam.
jak sie hdmi handshake nie powiodl to wylacz ampli z gniazdka i po paru minutach wlacz z powrotem.
w denon/marantz trzeba ARC samemu wlaczyc w hdmi setup bo domyslnie nie jest wlaczony w fabrycznych ustawieniach.
 
Ostatnia edycja:

Stefano-it

New member
Działa! Trochę to zajęło, bo w podstawowym menu nie można wybrać ARC przy TV Audio. Dopiero wejście w kreatora ustawień wejść umożliwiło wybór ARC w tym kanale.

Jeszcze raz dzięki hans!
 

venom200

Member
Dokładnie trzeba zmienić kabel.
Jak.ja.zakupiłem Sr7008 od Pacmanx notabene też miałem problem ze skaczacym obrazem.
Porządny hdmi z arc i porządnym ekranowaniem rozwiązał sprawę

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2
 

BurnerPL

New member
Możecie napisać jaki kabel HDMI warto zakupić, aby wszystko działało jak powinno?
Najlepiej gdyby jeszcze cena była przystępna :)
 

hans2

Banned
ja ostatnio mialem kilka dziwnych powtarzających sie zgrzytów z hdmi.
np wlaczam swiatlo w salonie a tu chwilowy zanik obrazu i dzwieku ze zrodla.
wymienilem kable na alphard da vinci, problemy ustaly a ja powiedzialem sobie ze juz nigdy nie kupie najtańszych kabli hdmi.
 

belmondo80

New member
Sprawa załatwiona. Dźwięk idzie po ARC do mojego Denona. YT słychać w KD. Pozostaje problem z dekoderem ale na to chyba nie ma mocnych. Może restart do barycznych ustawień pomoże ale muszę skontaktować się z UPC po kod aktywacyjny. Dzięki za nakierowania dot. połączeń HDMI(ARC).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam wpiety dekoder UPC do ampli, od lat takie połączenia stosuje.
Zero problemow. Co do kabli HDMI, to Alpharda, swietne wykonanie, cena i co najwazniejsze nie ma z nimi najmniejszych problemow.
 
Do góry