Denon AVR-X1000 - kłopot z podłączeniem

domibobi

New member
Dzień dobry,
Taki problem mnie spotkał. Jakieś dwa miesiące temu zakupiłem amplituner kina domowego (Denon AVR-X1000) i podłączyłem do tv (Philips 46PFL5507K).

Telewizja UPC. W telewizorze moduł Cl+. TV połączony z amplitunerem za pomocą HDMI Arc. Konsola, DVD, Chromecast podpięte do pozostałych wejść HDMI amplitunera. wszystkie wejścia / wyjścia (arc) w ustawieniach amplitunera ustawione. Wszystko śmiga jak należy, np:

- ściszanie/pogłaśnianie zsynchronizowane (używając jednego czy drugiego pilota zmiany głośności są widoczne na tv i amplitunerze, no i oczywiście w głośnikach)

- włączone Spotify w amplitunerze, włączam tv (telewizję UPC) i amplituner automatycznie przełącza kanał na tv audio.

- włączam konsolę, automatycznie włącza się tv i amplituner (kanał game).

Rozumiem, że tak ma to działać. No i któregoś pięknego dnia katastrofa, brak dźwięku w głośnikach, cała synchronizacja znika. Resetuje amplituner do ustawień fabrycznych, ustawiam wszystkie wejścia na nowo. Działa konsola, dvd i chromecast (ale brak współpracy między TV a amplitunerem). Jeśli chodzi o dźwięk: pilot tv pogłaśnia głośniki tv, pilot amplitunera głośniki do niego podłączone. Przełączenie na telewizję - pojawia się komunikat: "przełączam na wzmacniacz" - i po chwili "Błąd ! Głośniki tv aktywne". Rozumiem, że zaistniał jakiś problem ze zwrotnym połączeniem HDMI Arc. Wejście HDMI Arc w ustawieniach TV widoczne jest jako włączone. Ponowne ustawienie wejścia TV Audio (HDMI Arc) na amplitunerze nic nie daje.

Po wejściu w menu opcji skróconych TV, mam możliwość wyboru między "głośnikami tv" a "wzmacniaczem". Jednak gdy wybieram "wzmacniacz" pojawia się informacja o błędzie i aktywne są nadal tylko głośniki TV. Jak ustawiałem to wszystko po zakupie amplitunera też początkowo miałem z tym problem bo nie ustawiłem wejścia (HDMI arc) w ustawieniach amplitunera. Teraz jest niby ustawione, ale jak sprawdzam przypisanie zdjęć to widzę coś takiego:

view


Niestety nie pamiętam co było przy "TV AUDIO" w kolumnie HDMI jak wszystko działało. Teraz jest "X" i nie da się go zmienić jak w przypadku innych wejść. W TV włączona jest opcja "Autostart EasyLink" (Automatyczne wyłączanie głośników telewizora i przesyłanie dźwięku telewizora do podłączonego urządzenia audio HDMI-CEC) oraz HDMI arc. W TV nie ma opcji nazwanej "sterowanie po hdmi" ale z tego co czytam w instrukcji odpowiada temu właśnie "HDMI arc" i "EasyLink". Wczoraj zrobiłem jeszcze przywrócenie do ustawień fabrycznych obu urządzeń ale nic to nie pomogło. Jestem przekonany, że robię wszystko jak poprzednio (za pierwszym razem) kiedy działało.

Teraz wygląd to tak że brak jest jakby komunikacji między amplitunerem a TV. Włączam TV. Brak reakcji amplitunera. Włączam Amplituner - brak reakcji włączonego TV (czyli nie przełącza automatycznie na źródło dźwięku z amplitunera). Ręczne wymuszenie w TV ustawienia dźwięku przez amplituner, kończy się komunikatem o błędzie i informacją, że działać będą głośniki TV.
 
Do góry