Denon AVR X1000 + Jamo S626

pantas

New member
Witam!

Posiadam zestaw Denon AVR X1000 oraz Jamo S626 - 5.0 bez subwoofera.

Mój problem polega na tym, że nie ma basu w głośnikach. Szczególnie przy słuchaniu muzyki w granicach 35 skali głośności basu nie ma w ogóle. Jak odkręcę głośność do 50 to coś zaczyna się dziać, ale bardziej takie pierdzenie niż głęboki bas.

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to sprzęt z najwyższej półki, ale ja też audiofilem nie jestem, a sprzęt znajomych marketowy za 500 zł lepiej gra.

Znajomy posiada jakiś starszy model Denona i głośniki 2.0 Jamo też kilka klas niżej niż moje i gra to dużo dużo lepiej a bas jest przyjemny.

Problem mam taki, że niestety nie posiadam mikrofonu do kalibracji Audasey i wszelkie ustawienia wprowadzam ręcznie. Próbowałem już na różne sposoby i ciężko rozkręcić te kolumny.

Kable mam prawdopodobnie nie czystą miedź, bo cena nie była na poziomie czystej miedzi, ale nie wydaje mi się, aby kable miały aż taki wpływ na dźwięk? Może się mylę?

Kolumny frontowe są ustawione od siebie na szerokości 2 metrów, pomiędzy nimi jest szafka pod TV. Woofery w kolumnach frontowych są ustawione do wewnątrz względem siebie.
 

darekdaryl

New member
Masz podłączenie przez bi-amp? Posiadam zestaw denon avr x1200 i jamo s626 powiem tyle bas powala.
Mam pytanko odnośnie bi-ampu czy faktycznie jest różnica ? Na necie krążą opinie z "fachowych" pism że różnicy nie ma jedynie zwiększona dynamika, ale tylko w przypadku pozostawienia blaszek łączących wejścia na kolumnie ?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

Vivimaxi

New member
Poza wrażeniem nieco większej mocy nie zauważyłem jakiejś poprawy dźwięku używam kabli 2.5mm więc blaszek nie mam i nie radzę ich zostawiania.Ponieważ zrobisz zwarcie frontów z surrundami tylnymi.
 
Ostatnia edycja:
Spróbuj
1)Setup/audio/multi XT: L/P Bypass / Dynamic Eq: Włącz
2)Setup/ głośniki/ ustawienia ręczne/ konf.gł Duże / odcięcie: full pass
3)możesz też sprawdzić czy impedancje masz zgodnie z głośnikami ustawioną
473acfddc01a9ed80b419418f83ffb7d.jpg

Ale obawiam się jednego, jak nie miałeś korekcji robionej przez mikrofon to trochę lipa bo w punkcie1.nie da rady nic chyba ustawić. Może wypożycz ze sklepu mikrofon.
4)ewentualnie
setup/wejścia/poziom sygnału/i ustaw tam na max
A czy to nie jest tak jeśli nie ma się dedykowanego amp av z bi-amp to wej w głośnikach bi-ampowe można za pomocą blaszek bez problemu zewrzeć. Masz jeden przewód 2x2.5mm2 i dajesz go do wej bez zworki i co dalej??? gdzie jest inny przewód do drugiego wej w kolumnie. Przy jednym przewodzie jak masz na fronty to wej glosnikowe bi-amp może być zwarte CHYBA???? Może się myle.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Vivimaxi

New member
Mylisz pojęcia bi-amp z bi-wiring przy pierwszym podlaczasz jedna parę do frontu druga do surrund tak samo oba głośniki nie mieszać Góra dół potem w menu wybierasz rodzaj wzmacniacza na bi-amp i hula trzeba pamiętać żeby ponownie przeprowadzić konfigurację audyssey
.
 
Ostatnia edycja:
Mylisz pojęcia bi-amp z bi-wiring przy pierwszym podlaczasz jedna parę do frontu druga do surrund tak samo oba głośniki nie mieszać Góra dół potem w menu wybierasz rodzaj wzmacniacza na bi-amp i hula trzeba pamiętać żeby ponownie przeprowadzić konfigurację audyssey
.
A no widzisz ja myślałem że to nie ma znaczenia skoro przewód z amp front idzie do kolumn front i wtedy można mostek zrobić na wej kolumn. No dobra kolega i tak korekcji nie zrobi bo mikrofonu nie posiada.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

slawkor

Member
Bez reklam
Bass podłącz osobnym kablem do przednich końcówek mocy a a górną sekcję osobnym kablem do końcówek mocy surround. W ampli ustaw tryb bi-amp a resztę wg porad powyżej.
Mam Onkyo z jamo 608 tak podłączone i bass zabija.
Swoją drogą mam to na sprzedaż jakby ktoś chciał.
Ampli 7 miesięczny bardzo mało używany + cały set black 608 + podstawki na wymiar + uchwyty do suround dolby atmos + kable wraz z bananami.
 
Mylisz pojęcia bi-amp z bi-wiring przy pierwszym podlaczasz jedna parę do frontu druga do surrund tak samo oba głośniki nie mieszać Góra dół potem w menu wybierasz rodzaj wzmacniacza na bi-amp i hula trzeba pamiętać żeby ponownie przeprowadzić konfigurację audyssey
.
Tak tylko chiałem się upewnić bo teraz to nie wiem. Napisałeś że jeden przewód do basu czyli amp av front wyj z dolnym basowym wej kolumny, drugi przewód idzie z surrund koncóki do górnych zacisków w kolumnie. Czyli generalnie trzeba użyć dwóch przewodów. No dobra i co w takim ustawieniu będzie stereo jak muzyki będzie słuchał? Ja myślałem, że można jednym przewodem czyli z front av zacisków do kolumny na dolne zaciski a one są zmoskowane gora z dołem (+z+) a (-z-) jeśli ma duże kolumny frontowe to poco dawać na nie jeszcze sygnał surrundowy? Tak się pytam bo trochę tego nie rozumiem. Czy mając dwa wej w kolumnie to nie można ich mostkować, toć przy zakupie zawsze te terminale są zmoskowane blaszkami. A jeśli nawet zrobić tak jak mówisz to niepotrzebnie załanczamy dodatkową koncówke wzmacniacza no bynajmniej u mnie jest tak.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

slawkor

Member
Bez reklam
Tak tylko chiałem się upewnić bo teraz to nie wiem. Napisałeś że jeden przewód do basu czyli amp av front wyj z dolnym basowym wej kolumny, drugi przewód idzie z surrund koncóki do górnych zacisków w kolumnie. Czyli generalnie trzeba użyć dwóch przewodów. No dobra i co w takim ustawieniu będzie stereo jak muzyki będzie słuchał? Ja myślałem, że można jednym przewodem czyli z front av zacisków do kolumny na dolne zaciski a one są zmoskowane gora z dołem (+z+) a (-z-) jeśli ma duże kolumny frontowe to poco dawać na nie jeszcze sygnał surrundowy? Tak się pytam bo trochę tego nie rozumiem. Czy mając dwa wej w kolumnie to nie można ich mostkować, toć przy zakupie zawsze te terminale są zmoskowane blaszkami. A jeśli nawet zrobić tak jak mówisz to niepotrzebnie załanczamy dodatkową koncówke wzmacniacza no bynajmniej u mnie jest tak.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Ponieważ każda sekcja kolumny jest zasilana z innej końcówki mocy i przez to dźwięk jest bardziej dynamiczny.
Chociaż niektórzy nie słyszą różnicy.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 
Ponieważ każda sekcja kolumny jest zasilana z innej końcówki mocy i przez to dźwięk jest bardziej dynamiczny.
Chociaż niektórzy nie słyszą różnicy.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Ale trzeba tak robić czy zaleca się jedynie??? A to nie jest tak że moc amp av dzieli się na końcówki i zamiast normalnego połączenia czyli frotnt do frontu zmostkowane wej kolumny to otrzymujemy więcej mocy? Czy dla "zwyczajnego ucha" można odczuwalna jest różnica? Miałem kiedyś kolumny właśnie takie i producent zalecał jeśli one były jako stereo lub fronty to terminal zmistkować a gdy używamy ich do surrundu to wtedy wykorzystać osobno wejścia. Miałem mostek i jeden przewód 2x4mm2 i super to wszytko grało pomimo iż yo tylko monitory były. Wiadomo też kwestia ustawienia samych kolumn jest ważna, każda musi choć trochę mieć miejsca żeby mogła oddychać.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

slawkor

Member
Bez reklam
Mam takie same kolumny z kumplem. On mieszka w starym budownictwie a ja w nowym. Ja mam onkyo a on marantza.
Mnie dźwięk u niego się w ogóle nie podoba bo jest taki płaski.
U mnie gra to o niebo lepiej.
Obydwaj mamy podłączone kolumny w bi-ampingu zwrócone membranami basowymi na zewnątrz. Taka sama odległość od ściany.
Dlatego też myślę że drugą kwestia różnicy w odsłuchu jest właśnie elektronika i ustawienia.

Co nie znaczy że bi-amping w tym nie pomaga.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Vivimaxi

New member
Tak jak kolega wyżej napisał każdy kanał ma własną końcówkę mocy przy bi wiringu po prostu używasz tylko dodatkowych kabli podłączonych do frontu
 
Do góry