Denon AVR-X1000 czy AVR-2113 ?

Yankee

New member
Witam,

mam dylemat bo nie bardzo wiem czym one się różnią. Chciałbym coś kupić w przedziale do 2000zł i te właśnie się w nim mieszczą. Mam zestaw małych głośników denona z zestawu DHT390XP i te chcę zostawić ze względu na ich gabaryty. Jest to zestaw 5.1 ale rozumiem, że nie ma problemu z podłączeniem 5.1 do avr-2113, który obsługuje 7.1? Nie będę miał z tego powodu czegoś okrojonego?;-)
Interesuje mnie dostęp do radia internetowego, do dysku NAS i odtwarzania różnych formatów jak FLAC, mp3.
W starym AVR390 miałem problem z dźwiękiem po HDMI gdyż nie przepuszczał on dźwięku - rozumiem, że już takich rzeczy nie robią?
Ipoda, iphonea i tego typu ogryzkowych wynalazków nie posiadam więc dedykowane ku temu funkcje mnie nie interesują.

Co byście wybrali/polecili z tych powyższych? Który jest nowszy, lepszy etc?

Pozdrawiam
 

PR0ximo

New member
a czemu nie DENON AVR-X2000? jeśli dobrze poszukasz to znajdziesz do 2000zł

AVR-X1000 jest oczywiście nowszym modelem, bo goszczą na rynku od paru miesięcy dopiero, więcej w nim nowinek technologicznych, z kolei na temat 2113 mało co mogę Tobie powiedzieć gdyż to już starszy model a taki mnie przy zakupie kina domowego nie interesował :p Ktoś tutaj napisze Tobie na 100% który z nich lepszy.
 
Ostatnia edycja:

Yankee

New member
Dzięki za interesującego linka i propozycję zakupu x2000 - bardzo chętnie ale wszędzie cena oscyluje w granicach 2,5k pln więc trochę to już boli tym bardziej, że nie jestem jakimś audiofilem dla którego kasa sie nie liczy tylko czystość dźwięku:)
 

jurass

Banned
Z tych dwóch które podałeś zdecydowanie 2113, jest on odpowiednikiem X2000. W przypadku X2000 płacisz za nowość, która nie różni się znacząco od 2113, a 2113 to dobry "wszystkomający" sprzęt.

Oczywiście możesz podłączyć zestaw kolumn 5.1 do amplitunera 7.1 bez żadnych negatywnych konsekwencji, oprócz oczywiście niepełnego wykorzystania ścieżek dźwiękowych 7.1.
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
te funkcje o ktorych pisales tez dzialaja na 2113.
jesli chodzi o problemy to flaci wielokanalowe odtwarzane sa jako stereo (inne kanaly sa pomijane). pewnie ten sam problem jest w serii na rok 2013.
 

robs85

New member
Witam,
Podepne się do tematu.. Panowie byłem wczoraj na odsłuchu słuchałem MA BX5, BX6 i Dali7. Wybór padł na BX6. Jednak największe wrażenie na mnie zrobił amplituner.. Słuchałem Denona avr x1000 i x2000.. Różnica była ogromna.. I teraz pytanie do Was czy jeśli w jednym i drugim ampl. gościu ustawił mi ta samą skalę głośności do odsłuchu to nie był to zabieg marketingowy? Słyszalność dźwięków w x1000 spadła znacząco pewnie przez to że jest słabszy. Ale zastanawiam się czy przez to skala w jednym ampl powinna być porównywana do drugiego? Może gdybym słuchał x 1000 na większej skali usłyszał bym to samo co w x2000. A może się mylę?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rożnica w głośności była oczywista. Jeżeli gość ustawił Ci głośność np. na 60 na jednym i drugim to wiadomo że X2000 zagra głośniej bo jest mocniejszy. Tak czy tak warto dopłacić do X2000, lepiej napędzi BX6, większa moc, dynamika. Powiedziałbym nawet, że to takie minimum. Zerknij jeszcze na Marantza 5007, teraz jest w dobrych cenach można go kupić niewiele drożej od X2000.
 

hans2

Banned
pytanie tez czy oba byly nieskalibrowane czy moze jeden tak a drugi nie...
wtedy to nie byloby uczciwe porownanie.

marantz 5007 to tez bardzo dobra propozycja, na pewno da Ci mozliwosc rozbudowy o wzmacniacz w przyszlosci.
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
z tego co wiem to roznica pomiedzy 85w (x1000) a 95w (x2000) przeklada sie na minimalnie wieksza glosnosc.
w koncu 2x wiecej mocy oznacza tylko +3db.

dlatego mysle ze roznica polegala na kalibracji, DEQ albo DV albo jakims innym ustawieniu.
 

robs85

New member
Panowie, z Waszych wypowiedzi wnioskuję że różnica w głośności powinna być znikoma. Czy to oznacza że x1000 da sobie tak samo rade z BX6 po skalibrowaniu i nie ma sensu przepłacać i kupować x2000? Teraz widzę że odsłuch wcale mi nie pomógł przy wyborze amplitunera zwłaszcza że mógł to być zabieg marketingowy..
 

hans2

Banned
maksymalna glosnosc to nie to samo co zdolnosc do dobrego wysterowania kolumn. pomiedzy sprzetami o malej roznicy mocy moga byc wieksze roznice chociazby w dynamice. ja pisalem tylko o glosnosci.
 

adventure

New member
Witam

Również przymierzam się do zakupu jednego z wymienionych w temacie amplitunerów, ale mam pytanie odnośnie możliwości podłączenia kolumn frontowych o impedancji 4 ohm. Dysponuję zestawem Jamo (front: e570, satelitki: e500, centralny: e5cen.5 i sub: e5sub5), który chciałbym wykorzystać do któregoś z amplitunerów. Jaki to będzie miało wpływ na amplituner czy też kolumny. Proszę o wyczerpującą odpowiedź jak dla laika.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

pudel_hc

New member
Boston Acoustics Soundware S 5.1

Cześć. Ja natomiast do któregoś z tych dwóch (Denon x1000 lub x2000 albo avr-a400) chcę podłączyć Boston Acoustics Soundware S 5.1. Który polecacie, a może jeszcze coś innego?
 
Ostatnia edycja:
Do góry