Denon AVR-3808

roman0000

New member
Witam,
Przeglądałem forum zanim napisałem, ale nie odnalazłem odpowiedzi na moje pytanie...

Otóż, mam denona avr-3808
podpiąłem do niego zestaw 5.1, w taki sposób jak przedsawiłem to na zdjęciu...



Pytanie brzmi - gdzie podpiąć dwa głośniki, które mam wyprowadzone do łazienki, tak żeby stowrzyć drugą strefę obslugiwaną za pomocą 3808? tak żebym normalnie mógł korzystać np. z tv w 5.1 w pokoju i np. z iPod'a w łazience w stereo?

czy trzeba coś zmieniać w ustawieniach samego amplitunera, żeby druga strefa działała?

będę wdzięczny za pomoc...

Pozdrawiam
Roman
 

roman0000

New member
blackninja napisał:
Taki opis istnieje w instrukcji obsługi.
też tak myślałem, ale w porównaniu do ciebie przeglądałem instrukcję i niestety nie ma tego...
dopiero w angielskiej wersji było opisane co należy zrobić...

dla zainteresowanych:
1.kable głośnikowe, które chcemy przełączyć na "zone 2" wpinamy w gniazda "surr.back ampli assign".
2.Wchodzimy później do menu - manual setup, speaker config., ampli assign i wybieramy tam opcję "zone 2". Jak wyjdziemy z menu, ustawienia zapamiętają się, a my możemy rozkoszować się muzą w dwóch różnych miejsach z dwóch różnych źródeł...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Widocznie to kwestia dokładności przeglądania.

4q8w2kr6.JPG
 

roman0000

New member
metodą prób i błedów... to było w sumie jedyne miejsce gdzie można wpiąć głośniki.. dodatkowo zobaczyłem w menu, że ampli assign można coś zmieniać i jakoś się udało... najgorsze było to, że nawet jak się zmienia ustawienia w menu to od razu nie są one wprowadzane do systemu - dopiero wyjście z menu zapamiętywuje ustawienia :D taki dżinks, ale zeszło kilkadziesiąt minut znim do tego doszedłem...:grin:
 
Do góry