Denon AVR-3805 - kilka pytań

Gabrielr24

New member
Witam, jestem od wczoraj posiadaczem amplitunera marki DENON AVR-3805. Mam mieszane uczucia co do mocy tego urządzenia. Mając yamahe rx-v450 głośniki mało nie wyskoczyły z kolumn przy około 0db, teraz podobny efekt jest przy mocy całkowitej. Amplituner gra bardzo ładnie czysto lepiej od poprzednika, ale tej mocy nie rozumiem.
Do amplitunera podłączony jest N-rekoder, odtwarzacz BluRay, oraz telewizor. Wszystko za pomocą kabli optycznych.
1)Z skąd wziąć tą moc o której niektórzy piszą, ze uszy eksplodują przy ustawieniu -20db???
2)jak i czy można ustawić więcej basu lub które kolumny mają robić za subwoofer. W wspomnianej yamaszce można było ustawić bass z głośników wszystkich, frontowych lub z subwoofera.
3)ogranicznik siły głosu (+16db w stereo i nie pamiętam dokładnie ale chyba +6db w 5.1) jest to normalne?
4)po około 30minutach słuchania, jak dla mnie normalnego czyli przy -10db, jest głośno ale bez przesady wzmacniacz robi się ciepły od góry, ale o chyba normalne.

Zwykłe dzienne oglądanie TV jest na poziomie -40db z N-ki, jest normalnie tak jak TV powinien działać.

Warto go rozebrać sprawdzić czy coś nie było grzebane czy ktoś końcówek nie podmienił póki mam go na gwarancji 30dni.

Kolumny to nic specjalnego. Front i tył to podłogówki (tylko mam 4 sztuki na razie). Tylne to kolumny CAT 404, na przedzie własna konstrukcja. W każdej kolumnie po dwa głośniki 25cm i 100w RMS oraz wysoko tonowy 160W RMS. Głośniki jak się nie mylę produkcji ALPHARD. Zestaw oczywiście 8 OHM.
 
Ostatnia edycja:

whydack

New member
Czy ktos z uzytkownikow posiada opis lub instrukcje w jezyku polskim dotyczaca wspomnianego amplitunera Denon AVR-3805? Kupiłem ten amplituner trzy tygodnie temu i zapoznaje sie z jego obsluga przy pomocy instrukcji w jezyku angielskim i metoda prob i bledow ustawiajac rozne opcje samodzielnie. Z ta instrukcja w jezyku angielskim nie jest jakis duzy problem ale nie ukrywam, ze instrukcja w jezyku polskim znacznie by ulatwila i zaoszczedzila mi sporo czasu. Amplituner ten uzywam z nastawieniem na kino domowe, kolumny 5.1, dekoder tv, odtwarzacz blueray, projektor 3d fullhd.
 
Do góry