Denon AVR-3312 vs AVR-1312 - czy to normalne ??

garibaldi

Member
Witam
Posiadam Denona AVR-3312 i nawet jak jest tylko włączony bez odsłuchu, straszliwie się grzeje. Posiada na klapie górnej małą naklejkę informującą o wysokiej temperaturze pracy ale tego prawie nie da się dotknąć. Kolega ma 1312 i dzisiaj słuchaliśmy ze 2 godziny radia - niezbyt głośno i jego amplituner był dosłownie zimny !! Czy to normalne ? Ktoś mając 3312 może się w tej kwestii wypowiedzieć ???

Druga sprawa jak wyczyścić kurz z tej szybki który nagromadził się po wewnętrznej stronie ??? Czy da się to zrobić samemu ?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Wydaje mi sie ze ktos grzebal w tym amplitunerze bo jakim cudem kurzy sie szybka od wewnatrz? Moj 1910 ma prawie 3 lata i nie ma takiego defektu. Moze masz podlaczone jakies trudne glosniki do ruszenia i sie tak grzeje. To nie jest normalny objaw, amplituner moze byc cieply ale nie az tak ze sie nie mozna dotknac.
 

Anonymus

New member
nie powinno się porównywać 1312 i 3312 przecież to zupełnie inne konstrukcje 1312 - 5 końcówek 3312 - 7 końcówek. Prawdą jest że 3312 może służyć za dodatkowe źródło ciepła w pokoju ;-) ale przy normalnym użytkowaniu jego temperatura w trybie KD przy głośności ustawionej na -18dB po około 1 godzinie nie przekraczała 50 stopni sprawdź impedancje podłączonych głośników denon ma impedancję wyjściową > 6 om - jeśli głośniki mają prawidłową impedancję to niestety pozostaje serwis i masa cierpliwości osobiście użerałem się z 3 różnymi AVR-ami denona. W kwestii kurzu w żadnym moim urządzeniu nie gromadził się samoistnie raz zdarzyło się jedynie w czasie remontu gdy urządzenie nie było dostatecznie zabezpieczone dostał się pył z wygładzanych ścian ale była to ewidentnie moja wina zapłaciłem 2 lata temu 150 zł za oczyszczenie w serwisie samodzielnie bałbym się do tego podchodzić dodatkowo urządzenie jest z pewnością na gwarancji co tym bardziej odstrasza od samodzielnego dłubania.
 
Ostatnia edycja:

matysh_2006

New member
Miałem AVR-3312 i zawsze się grzał. Nawet jak nie leciała muzyka a tylko był włączony to można było się fajnie ogrzać.
 

Anonymus

New member
Denon 2312 posiada pre out? Bo z tyłu panelu jest pre out zone 2 czy to?
AVR-2312 posiada tylko preout na zone2 ale działa to jakoś dziwnie mimo zdefiniowania w menu zone2 i ustawienia źródła drugiej strefy działa to do pierwszego wyłączenia amplitunera po ponownym włączeniu trzeba ponownie cały setup ustawiać
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie taki maly off top, wiecie ze w Denonie (moze w innych amplitunerach tez) dynamicznie reguluje sie skala glosnosci? Oryginalnie instrukcja podaje ze jest do +18dB a po konfiguracji (wielkosc glosnikow itd) w DD 5.1 mamy skale np tylko do +3dB a w DTS MA do -3dB
 

garibaldi

Member
Mówiąc o wysokiej temperaturze miałem na myśli właśnie koło 45- 50C. Co do lekkiego pyłu za szybką zauważyłem że w miejscu gdzie stoi wzmacniacz jest jakiś ciąg powietrza skierowany na panel. Może to on wtłacza powoli coś pod szybkę.

Jeszcze jedno pytanie. Jako że ten denon podłączony jest do Nki i TV i odpalam wszystko naraz z uniwersalnego pilota występuje raz na jakiś czas hdmi handshake(braz śnieży jak stary TV bez anteny). Wystarczy jednak wyłączyć TV i ponownie włączyć by obraz był normalny. Problem ten pojawia się czasem jak przełączam źródła. Zawsze pomaga wyłączenie TV. (testowałem wyłączanie denona, nki, bd - nic nie pomaga). Wcześniej miałem Yamahe i nie było tego efektu. Ktoś coś wie może na ten temat ????
 

Anonymus

New member
To niestety norma w denonie ;-( nawet serwis się przyznaje, że to wina innego rodzaju spoiwa lutowniczego (wyższa temperatura obróbki) tragicznie niska jakość laminatów ponoć pękają luty na układach, a HDMI to pieta Achillesowa denona nawet w wysokich klockach AVR-3310, AVR-4310, AVR-3311, AVR-4311, A-100 jest problem z HDMI śnieży pokazują się kolorowe pasy, kolorowe kwadraty obraz robi się zielony - jednym słowem serwis ... i wyrazy współczucia
 
Do góry