DENON AVR 2809 / DVD 2500 BT- średnie i niskie tony

carlos.waw

New member
Witam,
Od 3 lat cieszę się przyjemnym brzmieniem zestwu DENON AVR 2106 / DVD 1920 z kompletem kolumn kina domowego PSB serii Image T55 + SW Subzero 5i. Cieszę się gdyż AVR 2106 daje soczyste, miękkie brzemie.Tony wysokie dobrze zaznaczone, średnie wyrażne schodzące w dół, natomiast basy mięsiste i wyraźne nawet przy wyłączonym SW. Przyszedł czas na zmiany , gdyż HD, BD itp. Wybór padł na AVR 2809 / DVD 2500 BT no i ..... rozczarowanie !!!! Kino OK , bez zarzutu - super. Teraz CD stereo. Wysokie bardzo wyraźne i szczegółowe, scena jakby szersza, pełniejsza. Natomiast średnie i niskie nie mają tej soczystości co poprzedni zestaw, bez SW basu prawie nie słychać a włączony daje niski ścielący nienaturalny dźwęk, odzywajcy się przy naprawdę niskich brzmieniach. Przy ustawieniu Pure Direct efekt w 2809 oczywiście się pogłębia a 2106 zachowuje swoje miękie brzmienie, tak jak opisałem. Rożne możliwości korekcji dają oczywiście poprawę w 2809 ale czy o to chodzi, żeby zmieniać na siłę intencje i przekaz wykonawców utworów ???

Pytanie jest takie: Czy ktoś z was ma podobne wrażenia co do brzmienia 2809, czy może inne kolumny dają oczekiwany efekt, gdyż testy i opinie są b.pozytywne dla tego zestawu.
Wszelkie komentarze będą pomoce - do piątku mogę zwrócić zestaw a przecież chodzi o to żeby być zadowolonym z zakupu.

Dziięki i pozdrawiam
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
a to ciekawe???

W moim przypadku było tak,
Denon avr 1400,avr 1906 a obecnie 2809
lecz zestaw głośników jak w podpisie.
Za każdym razem tylko lepiej
ale i tu moje spostrzeżenia
po przesiadce z jakiegoś Technicsa chyba 710,już nie pamiętam,na amplituner Denona miałem takie wrażenie jak by Denon grał ciszej i bez kopyta lecz z każdym dniem zacząłem dostrzegać jak gra nowy nabytek a nie jak dudni.
Na obecną chwilę nic co opisujesz w moim przypadku nie występuje a radość ze słuchania ogromna,90% dźwięków tylko tryb direct,jedynie surowe volume na każdym kanale + 12 bo mi tak bardziej szybkość ustawienia głośności pasuje.
Większość nagrań słucham na skali pomiędzy
- 65 a max -40
Ograniczenie głośności na 0 w menu amplitunera bo już raz głośniki wysoko tonowe przez głupotę spaliłem.
Wtedy doszły do + 12 i ssrrru.
Nie wiem na ile ta historia może być tobie w czymś pomocna ale może?
We wszystkich denonach volume na kanałach L i P ustawiałem w taki sam sposób.
 

carlos.waw

New member
Kalibracje i odległości zrobione. Co do częstoliwości ustawiłem na 40Hz, czy lepiej dać niżej tak jak w specyfikacji każdego rodzaju kolumn.
Dla SW podają (poniżej) 30 Hz , czy zatem zmienić na 30 Hz ???
Nie bardzo wiem co mówi informacja w 2 linijce poniżej - będę wdzięczny za info

On Axis @ 0° ±3dB30-150HzLf Cutoff -10dB27Hz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
a może???

a nie masz włączonej funkcji ograniczenia głośności
w menu tego się szuka - 20, lub 0.
Lub zestaw głośników na A i B jednocześnie?
Tylko bez obrazy,tak mi tylko przyszło do głowy jak kiedyś kolesie w MM robili prezentacje i za cholerę na kliencie wrażenia nie zrobili,jak się uspokoiło to sobie sprawdziłem a tam ograniczenie do -20.;)
 

paniol

New member
Dopiszę się...

Jak zmusić Denona 2809, by w trybie stereo wydawał również dźwięk z suba? Robię tak jak podaje instrukcja, czyli SW-YES, a sub milczy jak zaczarowany (w DD na przykład ampli go załącza).
A rzeczywiście przydałoby się trochę poweru, np. z Vivy. Nie powiem, ten sam sub pod Harman Kardon AVR 230 ściany rozsuwał... teraz mi go brak w odtwarzaniu gorszych jakościowo treści.
 

paniol

New member
Dzięki Kwak. Dzisiaj za późno, żeby spróbować, no ładniejsza polowa jakieś badziewie ogląda. Muszę się wstrzymać do jutra. Pozdrawiam.

Sprawdziłem... Sub (JBL 250EP) gra! I to jak!!!

Dziękuję za wsparcie.

P.S. W instrukcji jak byk stoi... nie ma nic na usprawiedliwienie. Wyszło moje lenistwo...
 
Ostatnia edycja:

adamOSX

New member
carlos.waw napisał:
Witam,
Od 3 lat cieszę się przyjemnym brzmieniem zestwu DENON AVR 2106 / DVD 1920 z kompletem kolumn kina domowego PSB serii Image T55 + SW Subzero 5i. Cieszę się gdyż AVR 2106 daje soczyste, miękkie brzemie.Tony wysokie dobrze zaznaczone, średnie wyrażne schodzące w dół, natomiast basy mięsiste i wyraźne nawet przy wyłączonym SW. Przyszedł czas na zmiany , gdyż HD, BD itp. Wybór padł na AVR 2809 / DVD 2500 BT no i ..... rozczarowanie !!!! Kino OK , bez zarzutu - super. Teraz CD stereo. Wysokie bardzo wyraźne i szczegółowe, scena jakby szersza, pełniejsza. Natomiast średnie i niskie nie mają tej soczystości co poprzedni zestaw, bez SW basu prawie nie słychać a włączony daje niski ścielący nienaturalny dźwęk, odzywajcy się przy naprawdę niskich brzmieniach. Przy ustawieniu Pure Direct efekt w 2809 oczywiście się pogłębia a 2106 zachowuje swoje miękie brzmienie, tak jak opisałem. Rożne możliwości korekcji dają oczywiście poprawę w 2809 ale czy o to chodzi, żeby zmieniać na siłę intencje i przekaz wykonawców utworów ???

Pytanie jest takie: Czy ktoś z was ma podobne wrażenia co do brzmienia 2809, czy może inne kolumny dają oczekiwany efekt, gdyż testy i opinie są b.pozytywne dla tego zestawu.
Wszelkie komentarze będą pomoce - do piątku mogę zwrócić zestaw a przecież chodzi o to żeby być zadowolonym z zakupu.

Dziięki i pozdrawiam

Ogólnie rzecz biorąc żaden BR nie zagra w stereo jak odtwarzacz CD, a nawet jak DVD - niestety niebieski laser tego nie potrafi, brak mu subtelności.
Dlatego moim zdaniem, nie warto wywalać sporej kasy na odtwarzacz BR, jeśli cenimy walory słuchania muzyki, bardziej niż oglądanie filmów, lepiej kupić dobry odtwarzacz CD lub DVD, a za te pieniądze na pewno można nabyć coś sensownego, a na do kładkę jakiś tani odtwarzacz BR.
Sam amplituner AVR-2809 naprawdę nieźle radzi sobie z muzyką CD, przynajmniej na mnie robi wrażenie w tym przedziale cenowym, a już na pewno dostarcza niesamowitych odczuć słuchowych przy krążkach SACD których nie odtworzysz w BR, dlatego polecam raczej jakiś dobry odtwarzacz DVD powiedzmy seria DVD-3... Denona - wspaniały kompromis dla lubiących słuchać jak i oglądać, mankamentem może być starsze wzornictwo, tylko czy ono jest aż takie ważne?
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
ekhm Bluray zagra CDaudio dokładnie tak samo "dobrze" jak DVD, kolor lasera ma tu dużo mniejszy wpływ niż sposób budowy urządzeń do odtwarzania obrazu i dźwięku a tylko dźwięku

Czy odtwarzacze DVD radzą sobie gorzej z dźwiękiem płyt CD niż odtwarzacze CD?
Wyspecjalizowane odtwarzacze CD grają znacznie lepszym dźwiękiem stereo niż odtwarzacze DVD (lub uniwersalne) z danego zakresu cenowego. Powód takiego stanu rzeczy tkwi przede wszystkim w sposobie taktowania sygnału: w odtwarzaczach DVD główny zegar, wykorzystywany dla wszystkich sygnałów - wizji i audio - ma częstotliwość dobraną pod kątem wizji. Taktowanie dla audio, w tym CD, uzyskuje się w pętlach PLL, które w tym przypadku są źródłem bardzo wysokiego jittera. Nawet jeśli w urządzeniu zastosuje się osobny zegar dla wizji i osobny dla fonii, to i tak zegar audio ma częstotliwość podstawową przystosowaną dla sygnałów z płyt DVD, a więc z częstotliwością próbkowania 48 kHz i jej wielokrotności. Innym problemem odtwarzaczy DVD jest obecność układów wizyjnych, pracujących z dużymi częstotliwościami zegara, a przez to generującymi duże szumy wysokoczęstotliwościowe, które wpływają na pracę segmentu audio.
 
Do góry