Denon AVR 1912 - nierównomierna głośność

lexodes

New member
Posiadam amplituner Denon AVR 1912. Czy to normalane, że przy włączeniu trybu "multi chanel" tylne głośnik grają głośnej niż frontowe?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A jak masz umieszczoną kanapę? Bo normalne że jak kolumny grają równo i z jednakową głośnością, a ty siedzisz na fotelu/kanapie bliżej tylnych to będzie je bardziej słychać. Byś musiał centralnie usiąść po środku i wtedy sprawdzić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sh4k3

New member
Jakby nie miał, to Auto Setup powinien odpowiednio ustawić poziomy głośności poszczególnych kolumn. O ile był przeprowadzany :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Automatyczna kalibracja ustawia odległości, opóźnienia i głośność w momencie jak oglądasz film w DD czy DTS, a jak słuchasz muzyki w trybie 5CH Stereo to wszystkie głośniki grają równo z tą samą głośnością. Jeżeli nie o to chodzi, to może kolega ma źle skalibrowany amplituner tzn. moze tylne są bardziej podbite? Ja nawet mając poprawnie skalibrowany, w niektórych filmach jak sporo się dzieje w głośnikach efektowych też mam uczucie jakby fronty grały delikatniej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lexodes

New member
Kalibracja głośników była robiona, chodzi mi głównie o odtwarzanie muzyki, wydawało mi się że po kalibracji amplituner powinien dopasować głośność poszczególnych głośników, nawet przy odtwarzaniu w trybie 5CH Stereo, ale mam wrażenie że satelity grają jakby głośniej. Sprawdzę jeszcze dzisiaj czy w centrum pokoju grają z tym samym natężeniem.

Filmy oglądam w Dolby Pro logic i nie widzę problemu.

Ogólnie, odbiegając od tematu, to nie jestem specjalnie zadowolony z mojego zestawu denon avr-1912 który gra z głośnikami jamo s606, wydaje mi się że głośniki tu zamulają bądź nie potrafię dobrze skonfigurować ustawień amplitunera.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mnie Jamo grały dość jasno, może tez kwestia amplitunera Onkyo. Nawet bym powiedział że zbyt męcząco na górze. Co do mulenia, to może Ci chodzi o bas?, bo faktycznie jest on mulący i z lekka dudniący.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lexodes

New member
...ale mam wrażenie że satelity grają jakby głośniej. Sprawdzę jeszcze dzisiaj czy w centrum pokoju grają z tym samym natężeniem.

A więc sprawdziłem i głośniki tylne grają zdecydowanie głośniej przy 5CH stereo, mam wrażenie, że grają jakby było frontowymi. Można oczywiście manualnie ustawić głośność ale nie po to robiłem kalibracje dźwięku:(

Mnie Jamo grały dość jasno, może tez kwestia amplitunera Onkyo. Nawet bym powiedział że zbyt męcząco na górze. Co do mulenia, to może Ci chodzi o bas?, bo faktycznie jest on mulący i z lekka dudniący.

Onkyo wg mnie ma nieco bardziej cyfrowy podźwięk (przynajmniej model tx sr609), stąd wyraźniejsze górne dźwięki. Ktoś gdzieś napisał że głośniki które posiadam grają jakby były przykryte kocem, częściowo mogę się pod tym podpisać. Co do basu to zgadzam się że jest go nieco za dużo, i brak jego miękkości, ale to być może także kwestia ustawienia kolumn w pokoju, i ustawień amplitunera.
 
Ostatnia edycja:

mastek81

New member
Ja mam odwroty problem, tj. prawie zero basu ;( o czym piszę w [URL="Ja mam odwroty problem, tj. prawie zero basu ;( o czym piszę w tym temacie -> http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/92647-denon-avr-1612-ustawienia-pod-jamo-s606.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry