DENON AVR-1911 w środku???

Neosternik

New member
Witam,wszyscy pytaja co kupic,co warto,a ja zapytam inaczej:)Jako że stoje również przed zakupem KD to...dziś byłem w jednym ze sklepów obejrzeć i posłuchać tego co sie da,a chciałem tak najbardziej Onkyo 608 i H/K 255.Sprzedawca mocno proponował mi Denona 1911-ponieważ,podobno ma bardzo nowoczesne procesory,końcówki mocy wrat czy wrap "sory nie znam sie"..itd...do tego lepiej rozbudowany system automatycznej kalibracji,możliwość korekty każdego z głośników pełnym korektorem,a nie tak jak inne tylko sopran,bas.Świetne menu ekranowe.No i wyprzedza w elektronice konkurentów,ponieważ to co Denon już przestał używać inne firmy stosuja teraz.
Zastanawia mnie czy to prawda,czy facet mocno kolorował??Chciałbym poznać waszą wiedzę na ten temat.
Powiem tylko tyle że,przewaga sprzetu na półkach w sklepie to własnie Denon.Dlatego z nieufnością podchodzę do takich sprzedawców:)

Pozdrawiam:lol:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj lepiej jakie masz warunki i jakie oczekiwania od sprzętu, co będziesz podłączał i co słuchał ?
 

Neosternik

New member
Pomieszczenie w jakim będę słuchał ma 30m2.Slucham praktycznie wszystkiego,choć muzyki poważnej nie.Przedział powiedzmy Enigma,Jean Michel Jarre,Depeche Mode,Madonna,troche Reggae,Kalwi and Remi,Armin van Buuren,duzo tego wiec nie bede tu wypisywał.
Stosunek muzyka/kino tak 60/40
Moje cele to:
Onkyo 608
Harman/Kardon 255
I do tego:
Klipsch F1
Dali Concept
Sluchalem H/K z WHARFEDALE DIAMOND 10.5-dla mnie grało nie najgorzej,chyba tak równo
H/K z JBL E80-padaka
H/K z Heco-ciekawe,choć nie wiem jaki model ale tani produkt,za dużo środka
H/K z Jamo 606-bez szału
Facet w sklepie mocno reklamował Danonka:) wiec chciałem zapytać was ile w tym prawdy,a odpowiedzi typu facet cie wkrecał mnie nie satysfakcjonuja....fakty i to poparte prosze:)
Sprzęt z którego bedzie cokolwiek odtwarzane to SAMSUNG BD-P1500,i DVD Pioneer DV-400V
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
Sprzedawca wcale nie ściemniał miał sporo racji. Jeśli myślisz w 60% o muzyce to w stereo Denon zagra jednak lepiej w KD leciutka przewaga 608. Ten model Denona ma kilka ciekawych rozwiązań takich jak m.innymi zasilanie osobne dedykowane dla kazdej z końcówek mocy i equalizer. Harman to stara konstrukcja i powinna już dawno kosztować w granicach 1400,00 zł.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Racja inne ciekawe rozwiązania to brak pre-outa.

Jeszcze raz powtarzam, w sklepie staramy się słuchać sprzętu.

Wyobraź sobie że, my w sklepie także więc wiem o co chodzi w tym biznesie nie tylko w waszym pięknym mieście. A w temacie tak i owszem poprzedni 1910 miał pre-out ale także miał inną końcówkę i tor zasilania, Ty odsłuchujesz a ja niestety naprawiam.
 

killpit

New member
Jeżeli porównamy 1911 vs 608 to po moim teście zauważyłem takowe różnice :)
Denon wykonanie plastik tył ampli bardzo ubogi średnia moc zasilacza natomiast w brzmieniu mocny bas z kiepską kontrolą środek i góra jakby za kotarą nie dość czysta i przestrzenna.
Onkyo aluminium tył mocno rozbudowany najmocniejszy zasilacz natomiast w brzmieniu średni bas lecz z dobrą kontrolą fajna góra ze średnicą natomiast rewelacyjna przestrzeń.
Tak w skrócie testowane na Quadral Rhodium 90 i Canton GLE 690 oraz Klipsch RF62
 

Neosternik

New member
To może wyjaśnicie mi jak to się dzieje że Harman poprostu nie tanieje,mimo że to stara konstrukcja.
Nie chcę wprowadzać zamętu ale to czy bedzie mi sie podobał w odsłuchu Onkyo,Harman,Czy Denon stawiam w tym temacie na drugim miejscu,chodzi mi tylko o to czy Denon faktycznie ma nowszą technologię niż inni?Wiadomo że kupuje sie i tak po odsluchu,ale czy to nie jest tak jak z silnikami Volkswagena,a mianowicie jednostka stara 1.9TDI to poprostu sprawdzone rozwiązanie,tzw..wół roboczyz bardzo dużymi przebiegami,a nowa Cammon Rail to moc ale delikatność i przewidywana krótkożywotność:)???
 

Bogiel

New member
No to pojechales z tym 1.9 tdi w firmie mielismy 11 nowych vw silniki 1.9 tdi 2.5 tdi ani jeden nie przejechal 100000 km padaly jak zaprogramowane po ok 90 tys we wszystkich ta sama usterka olej do ukladu chlodzenia i turbina siadala koszt naprawy ok 5-6 tys zaznaczam wszystkie auta byly nowe na szczescie padaly przed uplywem gwarancji gdybym nie mial z vw stycznosci myslal bym ze ktos bajki opowiada ale fakty mowily same za siebie jeszcze lepszym hitem jest silnik 2.0 tdi :wink: szkoda ze vw sie nie chce oficjalnie przyznac do usterek w tym gniocie przyczyna padania turbin w vw jest brak prostego systemu chlodzenia turbiny po wylaczeniu silnika ktory dalej pompowal by oleji chlodzil turbo to np koncern psa juz dawno wsadza do swoich silnikow koszt tego smieszny podobno vw w najnowszych modelach rocznikowych cos w tym temacie zmienil fiat cytryna peugeot reno bmw maja to juz dobre 10 lat vw bylo dobre do golfa 3 od 4 zostala juz tylko renoma marki na ktorej jada poza tym juz nic wiecej pozdrawiam wlascicieli TDI:-D
 

Bogiel

New member
A co do denka 1911 to jak dla mnie na plus ze ograniczono zbedne wyjscia z korzyscia dla dzieku;-)prawde jest taka ze z polowy tych wejsc raczej sie nie korzysta no chyba ze jest tu ktos taki co np w pionku lx83 ma zagospodarowane wszystkie wyjscia wejscia tylko zastanawiam sie co tam podlaczyl pralke toster zmywarke??
 

Neosternik

New member
No to pojechales z tym 1.9 tdi w firmie mielismy 11 nowych vw silniki 1.9 tdi 2.5 tdi ani jeden nie przejechal 100000 km padaly jak zaprogramowane po ok 90 tys we wszystkich ta sama usterka olej do ukladu chlodzenia i turbina siadala koszt naprawy ok 5-6 tys zaznaczam wszystkie auta byly nowe na szczescie padaly przed uplywem gwarancji gdybym nie mial z vw stycznosci myslal bym ze ktos bajki opowiada ale fakty mowily same za siebie jeszcze lepszym hitem jest silnik 2.0 tdi :wink: szkoda ze vw sie nie chce oficjalnie przyznac do usterek w tym gniocie przyczyna padania turbin w vw jest brak prostego systemu chlodzenia turbiny po wylaczeniu silnika ktory dalej pompowal by oleji chlodzil turbo to np koncern psa juz dawno wsadza do swoich silnikow koszt tego smieszny podobno vw w najnowszych modelach rocznikowych cos w tym temacie zmienil fiat cytryna peugeot reno bmw maja to juz dobre 10 lat vw bylo dobre do golfa 3 od 4 zostala juz tylko renoma marki na ktorej jada poza tym juz nic wiecej pozdrawiam wlascicieli TDI:-D

Nie będę się spierał bo każdy ma swoje zdanie na ten temat,a ja mam takie że auto w firmie to nie to samo auto co osoby prywatnej,każdy wie jak sie używa auta firmowego,a jak swojego,nie ma o czym tu nawet rozmawiac.A turbina....jeśli ktoś kupuje autko z koncernu VW to wie,że po każdej jezdzie,gdzie silnik był kręcony należy dać sie turbinie "ochłodzić".Silniki 1.9TDI najbardziej udane były do mocy 136KM oczywiście już bez niego.2.0TDI mijać szerokim łukiem.Koniec tematu VW.
Czyli jak narazie mamy stosunek głosów 2:1 że nowe technologie w Denonie to bajka.
 

killpit

New member
Wczoraj byłem ze znajomy w sklepie Radiomarket w Gdańsku na odsłuchu 1911 vs 608 na Dali Conceptach 6.
Powiem tak jak i kolega i również jeden z klientów którzy byli w sklepie odczucia były podobne.
Nikt mi nie powie że 1911 gra lepiej bo nie gra ma strasznie dudniący bas i góra jakby delikatnie zasłonięta brak przestrzeni takie były odczucia 3 osób więc potwierdziło się to co słuchałem w M.M.
Oczywiście ustawienia zrobiliśmy identyczne i kolega kupił Onkyo+Dali
Najlepsze jest to że 2311 który akurat stał na półce też jest cały w plastiku szok oszczędności na maxa a i tak brzmienie nie powala.
 

spokojny

New member
Wczoraj byłem ze znajomy w sklepie Radiomarket w Gdańsku na odsłuchu 1911 vs 608 na Dali Conceptach 6.
Powiem tak jak i kolega i również jeden z klientów którzy byli w sklepie odczucia były podobne.
Nikt mi nie powie że 1911 gra lepiej bo nie gra ma strasznie dudniący bas i góra jakby delikatnie zasłonięta brak przestrzeni takie były odczucia 3 osób więc potwierdziło się to co słuchałem w M.M.
Oczywiście ustawienia zrobiliśmy identyczne i kolega kupił Onkyo+Dali
Najlepsze jest to że 2311 który akurat stał na półce też jest cały w plastiku szok oszczędności na maxa a i tak brzmienie nie powala.
Kilpit!Po1:
AVR-1911 nie ma dudniącego basu tylko bardziej w stosunku TXSR 608 jest on bardziej masywny.
Po 2:Tony wysokie w Denonie AVR-1911 są z kolei spokojniejsze w stosunku do Onkyo TXSR 608,które momentami szczególnie gdy płyta jest źle nagrana lub jest to MP3 to na 608 tony wysokie będą agresywne co może prowadzić do zmęczenia słuchacza.
A tak już na marginesie.Jak to się stało,że w Twojej obecności klient w owym sklepie kupił Onkyo z Dali,a nie z kolumnami Klipsh za którymi jesteś takim WIELKIM ORĘDOWNIKIEM-:).Zabrakło daru przekonywania ludzi-:)?
 

killpit

New member
Orędownikiem mogę i będę czego zechce.:)
Bas bardziej masywny hmm my tego nie odczuliśmy, średnica spokojniejsza owszem ale dość mało wyrazna oraz bez przestrzeni.:)
Natomiast w odsłuchu nie brały się żadne mp3 tylko kolega miał płyty Oryginalne Pink Floydów,Vangelis,Peter Gabriel.
Co do głośników każdy kupuje co mu pasuje uważam że 1911 nie powinno być zespolone z Dali gra tragicznie ale ja o tym wiedziałem mój kolega nie ale się przekonał jak gra plastikowy 1911.
Tak jak każdy na tym forum ma prawo opinii ja ją właśnie na podstawie testu napisałem :)
Pozdro spokojny :)
 
Do góry