Denon AVR 1911 + male glosniki 5.1

lizaczek2220

New member
Witam,

Interesuje mnie zestaw kina domowego czyli amplituner plus glosniki 5.1 ale z mozliwoscia zawieszenia z przyczyn malego pomieszczenia 21m2 oraz kwoty do 3500 - 4000zl. Uzywac ich bede 50% film/50% muzyka.
Przeczytalem bardzo duzo postow i wybralem takie zestaw:
Denon AVR1911(fajnie ze ma USB) + HK HKTS16 lub 30
Wczesniej bylem przekonany o zakupie HK AVR 155 + HK HKTS 16 lub 30 ale po przeczytaniu postow sklecilem zestaw jw.
Co do glosnikow to znalazlem kilka modeli, ale ciezko bylo mi cos znalesc na ich temat w internecie.
Moze ktos potrafi cos powiedziec o glosnikach:
Jamo A200 HCS5 + sub210 (fajny design)
JBL CS 680.
Czy te glosniki dobrze sie spisuja, a moze HK HKTS 16/30 sa lepsze/gorsze od nich.
Bardzo bym prosil o zgranie jakiegos zestawu.
Zaznaczam ze nie jestem melomanem:), ale chcialbym wydac te pieniadze jak najlepiej.

Pozdrawiam serecznie.
 
Ostatnia edycja:

lizaczek2220

New member
Dzieki za odpowiedz Blackninja juz myslalem, ze nikt nie odpowie:) Czyli beda lepiej grac niz HKTS 16? Na allegro widzialem ze sa za 2200zl czyli cena ok.
 

MustaKilla

New member
Witam
Jeśli mógłbym się wtrącić żeby już drugiego nie zakładać postu.
Mam podobne warunki i właśnie jestem w trakcie poszukiwań mojego pierwszego zestawu KD. Jeszcze nic nie mam w domu, ale już mnie świerzbi...:)
W temacie ampli to w moim przypadku pozostały już tylko chyba Onkyo 608 i Yamaha 667. (I tu też bym prosiło jakąkolwiek sugestie)
Głośników natomiast szukam też małych, ale !wielce! brzmiących...:)
Brałem poważnie pod uwagę Boston Soundware XS, KEF KHT1005.2, czy ewentualnie CAMBRIDGE AUDIO MINX S215.
Ostatnio jednak napaliłem się trochę na Kef KHT 2005.3, ale musiałbym trochę głębiej pogrzebać w portfelu :( (i żonie to jakoś błyskotliwie wytłumaczyć).
Przyznam się, że tego zestawu JBL'a wcześniej nie widziałem a wygląda i mam nadzieję brzmi nieżle. I teraz pytanie. Czy to byłaby dobra alternatywa do dość drogich KEF'ów do połączenie do w/w amplitunerów?
Za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

MustaKilla

New member
Nie zrozum mnie źle, ale to zabrzmiało trochę jak treść reklamy...
Czy odsłuchiwałeś kef kht2005.3 vs. JBL Cinema 500. jaka jest różnica.
Ja kef odsłuchiwalem i dlatego sie napalilem...
Co do ampli to niestać mnie narazie na 609. Wolę już jak trzeba dołożyć trochę do lepszych głośników. 608 czy 667 chyba wystarczy.

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Frog_PL

New member
@ninja moglbys jakos porownac jak wypadaja wzgledem siebie te JBL Cinema 500 vs Klipsch HD 500 ? Jakies slyszalne roznice, co lepsze pod jakie warunki ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kefy to dobrze ułożone głośniki ale nadal spokojnie grające. Cinema 500 graja już z pazurem, kino i dynamiczna muzyka lepiej na nich wypada. Wykonanie lepsze Kefa.
Porównywalne choć nadal cieńsze do Klipscha są Cinema 300.
 

pionier123

Member
a jak wypadają do wyżej wymienionych Infinity BETA HCS starsze już kolumny ale w drewnianej obudowie chyba jeszcze idzie je kupić - wielkością zbliżone do w/w
 

Frog_PL

New member
Kefy to dobrze ułożone głośniki ale nadal spokojnie grające. Cinema 500 graja już z pazurem, kino i dynamiczna muzyka lepiej na nich wypada. Wykonanie lepsze Kefa.
Porównywalne choć nadal cieńsze do Klipscha są Cinema 300.

Mhm czyli te cinema 500 lepsiejsze od tych Klipschow... No ja glownie slucham z muzyki HARDSTYLE i HARDCORE oraz w mniejszym procencie DANCE i REGGAE, wiec pazur i dynamika tych JBLow mowisz byla by lepiej wskazana w takim wypadku ? Pokoj 21m2.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak szukasz czegoś fajnego do muzyki to trzeba iść drogą w duże kolumny. Przy takich zestawach to muzyka raczej przy okazji.
Infinity HCS lepsza barwa , spokojniejsze i lepiej ułożone kolumny. JBL bardziej charakterny i efekty w kinie.
 

Frog_PL

New member
Tzn nie ze do muzyki. Poprostu wspomnialem o gatunkach ktore slucham bo wczesniej byla mowa o dynamicznej muzyce. Tak piszac w procentach to w sumie juz coraz mniej muzyki a glownie beda sluzyc jako glosniki do kina domowego czyli filmow z kanalow filmowych naszych platform oraz MKV (60%) (to glownie bede odsluchiwal na nich) i grania z PS3 (30%). Muzyka to mysle z 10% calosci. Jak jakas impreza domowa czy w weekend czasami.. Na codzien gora godzinka radia czy jakies mp3... W planach jest tez maly brzdac takze napewno sluchanie glosniejsze muzyki sie tez ukroci... Duze kolumny odpadaja ze wzgledu ze tak powiem calego urzadzenia pokoju. Po za tym nie jestem zwolennikiem duzych kolumn. Uwazam ze mozna lepiej rozporzadzic wolnym miejscem w mieszkaniu niz nimi. Takze NAPEWNO musze pozostac przy wyborze "malego" zestawu... I jesli mozna cie zmeczyc przy okazji jaki amplituner pasowal by do ktorys z tych zestawow kolumn i potrzeb ktore napisalem. PRosze jesli mozna podac propozycje tylko z nowych tegorocznych modeli... Dodam ze pozostale rzeczy ktore beda podpiete to PS3, TV (tu jeszcze zmecze kikiego;) oraz tuner sat Dreambox 800HD. Aha i wazna rzecz, bardzo zalezy mi na jak najmniej pradozernej maszynce i takiej w ktorej by mi roznrakich wejsc nie zabraklo i mozna bylo ogladac zwykla TV na glosnikach TV bez odlaczania wszystkiego (czyli te hdmi trough chyba;) No i najwazniejsze prog cenowy... Super by bylo jakby nie przekroczylo 3500zl (glosniki + ampli). Zakup w sumie za 2 miesiace wiec licze ze jeszcze troszke ceny spadna.... lub na jakas twoja ciekawa propozycje jesli w MM nie bedzie jakiejs ciekawej promo...
Dodalem jeszcze ze nie jestem zadnym audiofilem... W domu obecnie mam glosniki Genius Home Teatr 5.1 podlaczone pod komputer i ps3 i jestem OK ;) Takze bardzie prosze tu o pomoc bo totalnie nie znam sie na sprzecie tego typu i chce wiedziec czy poprostu dane komponenty (ampli,glosniki, reszta) beda do siebi pasowac zeby niczego nie popalic czy nie moc ze soba podlaczyc. Bardziej zalezy mi tak jak napisalem na mniejszej pradozernosci i wiekszej funkcjonalnosci (jakis dodatkowych bajerach typu radia net, wifi czy inne) kosztem troche nizszej jakosci samego dziweku bo pewnie i tak jej nie odczuje z moim sluchem ;) Klipscha 500 akurat sa w sklepie w okolicy (tylko cena narazie niezaspecjlana :/) dlatego o nich wspomnialem bo wpadly mi w oko i ucho. Jesli by pasowalo do moich warunkow ktore wspomnialem bylo by extra... Ale te twoje JBLe tez mnie zainteresowaly takze pewnie cena zadecyduje i twoje porady za ktore juz dziekuje :)
 
Ostatnia edycja:

nitolo

New member
a jak się mają te JBL-ki do hkts-a 30 ?! Jest gdzieś może jakaś ich recka ?
Aha mam jeszcze jedno pytanie. Czy w przypadku kiedy chciałbym posłuchać jeszcze czasem muzyki, to czy lepszym wyjściem jest kupienie powiedzmy 4 złośników podstawkowych typu JBL es30 +central + sub, czy lepiej właśnie iść w zestaw typu cinema 500/ hkts 30 ?!
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak myślisz poważniej o muzyce to :
JBL Studio 130 x 4
JBL Studio 120c
JBL Studio 140
lub
JBL ES30 x 2
JBL ES20 x 2
JBL ES25c
JBL ES150P
 

bart_i

New member
Witam,
chciałbym odświeżyć interesujący mnie temat, żeby nie zakładać nowego wątku.
Podobnie jak kolega szukam niewielkich głośników, idealnie gdyby były białe, do kina domowego i muzyki, ale niezbyt głośnej, głównie radio i spotify. Pokój ma niecałe 25 m2 i myślałem o Wharfedale DX-1 lub Harman Kardon HKTS 30 BQ, tak żeby zmieścić się w okolicach 2k PLN. Podane tutaj zestawy JBL kosztują ponad 3k PLN i są dla mnie za drogie.
 
Do góry