Denon AVR -1910 + Wharfedale Diamond 10.6/10.1/CS/MX-Sub + Panasonic TX-P50G10

maru34

New member
Witam wszystkich,

Po godzinach poszukiwań zastanawiam się nad konfiguracją jak w tytule... Pomieszczenie ma wymiary 4 x 5 m. Na razie bez odtwarzacza BR bo zamierzam wykorzystać PS3.

Połączenie plazmy Panasonica P50G10 + AVR-1910 wydaje się bardzo sensowne, ze względu na to, że jednak jeszcze przez najbliższe lata będzie królować TV w standardzie SD i skalowanie do HD na pewno się przyda. Poza tym ciężko znaleźć inne ampli za cenę ok 2 tys z możliwościami Denona.

Moje wątpliwości krążą nadal nad zestawem głośników i dlatego proszę o pomoc w wyborze i oczywiście uwagi do takiego zestawu.
 

maru34

New member
Sygnał SD jest z dekodera SAT N'ki, więc skalowanie będzie. Ewentualnie można zawsze kupić tuner zewnętrzny z wyjściem HDMI i wpiąć go w ampli.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W pierwszym poście nie napisałeś o satce. Po drugie skalery będą w większości tunerów z hamid, ma też je każdy telewizor z hdmi :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
maru34 napisał:
Poza tym ciężko znaleźć inne ampli za cenę ok 2 tys z możliwościami Denona.

wydaje mi sie ,ze amplitunery innych firm w podobnej cenie maja podobne mozliwosci ?! czym wyroznia sie tak mocno ten DENON ?!
nie mowie ,ze jest zly - skadze, ale proponuje najpierw odlsuchac zarowno ten model jak i odpowiedniki firm konkurencyjnych....
 

gorylla

New member
Bez reklam
Nie jestem żadnym fachowcem, więc napiszę to, co wyczytałem.

W Audio-Video 9/09 był porównywany do Pionka 919 i z tego testu wynikało, że Denon 1910 ma niesamowicie rozbudowaną sekcję video i różne zamontowane w nim dekodery, skalery i inne poprawiacze dają bardzo wymierne efekty wizualne. Pioneer wypadł tu dużo gorzej, natomiast nieznacznie wygrał sekcję Audio. Konkluzja była mniej więcej taka, że jak ktoś ogląda więcej kina to Denon, a jak więcej słucha muzyki to Pioneer.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
kupujac amplituner za ok.2 tys. raczej szczegolna uwage przywiazywalbym do jakosci audio- z sygnalu SD obrazu HD i tak ten sprzet nie wycisnie...
poza tym wiekszosc (w miare nowoczesnych) i tak podaje juz sygnal skalowany, wiec przy zakupie sprzetu odpowiedzialnego generalnie za dzwiek- skupilbym sie na dzwieku
 

maru34

New member
Z SD - HD się nie dostanie - to wiadomo, ale porównywałem w salonie obraz SD puszczony bezpośrednio na plazmę oraz przez AVR-1910 i widać różnicę szczególnie w przypadku kanałów SD - nadawanych w dobrej jakości.
 

gorylla

New member
Bez reklam
maru34- widziałeś różnicę, ale nie napisałeś w którą stronę- tzn. in+ czy in- po puszczeniu przez Denona. No bo jak in- to raczej byłby to "cienki bajer". Nie napisałeś też jaki TV, bo przecież to też jest ważne (jakość skalerów telewizora).

Tak z czystej ciekawości tylko zapytam- skoro amp może ingerować w przekaz SD (robiąc np. przeskal) to czy w takim razie będzie też się jakoś "czepiał" do sygnału HD, tzn. też będzie chciał go poprawiać, przeskalowywać. Np. jak puszczę z dekodera np. HD 720p to czy zrobi mi przeskal np. na 1080p? Albo czy będzie jakoś chciał poprawiać sygnał full-hd, czy wtedy go juz nie rusza? Pewnie jak znam życie wszystko można sobie zdefiniować, ale jednak do końca nie wiem.

Jak się mają skalery tego ampli do skalerów np. Vier Panasonica- czy lepiej puścić sygnał przez ampla, czy jednak zdać się na te w telewizorze? Czy ktoś więcej jeszcze widział takie eksperymenty i jakie były ich efekty?

Swoją drogą to tak mimochodem zadałem chyba pytanie do testu Denona 1910. Blackninja- zwróćcie uwagę na tę kwestię.
 

maru34

New member
Oczywiście na + tzn. jest w tej konwersji jakaś inteligencja - a nie tylko skalowanie punktów. TV Panasonic P50GW10 i Sony KDL 52W5500 (LCD).

Wracając do sugestii że przy takiej cenie warto skupić się nad jakością audio zastanawiam się jeszcze nad ampli:

B. Pioneer VSX-1019AH
C. Onkyo TX-SR607
D. Harman Kardon AVR 255 (260)

Ceny są podobne - więc co może zdecydować?
 

maru34

New member
Hmm... W wyniku eliminacji odpadł Denon AVR-1910 - konkurencja ma lepsze audio (poza tym to chińszczyzna). Onkio TX-SR607 odpada - ma bardzo kiepską konwersję Video. Na prowadzenie wychodzi Pioneer VSX-1019AH za jakość audio, dobrą konwersję AV i USBb link do iPod'a.

Panasonic TX-P50G10
Pioneer VSX-1019AH
Wharfedale Diamond 10.6/10.1/CS/MX-Sub

Porównując TV Panasonica z KURO 5090 - oczywiście Pioneer lepszy i nawet by pasował do ampli, ale 3 tys. więcej - czyli 60% to przesada. Poza tym Kuro jest zdecydowanie bardziej prądożerny i to zdecydowało.

Nadal nie mam pewności co do głośników. Aby zmieścić się w budżecie mogę wydać 4 - 4,5 tys. Czy ktoś z kolegów ma takie 10'tki i może podzielić się spostrzeżeniami? Może w tej cenie jest coś bardziej godne polecenia?
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Denon 1910 wygrał większość testów grupowych w swojej kategorii ;)
Do tego nagroda Eisa ;> Pro Logic IIz, Skalowanie HDMI-HDMI, itd,

Pioneer jest w Japonii składany ? ;)
Słyszałeś tą lepszą jakość audio w porównaniu ?
Porównaj sobie te dwa urządzenia w praktyce to Ci sie wyjaśni ;>
 

maru34

New member
Pro Ligic IIz od IIx różni się tylko dodatkowymi głośnikami na górze z przodu i mnie to nie interesuje, bo podłączam ampli do zestawu 5.1. Głośniki lewy i prawy oraz przednie górne - sobie odpuszczam bo to przerost formy nad treścią. AVR 1910 dostał EISA za A/V z przewagą na V. Ja postanowiłem jednak postawić na A i tu Pioneer jest zdecydowanie lepszy.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Zdecydowanie lepszy w Audio ?!
Nie odpowiedziałeś czy robiłeś odsłuch i nie wyjasniłeś dlaczego pioneer to nie chińszczyzna :>

Pobór prądu Denon 460W
Pioneer 290W i 2KG lżejszy ;)
 
Ostatnia edycja:

maru34

New member
Pioneer podobnie jak Onkyo jest robiony w Malezji. Może to i daleki wschód - ale nie Chiny :).

Porównanie jakości audio jest w wielu miejscach np na stronie CNET
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Chiny to jedna z największych i i najszybciej rozwijajaca się gospodarka na świecie ;> A Malezja to wiesz gdzie jest ? Rozumiem ze z powodu tej jakości dają mniej gwarancji ;)

Gratuluje odsłuchu na stronie CNET ;>
No nic jak uważasz, chciałem dobrze ;)
 

maru34

New member
No nie tylko na cnet, ale ogólnie na wielu stronach i forach Denon przegrywa z Onkyo czy Pioneer jeżeli chodzi o jakość audio.

Wracając do naszej polemiki trzeba zacząć od tego, że Pioneer należy porównywać z Denonem 2310 a nie 1910. Patrząc na cenę Pioneer zdecydowanie wygrywa.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
na wielu stronach lepiej slychac ?! :D
jesli kolumny wybierasz na podstawie takich samych "odsluchow"....
lepiej bedzie dla ciebie jesli okaze sie ,ze masz "drewniane ucho"....wtedy wystarczy ,ze natrafisz na dobra recenzje i bedzie swietnie...gralo...
 
Do góry