DENON AVR-1910 czy lepiej inny ??

Bleq

New member
Witam,

Forum poczytuje od dluzszego czasu, glownie ten dzial.

Jakis czas temu, m.in. pod wplywem tego forum, zakupilem Jamo S606 HCS3, by moj E8SUB.2, nabyty rok wczesniej, nie czul sie samotny. Jest tv FULL HD, jest male VAIO z hdmi i jest rowniez PS3. Lubie marke SONY, bedac w pelni swiadomym tego, ze ich sprzet nie jest tego kalibru co niegdys TRINITRONY na tle reszty.
W chwili obecnej wszystko to napedza wysluzony Technics SA-DX930. PS3 po optyku i ogolem jestem zadowolony, ale chcialbym wiecej!

Nie jestem audiofilem, nie jestem znawca. Interesuje sie nowinkami ze swiata sprzetu i nie kupuje nic na hurra. Naczytalem sie sporo i nie powiem, ale nagroda EISA zwraca uwage zwyklego zjadacza chleba.

Do rzeczy...
Szukam ampli na dobrych kilka lat, z takim zalozeniem kupilem kolumny. Kwota wiadomo jak najmniejsza, powiedzmy do 2k, lepiej 1,7, ale wole dolozyc i byc zadwolonym, niz zaoszczedzic 300zl i zalowac. Denon wydaje mi sie atrakcyjny i ma wszystko co w chwili obecnej powinien miec ampli. Boje sie. ze jest on jednak nieco przereklamowany.

No wlasnie, na rynku jest wiele ampli i ciezko jest sie zdecydowac. Przypadkiem trafilem na SONY STR-DN1000 i zauroczyl mnie wygladem. Przez chwile bylem napalony na AVR-1610, stwierdzajac, ze 5.1 wystarczy w zupelnosci, multiroom zbedny a jednak 600 zl w kieszeni zostanie. Naczytalem sie, ze nie jest on porownywalny dzwiekiem do 1910.

Zalozmy, ze proporcja muzyka/kino(gry) to 40/60.

Prosze o pomoc w dobraniu czegosc optymalnego do moich zabawek. Moze moglby ktos wypowiedziec sie na temat tego ampli od SONY.

pzdr
 

krisder

New member
Bez reklam
Właściwie sam sobie odpowiedziałeś zauważając, i słusznie że Sony odstaje od reszty firm. Proponuję poszukać coś z Denona, Pioneera, Yamahy, Maranza lub Onkyo. Może uda Ci się ustrzelić jakiś wyższy model w promocyjnej cenie.
 

Krzysztof Jerzy

New member
czesc
ja tez kupiłem sobie denka 1910 jednak czekam juz 3 tygodnie :cry:ale doczekam się :p



napisze to zanim inni napisza :hihi:sprawdz onkyo 607 i oczywiscie hk 255
 

Bleq

New member
Łudziłem sie, ze ktos kompetentny powie, ze ten soniacz zaskoczyl wszystkich, jest wybitny i sony wraca do gry, a sam sprzet powinien kosztowac 2x tyle :)

Panowie, a co z denonem 1610 albo HK155 (od soboty niby jest w promo w MM za 1399zl). Z tego calego upscalingu pociechy duzej nie bede mial, z tego co mi sie wydaje PS3 to robi, notebook tez puszcza 1080p, Kablowke mam zasniezona:)

Czy te dwa ampli obsluza bez bolu moje S606 ?
Jakie sa znaczace roznice tej dwojki wzgledem 1910 i HK255 ??
 

adamo_

New member
Bez reklam
Z tego calego upscalingu pociechy duzej nie bede mial, z tego co mi sie wydaje PS3 to robi, notebook tez puszcza 1080p, Kablowke mam zasniezona:)

QUOTE]


jak podlaczysz magnetovid VHS to bedziesz mial :), a tak na powaznie tez nie widzę sensu upscalingu skoro inne domowe klocki sa w full
 

Bleq

New member
No wlasnie, a zadnego 'widea' i tak nie posiadam, czyli wystarczajacy bedzie sprzecik z nizszego przedzialu cenowego?

To teraz, czy warto i na jaki sie zdecydowac ? Chcialbym, by ten sprzet byl jak najbardziej na czasie, np. IIz; co bedzie najbardziej odpowiednie ? denon 1610 ? hk155 ? yamaha 465 ? onkyo 607 ?

Tego typu tematow czytalem juz wiele, ale jednak kazdy byl inny.

Dalej metlik w glowie...
 

Kaszan

New member
Więc, zacznę może od tego, że Sony str-dn1000 technologicznym objawieniem nie jest. Z drugiej strony jest to na tyle dobry amp, że jeśli jesteś bardzo przywiązany do marki i chcesz korzystać z BraviaSync to jest to bardzo dobry wybór.

Jeśli chodzi o inne marki (które powinny zagrać lepiej), to prócz Denona 1910, zastanów się głównie nad Onkyo 607. Jest on nieco tańszy co w kontekście szukania oszczędności jest istotnym dla Ciebie czynnikiem, a gra na pewno nie gorzej od Denona. Zostaje jeszcze Harman 255, który też jest bardzo dobrym ampem. Odpuść Denona 1610 i HK 155, które w kontekście słuchania muzyki będą dosyć znacznie odstawać od pozostałej trójki. Na ten moment w Twojej sytuacji wybrałbym Onkyo 607 (najlepszy stosunek jakości do ceny) lub Sony ( Braviasync i przywiązanie do marki).
 

Bleq

New member
Lubie marke, ale LCD mam LG.
Onkyo 607 widze, ze 1750zl. Cena ujdzie, wizualnie sredni. Poczytam troche o nim.

Ogolem nie warto bawic sie w te z nizszej polki, az tak odczuwalna jest roznica ?
 

Bleq

New member
Naczytalem sie i dalej nic nie wiem.
W niektorych tematach do PS3 polecany byl jakis JVC, to jakis SONY DH-820 (czy jakos tak), raczej ta nizsza polka.
Mi polecacie HK255 lub ONKYO607.

Metlik totalny. Faktem oczywistym jest, ze chce wydac nie wiele, a miec wszystko co najlepsze, co najnowsze. Tak jak obecny Technics ma sluzyc kupe czasu.

HK odpada, Denon raczej tez odpadl, na sekcji video mi nie zalezy. Zostal Onkyo i Yamaha765.

I dalej problem, moze w zupelnosci wystarczy nizsza Yamaha ?

EDIT:
Zdecydowalem sie na Onkyo 607 (no na 99%), chyba, ze ktos przekona mnie na Yamahe 565 (sa w podobnej cenie), ewentualnie, tj. wyzej pisalem, do Yamahy 765 - czy warto dorzucac te kilka stowek dla niej.
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Jeżeli zastanawiasz się nad Onkyo 607 i Yamaha 565 to zdecydowanie Onkyo. Jeśli w grę wchodzi także model 765 to już nie jest taki prosty wybór i tu już musisz troszkę poczytać opisy i dane techniczne. Wiesz czego potrzebujesz a co jest dla Ciebie zbędne i wówczas dokonasz wyboru.
 

masonn

New member
Na twoim miesjcu zastanowiłbym się mocno nad wspomnianym wyżej Onkyo 607.Ta sama półka sprzętowa co Denek 1910 a sporo tańszy obecnie.Jeśli miałbym dokładac to tak jak wyżej wspomnieli koledzy tylko do HK 255.
 

Bleq

New member
Kupilem Onkyo wczoraj przed 18 w Albatrosie z Gdyni. Z forum proponowano mi nieco nizsza cene, ale chcialem go na weekend juz miec. Porozmawialem z gosciem o DENONIE, ktorego mial rowniez i jeszcze mocniej utwierdzil mnie, ze ta 607'ka to swietny wybor w tej cenie.

PS teraz czas zbierac na projektor full HD :)
 

Bleq

New member
I tak bylem zdecydowany. Na stronie horna jest, ze w gdyni to oni rowniez sa ich dystrybutorem, wiec chyba nie ma tam innego sklepu, przynajmniej nie kojarze.
 
Do góry