Denon AVR-1909 vs AVR-1910

SPIDEREK

New member
Witam wszystkich,

Chciałbym zapytać większe grono znawców technologii AV nt. nowości Denon-ka.

Do chwili obecnej miałem sprecyzowany typ a był nim Denon AVR-1909, lecz przeszukując nowości, porównań itp, natrafiłem iż właśnie w lipcu Denon wprowadził nowe modele m.in AVR-1910.

Chciałbym Was zapytać czy warto zainwestować kilka stówek więcej i mieć sprzet nowszy z nowszymi systemami?

Który wybrać AVR-1909 czy AVR-1910? Pierwszy z nich sprawdzony i polecany przez wielu, drugi z nowymi systemami i bardziej przyszłościowy?

Pozdrawiam
 

TASAK

New member
Witam.

Mam ten sam dylemat, chciałem udać się do sklepu aby sprawdzić różnice pomiędzy modelami AVR 1909 a AVR 1910. Ale mimo iż jest cena w sklepie internetowym ale fizycznie model ma się pojawić dopiero w przyszłym tygodniu. Jednak mam pytanie do znawców tematu co denon 1910 ma rewolucyjnego w stosunku do modelu 1909 jestem laikiem w tych sprawach;)
 

TASAK

New member
Dzięki kiki. Kilka dni temu nie było jeszcze tego modelu na polskiej stronie denona, jak już pisałem jestem laikiem w nowych technologiach a/v i w 1910 nie ma dla mnie nic szczególnego poza nowym systemem dolby pro logic i konwersji na hdmi, tak więc kupię 1909, Chyba że jestem w błędzie i ktoś znający się na rzeczy mnie uświadomi co do faktycznej przydatności nowinek z modelu 1910, za co będę bardzo wdzięczny.
 

woytech

New member
Witam wszystkich - nie chcę tworzyć nowego wątku więc podepnę się pod ten. Moje pytanie związane jest z potencjalnym wyborem pomiędzy denonem 1610 a denonem 1909. Ceny są bardzo podobne, funkcje chyba również -niestety moja mała wiedza w temacie av nie pozwala mi na wydanie osądu. Dlatego też proszę o Wasze opinie.

Niedawno planowałem zakup yamahy 663 ale po obniżce cen denona 1909 waham się. Kiedyś te 400 - 500 różnicy pchały mnie w kierunku yamahy teraz różnica w cenie jest żadna a więcej pozytywnych recenzji ma denon 1909. Teraz jeszcze pojawił się właśnie denon 1610 (jak pisałem wyżej o podobnej cenie i parametrach).

Na zagranicznym forum av znalazłem podobny topic (dotyczący denona 1909 vs denona 1610) i tam zdecydowanie wskazywano 1909. Czy ktoś z Was ewentualnie mógłby się wypowiedzieć który z tych denonów bardziej jest wart zainteresowania?

Pozdrawiam
 

SPIDEREK

New member
Jeżeli chodzi o aspekty audio to AVC-1610 obsługuje 5.1-kanałowe systemy audio. Jest w stanie wdmuchnąć spore 130 watów w każdy kanał. Co więcej, żadnym problemem nie jest dźwięk w jakości HD. Denon zadbał bowiem o kodeki Dolby True HD, DTS-HD, DTS-HD Master Audio i Dolby ProLogic II. Oczywiście jakość każdego nagrania wideo zostanie podniesiona do 1080p.

A AVR-1909 to 7.1, to już sama w sobie różnica, kilka ich jeszcze się znajdzie.
 

TASAK

New member
No i kupiłem 1909, w tej chwili jestem na etapie poznawania jego możliwości, i na obecną chwilę nie brakuje mi żadnej funkcji z modelu 1910 a zaoszczędziłem 500zł:grin:
Wziąłem też subwoofer bo jeszcze nie miałem a mianowicie Magnat Betasub 30a i sprawuje się zawodowo.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Mała uwaga natury formalnej... ;)
AVC-1610 to wzmacniacz wielokanałowy, nie ma sekcji tunera. Ciekawe natomiast, czy tor przedwzmacniacza jest w nim także 6-o kanałowy, czy może posiada wyjścia pre-out 7.1? Ta druga opcja byłaby milsza, zawsze z czasem można by rozbudować system z 5.1 do 7.1...
 

landr

Member
Witam , gdzie znalazłeś AVC 1610 ?????, jeśli już to AVR 1610 , wszystkie dane są na stronie Denona pl, Kiki wyżej podał link można porównać. Funkcje pre out wielokanałowe ma dopiero 2310 i wyżej , a 2 kanały ma każdy np. ZONE2.
 

landr

Member
Na niemieckiej stronie Denon de, klikając na produkt masz ładnie pokazany przód ,tył, pilot, możesz powiększyć i zobaczyć który ma pre out, na polskiej stronie jest tylko pokazany przód.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Gdzie znalazłem AVC? Kilka postów powyżej... ;)
Do wygooglania; zdaje się że jest oferowany poza Europą...
Za to AVR 1610 także jest (chociaż póki co nie na polskiej stronie Denona).
Ale dzięki za podpowiedź (foto na Denon.de), nie ma pre-out... AVC zapewne także nie ich nie ma, a mogło być tak pięknie... ;)
 

robo55

New member
pawliszak napisał:
Sprawę zakupu przemyśl ... po przeczytaniu artykułu " Onkyo deklasuje Denon-a" TU
nie no ludzie nie róbmy sobie jaj porównując onkyo 507, które nie ma w pełni nawet aktywnego hdmi do denona 1910. Przyjacielu równie dobrze można przyznawać punkty kolor czarny 1 denon srebrny zero. Porównania robione na zamówienie przez polskich sprzedawców to już normalka, ale nawet tu trzeba mieć głowę bo porównując 1910 denona do 507 onkyo to już kicz.
1910 jest lepsze od onkyo 607 i tu może się ktoś zgadzać lub nie. Żeby jednak nie być gołosłownym to podpowiadam magazyn what hi-fi i niemiecki odpowiednik. W obu niezależnych magazynach denon 1910 na czele. W niemieckim minimalnie za yamahą 765. Rozumiem, że ktoś pisze że nie ma porównania do HK 255 gdzie dźwięk jest lepszy. Akurat go słuchałem i jest bomba ma jednak inne minusy bo naraził na szwank harman tym modelem swoją nieskazitelną reputację. To są jednak tematy do porównań a onkyo 507............resztę można się domyślać.
 
Ostatnia edycja:

pawliszak

New member
Tonacja wypowiedzi ...nie odbiega od tonacji artykułu! (z czego to wynika ...można się domyślać! :):):)) Moim zamysłem było unaocznienie, że to walka dwóch "cienkich Bolków"....co tam tabelki? ... wystarczy posłuchać! :D
Jako klienci skorzystamy na niższych cenach.....i tyle!:eek:k:
 

kazanek

Member
Mam pytanko odnośnie zastosowanych różnych deinterlacer'ów . W 1909 jest Faroudja FLI-2310 natomiast 1910 jest ABT1030 . Ciekawi mnie który oferuje lepsze skalowanie analogowego sygnału ? Czy wogóle warto sobie zaprzątać tym głowe ? .... a i czy 1909 "przepuści" sygnał cyfrowy np z eNki w trybie czuwania ?
Z góry dzieki
 

edek103

Member
Witam!

Nie ma USB, obslga prosta, ilosc kabli z uwagi na HDMI znacznie ograniczona. Jak dla mnie brzmienie w kinie domowym wystarczajace.

Ladnie chodzi z n-ka..i ps3. HDMI pelne 1.3. Scaluje obraz z analogowego i HDMI na HDMI...wiec obraz Sd z n-ki bardzo ladny ( ale moj pioneer 50/90 tez ma ponoc dobry scaler). Generlanie to scalowanie to troche bajer...ale jesli jest to nie masz pretensji przy slabym obrazie ze kiples zly Ampli...

MJysle ze w tym przdziale cenowym...to porzadne urzadzenie....ja polecam'
 
A jak długo model 1909 będzie w sprzedaży, zanim 1910 całkowicie go zastąpi. Przymierzam się do kupna niedrogiego amplitunera, a 1909 kosztuje około 1600zł przy 2000 za 1910. Wydaje mi się, że nie jest wart dopłaty 400zł. Powinienem się pospieszyć jeżeli chcę kupić za dobrą cenę 1909, czy będą oba w sprzedaży przez jakiś czas?
 

_MarSs_

New member
Do posiadaczy 1909:
czy w trakcie odtwarzania CD lub mp3 zauważyliście u siebie urywanie początków utworów?
Chodzi o to, że zaobserwowałem np na ZZ Top Rough Boy urywanie pierwszego uderzenia w bęben tak jakoś ze 0,2-0,5 sekundy.
Wychodzi na to jakby amplituner potrzebował moment na rozpoznanie typu ścieżki - czy wszystkie amplitunery AV tak mają?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
SPIDEREK napisał:
Jeżeli chodzi o aspekty audio to AVC-1610 obsługuje 5.1-kanałowe systemy audio. Jest w stanie wdmuchnąć spore 130 watów w każdy kanał. Co więcej, żadnym problemem nie jest dźwięk w jakości HD. Denon zadbał bowiem o kodeki Dolby True HD, DTS-HD, DTS-HD Master Audio i Dolby ProLogic II. Oczywiście jakość każdego nagrania wideo zostanie podniesiona do 1080p.

A AVR-1909 to 7.1, to już sama w sobie różnica, kilka ich jeszcze się znajdzie.


Gdzie ty wyczytales ze "wydmuchuje " 130w na kanal ?
http://www.denon.pl/site/frames_main.php?main=prod&ver=0&MID=3&sub=1&action=detail&Pid=415

Dane mowia o 75w przy 8ohm i 110 przy 6ohm ???
Kolega wspominal o braku Tunera..czyli nie ma radia w nim? Generalnie co polecacie bardziej Yamahe 465 czy Denona 1610?
 
Do góry