Denon AVR-1611 i Wharfedale Obsidian 600

seow

New member
Witam wszystkich :)

Chciałbym się podzielić z wami swoją skromną opinią na temat takiego zestawu: Amplituner Denon AVR-1611 i Kolumny 5.0 Wharfedale Obsidian 600. Zestaw posiadam od paru dni i dopiero się z nim zapoznaję i w miarę możliwości będę uzupełniał swoją opinię, ale do rzeczy. Zacznę od Denona. Otóż jeździłem po różnych sklepach typu "MM" i muszę przyznać że dzisiaj sprzęt jest kiepsko wykonany. Porównywałem tego Denona m.in z markami znanych firm takich jak Yamaha, Onkyo, Marantz i Harman Kardon. Szczerze mówiąc byłem zdecydowany na zakup Yamahy RX-V567 ze względu na parametry i możliwość podłączenia zestawu głośników 7.1, ale po przyjrzeniu się z bliska na decyzję w dużej mierze wpłynęła jakość wykonania i mimo że Denon to tyko 5.1 to myślę ze do użytku domowego w zupełności wystarczy, a jego wykonanie według mnie przewyższa w dużej mierze większość wymienionych prze ze mnie marek i może się równać jedynie z Harmanem Kardonem, ale to tylko moje odczucia. :)

To teraz parę słów o kolumnach. Otóż model, który posiadam czyli Wharfedale Obsidian 600 jest to model, który dopiero pojawia się w polskich sklepach (nie znajdziecie żadnej opinii na ich temat moja jest jedną z pierwszych, jeżeli nie pierwszą). Ja miałem to szczęście że w mojej okolicy jest profesjonalny sklep, w którym mieli te głośniki i sam sprzedawca polecał je. Jak wiecie Denon razem z Wharfedale to udany zakup ponieważ głośniki tej marki pięknie grają pod Denonem. W sklepie uzyskałem informacje, że sam producent zaleca takie połączenie. Odsłuchując te kolumny byłem zaskoczony ich barwą. Są bardzo wyważone, mają bardzo dużą głębię i czysty dźwięk. Nie są to głośniki typu JBL które mają dużo basu. Są raczej głośniczkami wyważonymi, ale oczywiście przy większej głośności basu im nie brakuje. Oczywiście to rzecz gustu jaka barwę się preferuję, ale dla mnie grają po prostu bajecznie. Oczywiście efekt osiągniemy wówczas gdy zastosujemy odpowiednie kabelki, odpowiednio ustawimy kolumn itd. Ja do nich kupiłem kable w cenie ok. 50zł za metr bieżący. Porównywałem je z innym modelem Wharfedale (bardziej basowy model), też z JBL, ale i z głośnikami dużo droższymi i najbardziej przypadły mi do gustu właśnie te.

Moja rada warto pojechać do sklepu obejrzeć i posłuchać wtedy dobierzecie sobie głośniki, które wam najbardziej odpowiadają.

Na koniec dodam, że nie jestem audiofilem, ale mam wrażliwe ucho i potrafię rozróżnić barwę z muzyki mp3 a flac i to jest kolejny ważny element aby uzyskać super barwę. Słuchajcie muzyki w bezstratnej jakości, np. flac, a sami się przekonacie co to znaczy bezstratny format.

Serdecznie polecam taki zestaw. Ja jestem w 100 % zadowolony.

Jest to zestaw w przedziale cenowym do 3100 zł. (Ja w tej cenie nabyłem ten zestaw)
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Ten zestaw to ciekawa oferta widać :) sam posiadam Denona 1611 i jak na razie jestem zadowolony.

50 złoty za metr kabla płaciłeś ? Szkoda kasy aby takim drogim kablem podłączać głośniki tylne.
 

seow

New member
Tymi kabelkami za 50 zł podłączyłem jedynie 2 kolumny, a głośniki tylne oczywiście dużo tańszym. Sami wiecie że tylne głośniki są tylko do efektów i nie warto inwestować w tak drogie kable :). A co do zdjęć postaram się dzisiaj wieczorkiem zamieścić.

Pozdro:)

Zgodnie z obietnicą poniżej zamieszczam dla zainteresowanych zdjęcia z rozmieszczenia kolumn u mnie w pokoju :)

View attachment 6049

View attachment 6050

View attachment 6051

View attachment 6052

Jak zauważyliście pokoik jest mały i myślę, że jeszcze ładniej zagrały by w nieco większym i gdyby były lepiej rozstawione. W chwili obecnej kolumny są oddalone od siebie na 1,2 m, a powinny być przynajmniej 1,5 m do 3 m. Jak widać na zdjęciach są ustawione głośnikami basowymi do wewnątrz więc grają można powiedzieć do siebie co powoduję większy bas. Pokoik jest szerokości 2,4 m więc mniej więcej w takiej odległości są oddalone przednie kolumny od tylnych.

Pozdrawiam wszystkich :), a jak macie jakieś pytania piszcie na ile bede mógł to wam odpowiem i pomogę. :)
 
Ostatnia edycja:

Verso

New member
Witam,

Zestaw wizualnie łudząco podobny do Jamo S606, nie znam parametrów technicznych (Wharfedale Obsidian) – może małe porównanie?
Chciałem zapytać, czy zestaw głośników jest tylko w kolorze czarnym? interesuje mnie kolor wenge lub ciemny orzech.

Pozdrawiam,
 

seow

New member
Witaj
Niestety w sklepach na razie tych głośników jest jak na lekarstwo bo to nowość i dopiero wchodzą na polski rynek zachęcam do wpisania w googlach "obsidian 600" i wyskoczy kilka stron angielskich ze specyfikacją i broszurką do pobrania. Powinna pojawić się też 1 polska strona gdzie można kupić te głośniki podają tam że dostępne kolory to czarny oraz wenge.
 

Razdor

New member
Witam już chciałem napisać swój pierwszy post czy polecacie taki zestaw Denon AVR-1611 i Wharfedale Obsidian 600 a znalazłem ten temat czyli nie będę pisać nowego a pozwolę sobie dopisać się do tego tematu.

Dzisiaj byłem w media-markt i pracownik sklepu bardzo mi polecał właśnie taki zestaw a szczególnie te głośniki jak powyżej odsłuchałem parę zestawów i ten bardzo przypadł mi do gustu. Polecali mi bym nie kupował kina domowego w cenie 2 000 zł bo w tej cenie jest średni amplituner i niskobudżetowe głośniki i lepiej już kupić coś powyżej 3 000zł, posłuchałem sobie tego tańszego za 2000 zł i droższych i było słychać różnicę. Tylko w media były w cenie przekraczającej chyba 3 500 złotych.Bo w tej cenie podobno są o wiele lepsze głośniki i ciut lepszy amplituner bo w tych tańszych zestaw amplitunery wcale tak nie odbiegają od tych droższych jak by się mogło wydawać.

Jeśli chodzi o mnie to muzyka i filmy tak 50% na 50% ale bardziej bym się skłaniał do filmów, jestem laikiem jeśli chodzi o kwestie kina domowego więc proszę o pomoc bo chce jak najlepiej wydać pieniądze.
Jakie polecacie zestawy lub amplitunery i głośniki 5.0? Konkretne modele czy marki?

Będę chciał jeszcze podłączyć do panasonic42S20E, xboxa 360 i dekodera n i laptopa na razie też jeszcze nie wiem jak to wszystko ze sobą podłączyć. Teraz mam wszystko podłączone do telewizora przez HDMI i już nie mam wolnego HDMI w telewizorze.
 
Ostatnia edycja:

djhiq

New member
Ile chcesz wydać kasy. Jakie pomieszczenie. Jakie preferencje muzyczne. Info Info Info :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

killpit

New member
Pisać można wiele wystarczy pójść do normalnego sklepu i odsłuchać to chyba zbyt wiele nie trzeba.
Z kablami nie przesadzajcie głośniki grają nie kable :)
 

lamerblamer

New member
Proszę o poradę. Czy Wharfedale Diamond HCP

Czy zestaw 5.0 Wharfedale Diamond HCP będzie ładnie grał pod ampli Onkyo TX-SR308?
Pokój ma 25 metrów kwadratowych
. Oglądał będę koncerty rockowe i filmy (50/50).
Chcę do tego dokupić dokupić
odtwarzacz LG BD660.
Czy ten ampli nie będzie za słaby (ma 100W mocy na kanał) na te kolumny? Pytam bo jestem zielony w temacie a czytałem że zarówno te głośniki jaki i ampli są warte zainwestowanych pieniędzy. Proszę o odpowiedź.
 

qbanitoRS4

New member
:(

A ja jestem rozczarowany :(
Mam zestaw DENON 1611 + OBSIDIAN Wharfedale. Może troche zaszedłem kurzem w kwestiach HIFI, bo ostatnio sprzęt kupowałem jakieś 8 lat temu, ale wtedy obsługa była wyjątkowo intuicyjna. Dzisiaj bez TV się nie obędzie a i wtedy niezły bajzej. Zestaw kupiłem w MM i jak to w dużym markecie kwestia odsłuchania raczej wypada kiepsko, bo wszędzie jakieś hałasy z sąsiednich sprzętów. Dodatkowo na wyposażeniu sklepu mieli jedną płytę z muzyką którą testować można raczej aparaty słuchowe. Pokój, w którym stoją jest ciekawie zaprojektowany, więc design tych głośników idealnie mi przypasował. I na tym w zasadzie koniec dobrego. Głośniki grają raczej przeciętnie. Woofer trza dokupić, bo basu tam nie uświadczysz, no chyba, że troche przyłożysz, ale nie o to chodzi. To bym jeszcze przeżył, ale pojawił sie inny problem. Juz przy kalibracji te cmokania z prawego frontowego głośnika były jakieś stłumione, no i sie okazało, że wysoki ton nie gra. Chcąc nie chcąc zabrałem to ciężkie tałatajswo i pojechałem do MM. Wymieniłem na egzemplarz z wystawy, bo na miejscu kolejnego zestawu nie mieli. Juz w trakcie odsłuchiwania w sklepie miałem wątpliwości czy wszystko jest OK, ale tak jak pisałem wcześniej w tym hałasie ciężko odsłuchać sprzęt. Minęły dwa tygodnie i wysoki ton w wymienionym głośniku przestał grać, grrrrrrrrrrrrrrrrrr. Siekiera i do kominka - taka moja rada!!!:sad:
 

optimuso

New member
Oczywiscie ze to slaby sprzet. Obsidiany sa typowymi glosnikami do kina. A za miast Denona trzeba byl ow tej cenie wziasc wszechstronniejszy Onkyo 509. Jesli kupiles do 14 dni wymien go na inny zestaw. Mam nadzieje ze Twoje przemyslenia beda dobra rada dla innych.
 

mouglik

New member
Zgadzam się z kolegą basu tu nie ma za grosz, góra i środek jest ok.:(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry