Denon AVR 1611 Audyssey - Czy warto i Edytowanie ustawień Audyssey

damiiw11

New member
Witam! Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu Denon 1611 + Jamo S606 (5.0).
W ampli tym jest polecana przez instrukcje funkcja Audyssey. Przez cały czas używałem ustawień (tz. MultiEQ,Audyssey itp) na opcje OFF i byłem zadowolny z dźwięku. Teraz chciałem wypróbować funkcje Audyssey (podczas grania na Xboxie) i mam wrażanie ze przestrzenność dźwięku jest lepsza,jedyne co mnie martwi to BASS,z włączonym audyssey sie dość mocno obniża co mi sie nie bardzo podoba :/

Stąd moje pytanie,czy da sie edytować ustawienia opcji Audyssey bym mogł podkręcić troszke bassu.

Bardzo prosiłbym równiez o jakies inne informacje i porady dotyczące fajnego ustawienia tego ampli ( może audyssey wogole wyłączyć i właczyć coś innego ),poniewaz mam juz go od 3 mc i nie mogę sie zdecydować na jedno ustawienie a wciąż sie bawię.

Dziekuje i pozdrawiam.
 

damiiw11

New member
A wiesz może czy idzie poprostu edytować ustawienie Audyssey, poniewaz DynEQ mam włączone lecz to dużo nie daje :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Ustawien EQ audyssey nie da sie edytowac, amplituner sam go ustawia biorac pod uwage akustyke pokoju. EQ mozesz edytowac jesli wylaczysz audyssey i przejdziesz na Manual EQ. Dziwne bo u mnie dynamicEQ daje niezle efekty i nawet bez suba jest ladny bass. Kalibracje przeprowadziles odpowiednio, nie wyskakiwaly bledy fazy itd? Mozesz sprobowac jeszcze podbic bass w Tone po wczesniejszym wylaczeniu audyssey a nastepnie ponownie go wlacz.
 

janek_56

New member
ustawieia audysey to odleglosc i glosnosc glosnikow. Da sie to w kazdym momencie edytowac przy zachowaniu wlaczonej funkcji Dynamic EQ
 

lorek24

New member
Miałem taki sam problem w 1911 i JAMO S606. Po włączeniu adyssey zanikały basy. Na forum z USA znalazłem cały watek o audyssey. Ustaw w opcjach przednie głośniki na SMALL. U mnie spowodowało to że przednie zaczęły grać pełnym basem. Nie wiem czy problem ten pojawia się tylko z JAMO czy przy innych głośnikach to rozwiązanie usuwa problem.
Pozdro
 

user66

New member
Podepne się pod temat. U mnie jest sytuacja odwrotna ;).
Jak mam ustawione z audyssey to bas jest strasznie dudniący ale za to scena jest szersza i obszerniejsza. Jak wyłącze audyssey to dudnienie znika ale i scena robi się płytsza. Można to jakoś pogodzić?

Dodam jeszcze, że to dudnienie jest tylko jak leci dzwiek przestrzenny. jak słucham FLACów w stereo to nie ma dudnienia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry