Denon AVR-1610/HK AVR255 i podlaczenie po HDMI

kingdom

New member
Nosze sie z zamiarem kupna H/K AVR255 lub Denona AVR-1610 ale patrzac na znajomego i jego meki z prawidlowa konfiguracja amplitunera Sony, TV cyfrowej N oraz kompa chcialbym sie upewnic wczesniej, ze w przypadku tych ampli wszystko zagra. Stad moje pytanka do osob orientujacych sie w temacie albo posiadajacych podobna do ponizszej konfiguracje :

1. Czy w przypadku N i Xtreamera (multimedia player, cos na ksztalt Popcornera) da rade poscic video i audio (wielokanalowe) tylko po HDMI, a moze konieczne bedzie uzycie osobno kabla optycznego/koaksjalnego?
2. Czy da rade przyporzadkowac dowolne wejscie optyczne/koaksjalne do dowolnego HDMI?
3. Czy te ampli przeprowadzaja upmix ze stereo do dzwieku wielokanalowego?

I cos z innej beczki.
4. Dlaczego przy podlaczeniu amplitunera do kompa i dania audio po kablu optycznym SW milczy. Nadmienie, ze w ustawieniach roznych gier zmienialem audio na 5.1 i jedyne co uzyskalem to dzwiek wielokanalowy ale bez SW. Czy to przypadlosc konkretnego amplitunera (tutaj Sony) czy tak juz ma byc.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
ad1 moze bedzie potrzebne uzycie dodatkowego....
ad2 w harmanie tak
ad3 amplitunery potrafią uprzestrzennić dźwięk
ad4 możliwe błędy, to wył sub w amplitunerze lub komp nie wysyła kanału LFE
 

pkomp

New member
w przypadku dekoderów telewizji cyfrowych zazwyczaj dla dźwięku wielokanałowego trzeba połączyć optykiem.
Playerki HDD wysyłają wszystko po hdmi

co do 2 pozostałych - w nowych bez najmniejszych problemów

co do ostatniego pytania - wysyła ci dźwięk DD lub DTS po optyku?jesli nie to dostaniesz tylko stereo
 

maniek1973

New member
u mnie jak podlacze dekoder sky pod ampli onkyo tx-sr 508 HDMI i optykiem to nie mam DD, pomaga tylko jak podepne HDMI od sky do tv a optyk ze sky do ampli wtedy mam DD
 

pkomp

New member
a u mnie w upc muszę wybrać ścieżkę dźwiękową - robisz coś nie tak i tyle bo czy będzie DD z hdmi czy optyka to ampli wykryje
 

maniek1973

New member
i tu sie mylisz kolego.
cytuje inny post.
Kolega na modelu 608 ma dokładnie (chyba :) ) ten sam problem.
Nie można przesyłać DD po kablu HDMI.
Film na 100% DD. Kabel HDMI sprawny na 100%. Podpięcie dobre, nie sposób pomylić HDMI.
W instrukcji pisze że Onkyo przez HDMI ma format DD.
Setup przegmerałem wszystko. I nic kicha.
Ponieważ tor wizyjny leci bezpośrednio do TV, to jedyne HDMI w wejściach. Nawet jeśli w setup odcinam to wejście jako VIDEO to w ustawieniach Audio Digital nie ma HDMI jest tylko coaxial 1,2 i optyczny 1 i 2. Wg insrtukcji powinno być HDMI.
Ktoś to już przerabiał ?
Na pewno nie da się przypisać HDMI1 na video i audio choć wg mnie powinien to wykrywać automatycznie a format dźwięku powinien być taki jak nagrana płytka w tym wypadku DD a nie PCM.
 

pkomp

New member
i robi to automatycznie - wybierze najprędzej hdmi ale jak masz podłączony optykiem to wybierz dany optyk i ok aż gwiazdka się pojawi - tak mam w 577 (pewnie duzo sie nie różni prócz menu ekranowego)

to czy będzie DD WYBIERAM w dekoderze na danym kanale - w czym sie niby mylę?pokombinuj i nie marudź
 

maniek1973

New member
porozbieralem wszystko od nowa i nici jak by nie robil to jest pcm, a w dekoderze sky nic nie mozna ustawic w czasie trwania programu tylko w menu moge ustawic output na DD lub stereo i mam ustawione DD a dalej w ampli jest PCM
 
Ostatnia edycja:
Do góry