Denon AVR 1509+DVD1740+SAMSUNGLE40a756

mofo1982

New member
Mam prośbę o pomoc:
Wczoraj zakupiłem zestaw DENON. Amplituner z dvd połączyłem za pomocą kabla COEX, DVD do TV za pomocą HDMI, TV z amplituner za pomocą HDMI. Niestety nie czyta mi dzwięku przez amplituner. Zmieniłem ustawienia w tv na głośniki zewnętrzne i dalej nic.
Może ktoś pomoże ?
 

chemik333

New member
Zamiast się spieszyć w podłączaniu - poczytaj instrukcję :) Mi udało się uzyskać właściwy dzwięk po około godzinie prób i podłączania wraz z czytaniem. Niestety nic nie jest tu :intuicyjne", ale dasz radę :)
 

chemik333

New member
kiki napisał:
ale nie zrozumiałem z czego nie masz dźwięku na amplitunerze ?

Człowiek zamotał i zrobił zamknięty trójkąt z 3 połczeń :)
Tam jak się podłączy tylko hdmi z dvd do tv to idzie dzwięk po tym. Natomiast po podłączeniu cyfrowym wyjściem do amplitunera trzeb przestawić odpowiednią opcję w menu wysyłania dzwięku. Dodatkowo trzeba zmienić wysyłany sygnał do tv bo wysyła w 576 standardowo... Następnie trzeba uruchomić odpowiednie wejście w amplitunerze i wskazć mu typ odbieranego dzwięku (bo na auto mi nie chciał iść). Ot wszystko... tv z amplitunerem nie ma co łączyć, chyb, że chcesz ze zwykłej tv przysyłć sam dzwięk, ale wtedy lepiej wyprowadź go jakimś analogowym wyjściem z tv, a jak masz wyjście cyfrowe i sygnał też dostarczasz do tv cyfrowo (z jakiejś anteny, nie z dvd!) to możesz podłączyć zwykłym cyfrowym coaxem, czy optycznym jak masz...
 
Do góry