Denon AVR-1311 wyjście/wejście

deevee

New member
Witam, proszę o pomoc w ustawieniach wejścia wyjścia. Chodzi mi o pomoc w ustawieniu wejścia HDMI (PS3), wyjścia COMPONENT (PROJEKTOR). Próbowałem już wszystkiego, instrukcja nic sensownego nie wyjaśnia. Wyjście HDMI działa bez problemu, ale potrzebuję je wolne na wyjście do TV (który kupię kiedyś tam).
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Nawet droższe amplitunery nie posiadają konwersji z wejścia HDMI na wyjście komponent które jest analogowe.
Podłącz dodatkowo PS3 do projektora po komponencie plus audio optykiem do amplitunera, sporo będziesz się musiał na przełączać w PS3 i Ampie przy zmianie ekranu wyświetlania ale powinno działać.

Inne rozwiązanie ko zakup Splitter HDMI o ile projektor ma wejście HDMI.
Chyba najlepszy
iHDMI, nSplitter, nVisionHD & HDTV-to-VGA Home
Lub zakup amplitunera z dwoma wyjściami HDMI.
 

deevee

New member
Nawet droższe amplitunery nie posiadają konwersji z wejścia HDMI na wyjście komponent które jest analogowe.

Bez sensu, ale ok...

Podłącz dodatkowo PS3 do projektora po komponencie plus audio optykiem do amplitunera, sporo będziesz się musiał na przełączać w PS3 i Ampie przy zmianie ekranu wyświetlania ale powinno działać.

Wszystko ok, ale ... PS3 nie ma wyjścia komponent, a znowu projektor nie ma wyjścia audio optic....

Inne rozwiązanie ko zakup Splitter HDMI o ile projektor ma wejście HDMI.
Chyba najlepszy ...link...

Ma, Benq Full HD...

Lub zakup amplitunera z dwoma wyjściami HDMI.


Dopiero Co kupiłem to kino ...


Dla mnie ogólnie to dziwne, puszczam video z PS3 poprzez wyjście analogowe do Denona, staram się wyjść z niego na HDMI do projektora i lipa... Nie wiem czy ja czegoś nie rozumiem ... czy po prostu się nie da ...
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Kilka małych uwag:
1. Konwersja hdmi do component jest w ampli Yamaha 2067 - tak to u mnie działa
2. PS3 ma wyjście component - trzeba tylko dokupić przejsciówkę np na ebay
 

deevee

New member
2. PS3 ma wyjście component - trzeba tylko dokupić przejsciówkę np na ebay


O to super cenna uwaga. Poprawcie mnie jeżeli to źle rozumiem. Czy mój denon, kiedy podłącze do niego PS3 poprzez component, musi udostępniać sygnał na TV lub projektor tylko componentem ? Odniosłem takie wrażenie, że rodzaj sygnału wyjściowego, ma być też wyjściem. No nie wiem, z drugiej strony to byłoby dziwne, że nie mógłbym wejść sygnałem component, a wyjść HDMI....
 

deevee

New member
Konwersję w górę do hdmi z dowolnego złącza powinien mieć już chyba każdy ampli.

No to już nie wiem co ja robię źle ... Podłączam dla testu PS3 kablem AV, a na wyjściu HDMI w ampli podłączam projektor. W projektorze ustawiam wyszukiwanie źródła na HDMI i nic... Nie wiem czy może gdzieś się zmienia rodzaj wyjścia wejścia w ampli a ja tego nie robię? Instrukcja do tego sprzętu to porażka...
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Byc może musisz jeszcze w ampli poszukać gdzie się włącza opcję konwersji - może domyślnie jest wyłączona.
 

radeqs

New member
Konwersję w górę do hdmi z dowolnego złącza powinien mieć już chyba każdy ampli.
Jesteś pewien?? Nie wydaje mi się... W Onkyo umieją to zrobić modele od 609 w górę. Niższa półka nie ma procesora wideo który skonwertowałby obraz wideo analogowy do postaci cyfrowej w HDMI.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Dokładnie, Denon posiada taką funkcję od modeli 1911/1912. Niestety najtańsze ampli są maksymalnie obcięte i dedykowane do prostych instalacji dla niewymagających użytkowników.
 
Do góry