DENON 4308A czy 4310 ??? !!

rafal.b

New member
Witam serdecznie. Moje pytanie jest prozaiczne - byłem już prawie zdecydowany na zakup 4308 jak tu nagle pojawił się młodszy brat 4310 !! Czy ktoś z kolegów może widział, testował lub wie coś więcej od tego co pisze na stronie Denon-a ??? Ponadto, który amplituner waszym zdaniem jest lepszy, bo cena przemawia za 4310 !! Ale co możliwościami !??
 

don111

Banned
a czego poszukujesz ? skalerów w torze wideo ?
jeśli chodzi o kwestie brzmieniowe to znacznie lepszej jakości dzwięk (w muzyce, bo w filmach dużej różnicy i tak nie będzie) uzyskasz kupując tańszy amplituner z niezbędnym wyposażeniem + wzmacniacz za różnicę w cenie między tym 43xx... a za 3-4 tys. + to już kupisz naprawde porządny wzmacniacz, w stereo = deklasacja tego Denona
 

rafal.b

New member
Szukam czegoś i do muzyki i do filmów 50/50 Jeśli jestem sam w domu to muzyka i to znacznie głośno, ale i film z dobrą ścieżką dźwiękowa też się obejrzy !! W domu posiadam własną sieć wi-fi a salon ma wielkość około 32m*
4310 wypada lepiej, ale w czym ??
 

Audioman

New member
don111 ma zdecydowanie racje - najbardziej bedziesz usatysfakcjonowany z dobrego amplitunera i bardzo dobrego wzmacniacza. Jakosc jest nieporownywalnie lepsza. Do tego DENON jest diabelnie drogi w stosunku do jakosci ale to juz wielokrotnie powtarzalem.

Na prawde w tej kwocie jaka bys wydal na amplituner 4310 moglbys kupic cos innego o wiele ciekawszego pod wzgledem dzwiekowym , a o to przeciez w tym wszystkim chodzi :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Więcej wejść HDMI. Przetwornik C/A wideo 12-bitowy (ADV7340). Przetwornik A/C wideo 10-bitowy / 12-bitowy (ADV7840). Deinterlacer Anchor Bay ABT2010. Lepszy zasilacz 780watt, a w 4308a tylko 580. Niestety Wi-Fi nie ma.
 

rafal.b

New member
Zauważyłem ostatnio taką tendencję, że nowe sprzęty kosztują mniej od starszych "wypasionych" - choć nie koniecznie są lepsze !!

Ja wiem, 4310 okrojona wersja 4308!!
Wi-Fi nie ma-a nie chce mi się ciągnąć kabla z góry na dół.
Czy przetworniki które podałeś wnoszą coś istotnego??

Jeśli cena 08 jest wyższa od 10 o około 1k. to o co w tym wszystkim chodzi !
DYLEMAT W DALSZYM CIĄGU !!
 

Rejter

New member
rafal poczekaj nikt tego jeszcze nie testował. To ze jest jest to nowszy ampli nie znaczy że bedzie lepszy. JuZ nie raz bywalo ze nowe modele byly w cieniu ich starszych braci/vide onkyo/. Mamy kryzys i ksiegowi tną koszty jak mogą i w tych niepewnych czasach nowy denon może być słabszy.
Zreszta włącz sobie strone denon.pl i porównaj oba ampi.
Dla myślączych podam dwa parametry :mrgreen:

AVR-4310 AVR-4308A
15,8 kg 18,9 kg

Sugerowana cena PLN
8.900,- 10.000,-

oby dwa są w aktualnej ofercie dystrybutora /nowszy ampi lepszy a tańszy/
cos tu się nie zgadza jak dla mnie Dolby Pro Logic IIz zero przydatnosci natomiast na plus ampi 4310 jest Clock Jitter Reducer, Clock Control via DENON LINK 4th. Jak sie dokładnie przeanalizuje to 4310 wydaje się odchudzona wersją 4308a z kilkoma rodzynkami. Czy warto nie wiem. Czas i testy pokaza.

ps brak wifi do powazna sprawa bo radio internetowe w wykonaniu denona 4308a brzmi bardzo dobrze /odpada kwestia kabelka a kompa mam na innym pietrze więc wifi jest idealnym rozwiazaniem/.
 
Ostatnia edycja:

Audioman

New member
Panowie qrcze ale zastanowcie sie jaki w tym jest sens !!

Porownajcie tego DENONa do zestawu ONKYO 906 + swietny wzmacniacz za 4000zl. Onkyo ma wszystko i jeszcze wiecej niz DENON. Swietne zasilanie - najlepszy tor video i badzo dobra skutecznosc w Audio. Do tego klasowy wzmacniacz ktory po prostu osmieszy tego DENONA i reszte amplitunerow w stereo. Nie rozumiem zasadnosci rozpatrywania tego klocka skoro sam w sobie juz jest gorszy od 906-stki a jeszcze zostaje na wzmaka.

Uparles sie rafale.b na niego czy po prostu tak bardzo lubisz ta firme ? Szalenstwem jest wydawac 10tys. zl na cos po prostu dobrego skoro mozna miec za ta kwote cos zajebi...... :)
 

rafal.b

New member
Od pierwszej do ostatniej kwestii zgadzam się z Tobą -- "Rejter" !!
Nowe nie znaczy lepsze !! Przypuszczam, że to jest okrojona wersja 4308 z nowymi dodatkami na TĄ CHWILE !! Za jakiś czas dojdzie znowu coś innego NIEZNANEGO i nie do wykorzystania dla zwykłego śmiertelnika !! I znowu będzie nowość bez przyszłości !! Czas pokaże --- Trzeba mi się jednak wstrzymać na wyjaśnienie co niektórych kwestii CZYLI TEST PORÓWNAWCZY 4308 a 4310 RZETELNY I SPRAWIEDLIWY DLA NORMALNEGO SŁUCHACZA-KINOMANA !!

Myślałem przy tym o głośnikach KEF serii IQ !!!:D Nie wiem czy to dobry wybór !!! Może coś tańszego, bo na droższe to raczej mnie już nie będzie stać :) a każdy chwali je a na odsłuch umówię się jeśli będe zdecydowany na konkretny amplituner !!
 

Audioman

New member
KEFy generalnie sa takimi kolumnami ze graja bardzo przyjemnie ze wszystkimi amplitunerami. Zdecydowanie warto je odsluchac.
 

Audioman

New member
Na testy DENONA 4310 przyjdzie jeszcze zapewne dlugo poczekac - jest to nowy model i z reguly trwa pare miesiecy zanim jakas gazeta przeprowadzi wiekszy test.
 

rafal.b

New member
dobrze, dobrze, ale ja na amplituner chciałbym wydać max. z 10tys. a najlepiej to mniej tak żeby na głośniki 5.1 starczyło
natomiast Arkan który podałeś to cena ok. 14tys. to ciut za dużo .....
 
Do góry