Denon 2312+ Klipsch RB61

VIRUS254

Member
Witam poproszę o pomoc
Kolumny Klipsch RB61 i Denon 2312
Kolumna prawa jeśli gra na głośność ustawiona na 5-10, głośnik gra jak zamulony żona twierdzi że jak za taflą szkła
dopiero jak po głoszę ampli na 30 w skali głośności, głośnik wraca do czystego grania na skali 5 głośności czysto i dobrze jak kolumna Lewa
po zamianie kolumn w ampli to samo

Proszę o pomoc co robić??
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W starym ampli miałem podobnie. Jak włączyłem i słuchalem na standardowym poziomie głośności to zauważalnie jeden front grał ciszej. Musiałem wtedy dać albo sporo głośniej na chwilę albo zapuścić ton testowy, wtedy dopiero jakby coś się odetkało i grały na równym poziomie. Nigdy tego nie próbowałem naprawiać. Możliwe że jakiś zimny lut?
 

VIRUS254

Member
Robiłeś kalibracje?Możliwe ze przez przypadek wyciszyłeś prawa kolumnę (sprawdź jakie jest podbicie prawej kolumny)

w kalibracji głośnik gra i nic nie wyciszałem

W starym ampli miałem podobnie. Jak włączyłem i słuchalem na standardowym poziomie głośności to zauważalnie jeden front grał ciszej. Musiałem wtedy dać albo sporo głośniej na chwilę albo zapuścić ton testowy, wtedy dopiero jakby coś się odetkało i grały na równym poziomie. Nigdy tego nie próbowałem naprawiać. Możliwe że jakiś zimny lut?

dokładnie po przekroczeniu głośności na 30 głośnik się odtyka na cały dzień
po jakimś czasie trzeba akcje z głośnością powtórzyć

sprzęt jest jeszcze na gwarancji próbuje ustalić co jest przyczyną i może reklamować :-?
 
Do góry