DENON 2308 + JAMO S606 Jak zagra??

pabelo78

New member
Witam
Czy zestaw jak w tytule zagra ze sobą dobrze, czy nie jest to najlepsza konfiguracja sprzętowa? Wiem, że "zagra dobrze" to dość subiektywne odczucie, ale może ktoś ma taką kombinację i może coś na ten temat wiedzieć. Chętnie wysłucham też innych propozycji sprzętowych, jednak co do amplitunera to chyba zdecyduję się na denona lub yamahe ze względu na stylistykę (jest to istotny punkt dla mojej żony:smile: ). Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to będe b.wdzięczny. Kwota jaką chcem przeznaczyć to ok 4500 złociszy.
 

pabelo78

New member
A może do 5000 złociszy polecisz inną konfigurację sprzętową? Chodzi tylko o ampli i zestaw 5.1. Pomieszczenie gdzie to będzie grało jest dość spore (salon z jadalnią), więc nie chciał bym miniaturowych kolumn, a używane będzie muzyka/kino w stosunku 50/50 (muzyka to miękki rok i jezz, czsem trochę mocniejszego starego roka). Jeszcze raz z góry wielkie dzięki za wszystkie propozycje.
 

pabelo78

New member
Pomieszczenie ma w sumie ok 50 m2 ale jest nieregularne

l-------
l S....K l
l..........l----
l................l
l................l
l------I.I---l

S - Sofa
K - Sprzęt RTV (kino + TV)
Odległość jednego od drugiego ok 4-5 m

Wszystko jest mniej więcej tak. Jeśli masz jakieś propozycje to chętnie wysłucham. Czytałem też, że się zajmujesz sprzedażą, to może coś zaproponujesz i ubijemy interes.
Dzięki.
 
Ostatnia edycja:

pabelo78

New member
blackninja napisał:
Jak się na to zapatrujesz?

HK AVR247
JBL Cinepack



Wyglada bardzo ciekawie, ale mam 2 pytanka:
- czy nie bedzie w HK za mało mocy
moc w trybie stereo (FTC): 65 W x 2
moc w trybie wielokanałowym (FTC): 50 W x 7

- ile to będzie mnie kosztowało?
 

pabelo78

New member
blackninja, cena naprawdę niezła, więc jeśli masz takie dobre ceny to może zamiast AVR247 AVR255, czy nie ma sensu dopłacać??
 

pabelo78

New member
Czytałem ostatnio w jakiejś gazecie hyba HIFI, że kolumny JBL E80 nie grają najlepiej, więc zastanawiam się czy może zmienić fronty na ES80 (bardziej polecane), a reszte zestawu z Cinepack (niestety dodatkowy koszt). Czy jest to zasadne rozwiązanie do HK AVR 255, czy nie ma sensu takie kombinowanie. Może po prostu nie przejmować się tymi opiniami i zostać przy HK AVR 255 + Cinepack??
Proszę o radę bo już sam nie wiem co robić.
 

pabelo78

New member
Może faktycznie warto zmienić kolumny, chętnie posłucham innych propozycji, przypominam że cena za zestaw ampli + kolumny to coś koło 5000, na ampli to chyba się zdecydowałem HK AVR 255.
 

don111

Banned
te JBL E teraz potaniały widze, w tym pakiecie 5.1 to nie taka zła propozycja w tych pieniądzach, na pewno bardziej się opłaca to kupić niż przepłacać za JBL ES

pomyśl ewentualnie o Dali Concept 6/8, w lżejszych brzmieniach zagrają wyraźnie lepiej
 

droki_1

New member
Dali Concept 6 to naprawdę dobra propozycja do Denona 2308, słuchałem w salonie AVD i cena niezła uwzględniając upust sklepowy.
 

_fresh_

New member
a moze Onkyo 805 plus Dali Concept ???

jak w temacie, sam sie zastanawiam nad taką konfiguracją, w czwartek idę właśnie taką sprawdzic... co Wy na to ??? :cool:
 

pabelo78

New member
Raczej Onkyo odpada (tutaj żona mnie przekonała:D ), chyba jednak zostanę przy HK AVR 255 i JBL Cinepack i jak tylko pozbęde się starego sprzętu zgłoszę się do blackninja... po dobrą ofertę;) . Sądząc po postach na forum powinienem być zadowolony.....
 
Do góry