Denon 2113 szybko się wyłącza przy głośności 80/98

panalgsung

New member
Mam Klipsch F1 (8 Om, 100W na kolumnę). Denon 2113 obsługuje kolumny od 6 do 16 Omów. Gdy ustawię głośność na 80/98 przy odsłuchu muzyki w stereo amplituner wyłącza się po ok. 30 sekundach. Jakby się przegrzewał, ale przecież nie dajęna full, tylko jest jeszcze spory zapas, a kolumny jakoś mocno nie obciążają go przecież.

Dodam, że amplituner ma dużo miejsca dookoła siebie (sam zrobiłem szafkę RTV, boki są otwarte, nad ampli jest ok. 20 cm przestrzeni, za nim z 10 cm).

Gdy oglądam filmy z ustawieniem 74/98 to wszystko jest ok.

Czy ampli może być uszkodzony, czy raczej ten typ tak ma? Szczerze to trochę mnie to zmartwiło.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Generalnie denony maja problemy z kolumnami 4-o omowymi, ale ja bym dal go do sprawdzenia w serwisie i wszystko sie wyjasni... jak ci powiedza ze tak ten typ ma to ja bym go sprzedawal czym predzej...
 

hans2

Banned
mam kolumny 4ohm realne i np koncert ponad 2h na -5 uciagnie.
fakt ze dluzej niz 3 sekundy to reki na nim nie przytrzymam bo chyba by skora zostala na obudowie ;)
takze problemy z obsluga 4ohm to nie jest regula w przypadku denona.
czy ten problem wystepuje czesciej niz u innych producentow to nie wiem, ja nie mam porownania.

moze idz na odsluch do jakiegos sklepu i przetestuj czy inne egzemplarze tez tak maja.
 

msierzant

New member
Też mam DENONA AVR 2113 podłączonego do DALI CONCEPT... mi się wyłącza przy poziomie głośności 60-70...

DENON stoi na szafce nie przykryty (próbowałem robić głośniej na zimnym sprzęcie i też się wyłącza)

P.S. Gdy jest wyłączony to coś z niego piszczy... (jak włożę pendrive'a do USB to jest trochę ciszej...)

Delikatnie mówiąc jestem rozczarowany tym sprzętem i pewnie czeka mnie reklamacja.
 
Ostatnia edycja:

panalgsung

New member
@msierzant - w twoim przypadku te piski to cewki w zasilaczu amplitunera. Gdy cewki są słabo zaizolowane to zdarza się, że piszczą (motyw znany np. z zasilaczy komputerowych).

Dziwię się, że u ciebie już przy ustawieniu 60-70 nie daje rady. Wczoraj słuchałem dłużej przy 70/98 i wyrabiał.

Swoją drogą wiecie może jak szybko Denon rozpatruje reklamacje? Ni chciałbym być bez sprzętu przez kilka tygodni...
 

msierzant

New member
Zagadka rozwiązana ;)

Zrobiłem reset procesora dźwięku, a następnie ponowną konfigurację AUDYSSEY i zauważyłem, że lewy tylny głośnik „dziwnie” gra. Sprawdziłem kabel głośnika (kable mam wbudowane w ścianę) za pomocą miernika i okazało się, że kabel ma zwarcie.

Założyłem nowe kable i wszystko teraz jest ok!

@panalgsung - dzięki za informację odnośnie pisków.
 

hans2

Banned
z tymi piskami to jeszcze dopowiem ze to sie dzieje przy bardzo malym obciazeniu. czyli np wlaczone ip control i/lub standby passthrough.
bez tych funkcji nawet ta czerwona dioda sie nie pali czyli ampli nie jest w standby tylko calkiem wylaczony i wtedy nie powinno nic piszczec.

z tego co wiem to w ampli sa 2 typy zasilania jedno glowne a drugie takie slabiutkie podtrzymujace standby i te drugie czasem piszczy przy malutkim obciazeniu.
 

msierzant

New member
Faktycznie funkcje IP Control miałem ustawioną na „Always On”.
Zmieniłem ustawienie na „Off In Standby” i piski ucichły.

Teraz już jestem w pełni zadowolony z mojego DENON'a!

@hans2 Wielkie dzięki za pomoc!!!
 
Do góry