Denon 2113 okropnie się grzeje

misiu1983

New member
Też posiadam amplituner Denon AVR-2113 grzeje się dosyć mocno nie tak żeby go nie można było dotknąć, ale się nie wyłącza sam. Mam za to inny problem z nim po przejściu w tryb santdby piszczy zasilacz, po włączeniu w opcjach HDMI control to piszczenie jest dużo cichsze ale jest no i amplituner zużywa więcej prądu na czuwaniu. Czy to normalne w tych modelach jest, że piszczy zasilacz?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
możliwe, że ten model tak ma. Ale ogólnie nie powinno to być normalne. Nic mnie tak nie drażni jak dziwne odgłosy z urządzeń:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiedz to uzytkownikom plazm, z tego co niektorzy pisza, to slysza szumy, bzyczenie i inne anomalia. Ja na szczescie nigdy nie mialem z tym problemow :) Gorzej z laptopami Vaio od Sony, jaki model nie mialem, to z powodzeniem mogl startowac w szranki z PS3 Fat :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak dla mnie nie normalne, a odnosnie grzania to w ubiegla sobote przez 8 godzin nonstop dawalem czadu mojemu ampowi i z kolumnami 4 omowymi do wierzchniej obudowy normalnie moglem sie dotknac i nawet tam trzymac dlon :) jutro tez pokatuje z 8-10 godzin i tez zobacze czy bedzie to samo...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wlasnie jestem po 12 godzin ciaglego odsluchu z amplitunera ze 2 godziny muzyka a reszta to filmy w 5.1 na spokojnie moge reke polozyc na wierzchnia obudowe ampa i sobie ja trzymac ... nie odrywajac jej:) az do momentu kiedy sobei wystygnie :) wiec albo onkyo to poprawilo albo co niektorzy przesadzaja o grzanie sie amplitunerow..... i to wszystko na kolumnach 4 omowych... a potym wpisie poszedlem i wlaczylem jeszcze jeden film czyli nstepne okolo 2 godzin;-) czyli amp gral okolo 14 godzin...
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Moj denon tez sie nie grzeje, jest poprostu cieplawy ale nie ma mowy o takiej temp. ze nie da sie reki polozyc. Jak mialem HK to na nim mozna bylo jajka smazyc :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To cos musi byc walniety ten egzemplarz bo to nie ma mowy zeby przy dobrym ampie cos takiego sie robilo...
 

oko26

Member
Też posiadam amplituner Denon AVR-2113 grzeje się dosyć mocno nie tak żeby go nie można było dotknąć, ale się nie wyłącza sam. Mam za to inny problem z nim po przejściu w tryb santdby piszczy zasilacz, po włączeniu w opcjach HDMI control to piszczenie jest dużo cichsze ale jest no i amplituner zużywa więcej prądu na czuwaniu. Czy to normalne w tych modelach jest, że piszczy zasilacz?
U mnie nie było żadnych piszczeń nic a nic, mój 2113 pojechał do Horn serwis no i zobaczymy co powiedzą
 

hans2

Banned
Mam za to inny problem z nim po przejściu w tryb santdby piszczy zasilacz, po włączeniu w opcjach HDMI control to piszczenie jest dużo cichsze ale jest no i amplituner zużywa więcej prądu na czuwaniu. Czy to normalne w tych modelach jest, że piszczy zasilacz?

włóż pendrive w slot usb, u mnie pomogło. to nie jest żart.
 

oko26

Member
Denon wrócił z serwisu. Odpowiedz: "Brak Usterki" wczoraj podlaczyłem do niego jeszcze jakieś kolumny Yamahy 80W 6ohm, podczas słuchania na granicy przesterowania denon grzał się, ale nie wyłączył. morał taki że trzeba sprzedać Tagi i kupić coś np z Tonsil. Polećcie mi jakiś dobre głośniki 5.1, 8ohm
 

oko26

Member
Mam jeszcze pytanie. Co będzie jeśli podłącze oba fronty pod jeden kanał, czy impedancja nie podwoi się na tym kanale?
 
Do góry