Denon 2113 + Dali Ikon 6 MK2

yahimo

New member
Witam,
przymierzam się do zakupu mojego pierwszego zestawy kina domowego, z racji tego iż nie mam doświadczenia z tego rodzaju sprzętem chciałem zapytać doświadczonych forumowiczów czy zestaw (denon 2113 + Dali Ikon 6 MK2) będzie ze sobą dobrzr współgrał.
Oto moje preferencje:
- pomieszczenie 25m2
- 60% kino, 40 muzyka
- muzyka to np. Perl Jam, System of a Down, Soundgardem, Korn, Coldplay itp.
- z racji bydżetu pozostałe częsci zestawy kina będą sukcesywnie dokupywane.

Może ktoś ma jakieś inne propozycje (budżet to około 8-9 tyś)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jednak duża ilość muzyki.
Muzycznie lepiej zagra Marantz 6006 lub Harman AVR 365 A kolumny wybrane będą odpowiednie
 

yahimo

New member
Marantz 6006 to już różnica w cenie około 700 zł - czyli musiałbym zmienić kolumny. Co prawda brałem jeszcze pod uwagę Cantony CHROMO 508.2DC ale już się z nich "wyleczyłem". Harman jakoś mnie nie przekonuje wizualnie - tak wiem że to nie powinno mieć znaczenia, ale...
Myślę jeszcze czy z IKONAMI nie zagrała by lepiej YAMAHA - myślę o modelu RX-773 (tyle tylko że chyba jej jeszcze nie ma na rynku i nie bardzo wiem kiedy będzie premiera). Co waszym zdaniem będzie lepszym rozwiązaniem: DENON 2113 czy YAMAHA RX-773?
 

GregL

New member
A moze zobacz jeszcze PolkAudio RTi A5 lub RTi A7. Cena za te glosniki miesci sie w Twoim budzecie, a napewno do rodzaju muzyki jakiej sluchasz nadawac sie beda idealnie. Sluchalem jednych i drugich w salonie odsluchowym w Slupsku, wiec mam porownanie, a nasze gusta muzyczne sa bardzo zblizone. Mnie najbardziej przypadly do gustu PolkAudio RTi A7, a Dali mialy za malo dolu. Stopa w Dali na plycie St. Anger byla za "chuda" i basu jakos malo bylo. Dodatkowo polki maja super rozwiazanie jesli chodzi o bass reflex i daja sie ustawic stosunkowo blisko tylnej sciany. Reszte tez maja do kina domowego docelowo.
 

yahimo

New member
Odsłuch miał miejsce w salonie Denona w Galerii Mokotów, pisząc o Media masz ma myśli iż jest to złe zestawienie? Jeśli tak to napisz dlaczego.

Przeglądałem stronę sklepu RTVMAX w Łodzi i okazuje się żę mają bardzo niskie ceny i mógł bym się zmieścić w budżecie z amplitunerem YAMAHA RX A1010, Co sądzicie o takiem zestawieniu? Może ktoś miał okazję odsłuchiwać takie zestawienie (z Dali Ikon 6 MK2) i trochę o tym napisać?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sluchałem Dali Ikon 6 i Yamaha 1010 - to dobre połączenie, Seria 7 będzie raczej za słaba. To zacne kolumny i potrzebują dobrego i mocnego napedu. Szczerze, mi dopiero pasowało z A2010. Z basem w Ikonach jest jak w Monitor Audio BX6. Jest go akurat tyle i ile potrzeba, a że nie ktorzy lubią jego nadmiar... to wtedy lepszy będzie Harman, ale muzycznie, bo sa jeszcze inne kwestie...

Uważaj na ten sklep. Nie maja polsikch gwarancji, czyli naprawia pan Józek w garażu. Użyj opcji szukaj, a znajdziejsz sporo o tym sklepie.
 
Ostatnia edycja:

yahimo

New member
Faktycznie, nie zwróciłem na gwarancję. Czyli jeśli jest producenta to mogę mieć problemy.

Blackninja co masz na myśli pisząc że można za te pięniądze wyrać lepszy amplituner? Czy możesz mi coś na ten temat napisać?

Jeśli odradzacie RTVMAX to same kolumienki będą mnie kosztowały 6000 zł czyli niestety zmniejszy się ktowa na ampli:((
 

d6500

New member
Ja akurat mam zamówionego Denona 2113 + głośniki audio monitor MR6+MR1+MRC+MRW10
Jak podłączę dam znać jak dało to efekt
 
Do góry