Denon 1930 vs 2930

Sayko

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sayko

Może ktoś jednak wróci do tematu postu. Ja chcalbym wiedzieć czy jest sens dorzucać ok. 1000 pln i kupić denona 1930 czy "wystarczy" np. panas s52, ktory podobno dobrze wypada w testach. Pytanie do ewentualnych użytkowników s52: czy rzeczywiście czcionka przy ogladaniu divix jest za mała. Pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
Sayko napisał:
Może ktoś jednak wróci do tematu postu. Ja chcalbym wiedzieć czy jest sens dorzucać ok. 1000 pln i kupić denona 1930 czy "wystarczy" np. panas s52, ktory podobno dobrze wypada w testach. Pytanie do ewentualnych użytkowników s52: czy rzeczywiście czcionka przy ogladaniu divix jest za mała. Pozdrawiam
Witaj.
Jesli zależy Ci tylko na obrazie (dvd-audio także odtworzysz)i nie przeszkadza Ci dizajn S52 (moje zdanie oczywiście) to kup go.
Ja kupiłem 1930.
 

mystic

New member
ArtS007 napisał:
Panowie, odeszliście chyba od zasadniczego tematu.

ArtS :)
He, he ... fakt, ale tylko troszeczkę. Może moderator zmieni tutuł topika na np.

DVD vs HDDVD/BD.

Jeśli oczywiście autor nie ma nic przeciwko ;).

pozdrawiam serdecznie
 

kamon

New member
BoDeX napisał:
Zanim coś napiszesz , to przeczytaj ze zrozumieniem - proszę .

Toshiby HD - XE1 jeszcze nie ma w sprzedaży , tak jak i jej testu na
forach . Możesz poczytać sobie o jej amerykańskiej wersji ! Zanim będziesz kontynuował pisanie domysłów , to zastanów się dlaczego
Toshiba HD-A2 jest tańsza o połowę od Toshiby HD-XA2. Do obróbki
sygnału z CD używam zewnętrznego DAC-a , więc to mnie nie dotyczy ,
ale wiem , że Toshiba w tym modelu zadbała o odpowiednie komponenty
i zagra na 100% bardzo przyzwoicie - co już niedługo będzie do sprawdzenia. SD również będzie rewelacyjne , zaś HD już pozostawiam
bez komentarza - widziałes , więc wiesz o czym "mówię" !


EOT.

Dyskusja troszke bez sensu. Pisales o obu modelach (o E-1 takze), a ja E-1 mialem okazje posluchac i obejzec, wiec nie wmawiaj mi prosze tworzenie domyslow. Zycze udanych odsluchow audio na odtwarzaczach HD DVD :D
Jesli o mnie chodzi EOT.
 
Ostatnia edycja:

Hotest

New member
Jak zauwazono ;) odeszlismy od glownego tematu.

Ale mam cos jeszcze ciekawego do poruszenia i ciekawy jestem Waszej opini.

Powiedzmy ze ktos decyduje sie na zakup drogiej zabawki tylko do ogladania filmow.

Co na dzien dzisiejszy powinien wybrac?

HD-DVD - Toshiba EX1 czy moze
BR - Samsung BD-P1000

Prawie dokladnie ta sama cena :) roznica ok 150 zl

Teraz z ciekawoscia wyslucham opini zwolennikow HD-DVD zarowno jak i przeciwnikow.

Dlaczego nie pamietam juz teraz kto - stwierdziles ze HDDVD jest duzo lepsze jakosciowo od BR? mozesz to czyms potwierdzic?

Co to tematu ktory zapoczatkowalem

Przyznam racje ze sluchanie SACD na w/w playerach nie jest wymagane i ze moglbym i prawdopodobnie zakupie odtwarzac cd - chociaz nie jestem melomanem ale jakos muzyki z SACD robi na mnie wrazenie.

Odnosnie wyboru pomiedzy Panasoniciem S52 a 1930 ja przynzjamniej zdecydowal bym sie na Denona ze wzgledu na support 1080p
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Hotest, wybrałeś salomonowe rozwiązanie.

Wybór pomiędzy HD-DVD, a Blue-Ray zależeć będzie od repertuaru, jaki będzie dostępny (podobnie było z VHS...). Można się też spodziewać kompromisu, jak w przypadku plusów i miusów. To drugie wyjście byłoby lepsze. Chyba, że przegrany ujawni się zaraz na początku, co byłoby jeszcze lepsze.

ArtS :)
 

Hotest

New member
Tak wiem ze wybor jest ciezki ale chcialem zrozumiec dlaczego ktorys z formumowiczow twierdzi ze HD ma lepsza jakosc od BR i zanegowac stwierdzenie ze BR jest drozsze od HD ;)
 

mystic

New member
Hotest napisał:
Tak wiem ze wybor jest ciezki ale chcialem zrozumiec dlaczego ktorys z formumowiczow twierdzi ze HD ma lepsza jakosc od BR i zanegowac stwierdzenie ze BR jest drozsze od HD ;)
Ja tej kwesti nie poruszałem, ale fakt faktem czytałem gdzieś, opinię jednego z szefów dużej wytwórni bodaj Paramount lub Universal, podzielających to o czym piszesz. Ale czy na pewno, może to też marketing.
Warto zauważyć, że np. Paramount Pictures, Universal Pictures, Walt Disney, Warner Bros oraz New Line Cinema swoje najnowsze filmy rozprowadzają na krążkach Blu-ray, jak i HD DVD, dlatego myślę, że nie ważne będzie jaki masz odtwarzacz, bo ukaże się jedyny słuszny nośnik - Total HD disc multiformat, na którym będziesz miał DVD, BD jak i HDDVD - 3in1.

A jak będzie na prawdę ... czas pokaże.
 

Hotest

New member
Wlasnie - czas pokaze i wydaje mi sie ze jedynym slusznym rozwiazaniem na dzien dzisiejszy jest czekac az powstanie jakis konkretny standard ;) i nie chodzi tu o to ze taki player kosztuje 3k bo to zaden majatek - chodzi o to zeby nie wydac pieniedzy na marne bo za rok okaze sie ze to martwy kierunek
 

bluray

Banned
WYgra ten system który będzie wydawał więcej tytułów z polskiminapisami albo dubingiem.
To oczywiste.
Toshiba nie ma nawet oddziału w polsce więc kto ma promować u nas ten format ?
Brak playerów w sklepach to po co tłoczyć płytki.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ten mecz będzie się rozgrywał na arenie międzynarodowej (czytaj: przede wszystkim USA). Polska ma tu znaczenie marginalne.

ArtS :)
 

mystic

New member
bluray napisał:
WYgra ten system który będzie wydawał więcej tytułów z polskiminapisami albo dubingiem.
To oczywiste.
Toshiba nie ma nawet oddziału w polsce więc kto ma promować u nas ten format ?
Brak playerów w sklepach to po co tłoczyć płytki.

Chyba nie sądzisz, że rynek polski będzie tu wyrocznią :???: , chyba przeceniasz nasze małe "podwórko".
 

smok

New member
kamon napisał:
Denon 2930 jest dla mnie zrodlem uniwersalnym z bardzo dobrym torem wizyjnym (ograniczonym mozliwosciami technologii DVD) i wiecej niz zadowalajacym torem audio (Audio CD i SACD, DVD Audio mam mala kolekcje). Taki stosunek mozliwosci do ceny jest dla mnie do przyjecia.
Kamon jeśli można wiedziec jak się sprawuje ampli h/k z denonem dvd. jest ogólne przekonanie że niektóre zestawienia są stworzone dla siebie, a niektóre nie.
i troszkę nie na temat, czy do odsłuchu masz osobny sprzęt-cd?
 

kamon

New member
smok napisał:
Kamon jeśli można wiedziec jak się sprawuje ampli h/k z denonem dvd. jest ogólne przekonanie że niektóre zestawienia są stworzone dla siebie, a niektóre nie.
i troszkę nie na temat, czy do odsłuchu masz osobny sprzęt-cd?

Wedlug mnie to h/k i denon to udany zwiazek. Denon spelnil moje oczekiwania wzgledem odsluchu plyt Audio CD, a o DVD chyba nie musze wspominac :cool:
Przepraszam, ze dopiero teraz ale dawno nie zagladalem do tej zakladki.
Pozdrawiam
 
Do góry