DENON 1912 - problem z trybem NET/USB

wucash

Active member
Bez reklam
Jestem - jak na razie - zadowolonym posiadaczem w/w ampli, jest jednak pewien irytujący problem:
Podczas przełączanie ampli w tryb NET/ USB (radio internetowe lub IPOD) tak jakby nie wysyłał sygnału video do TV. W momencie przełączenia wyświetla informację Connecting... co trwa ok 15 sekund i w tym czasie TV nie reaguje tak jakby nie otrzymywał sygnału. Przy każdym innym trybie SAT/ BD/ TUNER sygnał video jest wysyłany bez problemu.

Zadałem pytanie serwisowi... otrzymałem odpowiedź, żeby przywrócić ustawienia fabryczne. Tak zrobiłem - po pierwszym razie działało potem znów problem.

Nie jest to jakiś straszny problem ale z drugiej strony uniemożliwia korzystanie z radia internetowego, które było jednym z atutów przy zakupie. Jak przeszukiwać stacje radiowe na małym wyświetlaczu w ampli...

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Ale co Ci się nie wyświetla? Menu ekranowe? Pytanie jeszcze, czy jak od nowa włączysz z innego źródła na źródło NET/USB, to przez chwilę się pojawia menu?
 
Ostatnia edycja:

Jok3r

New member
Bez reklam
Jesteś w błędzie kolego optimuso. W przypadku tego źródła akurat nie musi się menu wyświetlać cały czas i może być tak, że będzie się wyświetlało tylko przez 10, 30 s., lub jak się zmieni przez cały czas i nie ma to nic wspólnego z procesorem do skalowania, którego rzeczywiście nie ma w 1912.
 

marcinb21

New member
Witam

To ja mam inny problem z Denonem 1912 dotyczący Airplay a dokładniej itunsa i iphona. A dokładniej funkcji airplay która raz działa, raz nie działa.
Np. po wyłączeniu na chwilę zasilania do amplitunera i jego załączeniu włączam itunsa na windowsie 7, macbooku i iphonie wszystko gra i mogę odpalać co się da. Następnie po jego wyłączeniu(czy przełączeniu na dekoder tv) czy z poziomu laptopów, iphona czy pilota niestety nie wzbudzę ponownie amplitunera niczym oprócz pilota. Dodatkowo znika on w itunsie. Pomaga tylko wyłączenie na chwilkę zasilania. Funkacja standby network jest włączona. Najciekawsze jest to że ta usterka występuje losowo oraz to że na windowsie 7 w zakładce sieć widzę cały czas denona oraz mogę odpalić stronę sieciową web urządzenia i sterować nim w przeglądarce lecz w itnusie nadal go nie ma. Nie pomagają restarty systemów na laptopach ani telefonie. Czy ktoś miał podobny problem? Czekam na sugestie i pomysły jak rozwiązać ten problem
 
Do góry