Denon 1911 + Infinity BETA HCS Czy to dobry pomysł ?

siemacho1

New member
Witam,

Powoli przymierzam się do kupna KD. Niestety warunki lokalowe nie pozwalają mi za bardzo na ustawienie kolumn podłogowych. Pokój ma około 18m2. Poczytawszy trochę forum znalazłem dobre opinie na tema zestawu kolumn Infinity Beta HCS. Zastanawiam się tylko czy da się jeszcze kupić ? Czy da się je powieśić ?
Sprzęt generalnie ma służyć jako KD ale żeby też dawał radę w stereo(oczywiście bez szaleństw :)). Wybór Denona 1911 podyktowany jest tym że ma upscaling ze źródeł analogowych oraz usb.

Będę wdzięczny za Wasze rady :).
 

killpit

New member
Upscaling mają inne marki różnych firm jak i USB natomiast moim zdanie kierowałbym się jakością i możliwościami niż takimi gadżetami :)
 

siemacho1

New member
W takim razie może określę ogólne wymagania i proszę o propozycje :razz:
Jak wcześniej pisałem kolumny muszą być małe oraz nadawać się do słuchania stereo ;)
Jeśli chodzi o amplituner to oprócz tego że ma w dobrze grać to miło by było żeby miał upsacling ze źródeł analogowych i usb ( wbrew pozorom przydana rzecz ). Cena zestawu ma mieścić się w kwocie 4k pln +/-.
 

killpit

New member
Żadne małe głośniki się nie nadają do słuchania muzyki w stereo niestety :)
Moja propozycja to Pioneer 820+BD-P320+ HKTS11 Onkyo578+BD308+HKTS11
Głośniki możesz wziąć pod uwagę KEF2005.2 super zestawik teraz mają świetne cenki
Jeżeli w grę wchodzi tylko ampli rozważałbym modele Onkyo 608 H/K260 lub Yamaha 765 dość rozsądne ampli
 

siemacho1

New member
Dzięki z odpowiedź.
KEF2005.2 niestety cena powala ponad 4k za same głośniki to przekracza mój budżet ;)
Pisząc stereo miałem na myśli słuchanie muzyki w jakości troszkę lepszej niż standardowa "wieża". Czy HKTS11 lub podobne to zapewnią?
Czym różnią się (oczywiście oprócz ceny) wersje zestawów HKTS 7,11,20,30 i czy warto dopłacać ?

Cz w ogóle Infinity Beta HCS są do dostania ?
Co jest złego w Denonie 1911 że nie jest polecany, ogólnie złe opinie o Denonie ?
 

killpit

New member
Moim zdanie 1911 jest kiepska w porównaniu do wcześniejszych modeli takich jak 1910 lub 1909 które to biją je na głowę.
Co do głośników KEFa pogadaj z Blackninją wiem że spadły ceny na nie więc kwota którą podałeś jest wysoka.
Osobiście oscylowałbym w ampli Onkyo 608 Yamaha 765 lub Pioneer 920
Najlepiej jakbyś mógł odsłuchać tych ampli bez znaczenia z jakimi głośnikami byle na jednych przetestować głośnikach.Powinieneś mieć już wtedy jakiś kierunek wyboru.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak już muszą być małe to Infinity Beta HCS wiodą w sód nich prym, powiesić je można bez problemu za sprawą fabrycznych uchwytów. Mamy na stanie bykowe, wiśniowe, czarne i uchwyty do nich.
 

siemacho1

New member
"bykowe" :p rozumiem że są bukowe ;). Bardzo chętnie poznam cenę (wraz z uchwytami).
A jaki ampli do nich? Mi cały czas jakoś pasuje ten Denon 1911 ale może po prostu przejdę się do sklepu i posłucham 1911 vs Onkyo 608.
 

siemacho1

New member
Powoli zaczynam zmieniać wybór na korzyść Onkyo. W każdym teście zbiera bardzo dobre opinie. A "bajery"Onkyo i Denon mają te same. Może przed zakupem przejdę się do sklepu żeby posłuchać. Wybór głośników już dokonany to Beta HCS tylko mam nadzieję że jeszcze będą ;)
 
Do góry