Denon 1911 czy 1611

Sliper

New member
Witam,

mam dylemat co do amplitunera. Zdecydowałem się na Denona, bo mam już sprzęt tego producenta.
W przystępnej cenie są dwa modele 1911 i 1611.
Główna różnica, którą znalazłem między nimi to moc 125W i 110W.
Czy 1911 ma jakieś dodatkowe duże zalety, które powinny mnie skłonić do wydania 600PLN więcej niż na model 1611?

Wydaje się, że każdy z tych modeli oferuje mi więcej niż potrzebuję w tej chwili, bo dopóki nie zmienię mieszkania (czas około roku) to nie zamierzam mieć nic więcej niż nagłośnienie 2.0 (zmiana głośników tez mnie czeka wkrótce, ale z tym mam poważny dylemat).

Z góry dziękuję za pomoc.
 

kret020573

New member
Witam,

mam dylemat co do amplitunera. Zdecydowałem się na Denona, bo mam już sprzęt tego producenta.
W przystępnej cenie są dwa modele 1911 i 1611.
Główna różnica, którą znalazłem między nimi to moc 125W i 110W.
Czy 1911 ma jakieś dodatkowe duże zalety, które powinny mnie skłonić do wydania 600PLN więcej niż na model 1611?

Wydaje się, że każdy z tych modeli oferuje mi więcej niż potrzebuję w tej chwili, bo dopóki nie zmienię mieszkania (czas około roku) to nie zamierzam mieć nic więcej niż nagłośnienie 2.0 (zmiana głośników tez mnie czeka wkrótce, ale z tym mam poważny dylemat).

Z góry dziękuję za pomoc.

Nie wiem jak 1611 ale 1911 ma usb a to bardzo fajna sprawa nie musisz odpalać np DVD żeby posłuchać muzyki. Tylko się zastanów co chcesz do tego amplit. podłaczyć bo jak np tuner TV i PS3 i nie zagra np puszczenie obrazu i dzwieku po jednym HDMI to bedziesz potrzebował 2 wejścia optyczne a w denku jest tylko jedno.
 

RadioWW

New member
ja także bym stawiał na AVR1911, ponieważ masz skaler sygnału video do Full HD, możliwość podłączenia kolumn w trybie bi-amping oraz jak kolega zaznaczył wejście USB. Bym zapomniał, pilot ma fosforyzujące przyciski ;)
 

Sliper

New member
Nie wiem jak 1611 ale 1911 ma usb a to bardzo fajna sprawa nie musisz odpalać np DVD żeby posłuchać muzyki. Tylko się zastanów co chcesz do tego amplit. podłaczyć bo jak np tuner TV i PS3 i nie zagra np puszczenie obrazu i dzwieku po jednym HDMI to bedziesz potrzebował 2 wejścia optyczne a w denku jest tylko jedno.

Rzeczywiście to USB jest dobrym rozwiązaniem i jest tylko w 1911.

Trochę nie zrozumiałem z wejściem optycznym, czemu miałbym potrzebować więcej.
Mam zamiar podłączyć: TV sharp (hdmi), cyfrowy polsat (hdmi), odtwarzacz sharp blu-ray :? (hdmi) [wkrótce zamienię na PS3] oraz gramofon denon (podwójny chinch).
Czy sugerujesz, że oprócz hdmi powinienem puścić dzwięk przez wejście optyczne?
 

kret020573

New member
Rzeczywiście to USB jest dobrym rozwiązaniem i jest tylko w 1911.

Trochę nie zrozumiałem z wejściem optycznym, czemu miałbym potrzebować więcej.
Mam zamiar podłączyć: TV sharp (hdmi), cyfrowy polsat (hdmi), odtwarzacz sharp blu-ray :? (hdmi) [wkrótce zamienię na PS3] oraz gramofon denon (podwójny chinch).
Czy sugerujesz, że oprócz hdmi powinienem puścić dzwięk przez wejście optyczne?
oczywiscie ze mozesz potrzebowac wiecej niz jedno usb ja tak mam w marantz 5005 , u mnie cos sie gryzie z polsatem nie idzie po tym samym hdmi obraz i dzwiek coz niestety musialem przeslac dzwiek po optyku druga sprawa jak przesylalem obraz i dzwiek z ps3 do amplit po jednym hdmi spowalnialo mi gierki i coz z ps3 obraz do tv a dzwiek po optyku do amplit i mam dwa optyki zajete ale w 1911 moze nie byc tego problemu lepiej o tym pamietac
 

killpit

New member
Koledze chodziło że nie wszystkie dekodery cyfrowe mają na wyjściu HDMI dzwięk 5.1 dlatego łączymy przez optykę lub coax.
tak nawiasem to moim zdaniem 1910 jest zdecydowanie lepszym od 1911 mimo iż nie ma usb gra dużo lepiej.
Pomyśl o starszym ale np. wyższym modelem a cena będzie podobna np.2310
 

darlor

New member
Cześć, czy ktokolwiek z Państwa testował jak wygląda współpraca 1911 z PS3 i może podzielić się wnioskami? Obsługuje dźwięk i obraz po jednym HDMI? Gry działają normalnie?

Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
 
Do góry