Denon 1909 skalowanie do 1080p

tomter

New member
Ustawiłem w Denonie skalowanie do 1080p, jak świeci menu to tv pokazuje 1080p 60 Hz, po przełączeniu na sygnał z dvd lub PS3 telewizor pokazuje taki sygnał jaki nadawany jest z urzadzenia np. z dvd 1080i, z PS3 np. 720p? Czy tak ma być, czy też skalowanie nie działa?
 

Ator

New member
Skalowanie działa tylko dla złącz analogów. Jeśli masz połączone te sprzęty z ampli po HDMI to video jest przekazywane na HDMI out bez skalowania. Mam tak samo na popcornie i tunerze HD (oba po HDMI)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tolko

New member
To w harmanie skalowanie działa też po hdmi :roll: Jak tak to :krol:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ator

New member
Szczerze mówiąc po co skalowanie po HDMI skoro i tak zdecydowana większość sprzętu typu BD, DVD, PS3 itd potrafi sama wypuszczać 1080p po HDMI. W tym momencie zysk raczej byłby żaden.
Zastanawiam się natomiast czy jest (nie technicznie tylko naocznie) i jaka jest różnica pomiędzy: sygnałem puszczonym np z popcorna po HDMI 1080i przez tego Ampli (czyli bez przeskalowania), a puszczonym z PH po komponencie do ampli i zeskalowanym do 1080p na wyjście HDMI. Niestety nie mam akurat komponentu, a nie chce wydawać kilkudziesięciu złotych tylko po to, żeby sprawdzić czy warto :) Może ktoś próbował?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
tomter - rozumiem ze twoj harman był wadliwy i teraz placzesz po nocach bo nie przemyslales zeby sprawdzic przed zakupem :D a twoje wypowiedzi sa dziecinne.

ator - 1080i a 1080p roznica jest duza a jezeli miales na mysli 1080p "czyste" a jakas mniejsza przeskalowana to oczywiste jest ze jak pusisz z popkorna film 1080p bedzie lepszy niz ten sam puszczony w 720p i przeskalowany do 1080p. Natomiast róznica jest w procku skalujacym jedne gorsze drugie lepsze ale czy róznice zauwazysz mysle ze nie.
 
Do góry