denon 1909+ kolumny HELP

VixS

New member
czesc
stalem sie dzis szczesliwym posiadaczem denona 1909. Od jakiegos czasu przegladam to forum i czytalem wiele pozytywnych opini o powyzszym sprzecie a i cena byla okazyja bo sklep robil weekendowa promocje i kupilem go za 299 funtow. i tu pojawia sie moje pierwsze pytanie:
w cenie 289 f byla yamaha 763. Odsluchalem obu, a ze laikiem jestem i nie stwierdzilem miedzy nimi specjalnej roznicy to wzialem denona ale tez umowilem sie z angolem ze moge jutro wrocic i wymienic na yamahe jesli zmienie zdanie. POWINIENEM WASZYM ZDANIEM WYMIENIC CZY ZOSTAC PRZY 1909???

Pokoj ma ksztalt litery L i kacik do ogladnia znajduje sie u podstawy " L " i ma wymiary ok 3,5x2,5m. Sprzet ma byc glownie do ogladania filmow 60-70% plus do posluchania muzy ale nie za glosno bo nie lubie. i tu pytanie nr dwa:
JAKIE KOLUMNY DOKUPIC?? wiem ze chwalone sa jamo S606 plus sub. fronty,sub,centarlny sa OK ale do tylu potrzebuje jak najmniejsze najlepiej nie wieksze niz przyslowiowa piesc ( te z jamo sa za duze i troche kolor zestawu nie ten do wystroju pokoju) bo musze je przymocowac do sciany. MOZENIE COS POLECIC??
I byloby cudownie zeby zestawik bylo jeszcze w ciemnym brazie/czekoladzie

chce do amli podlaczyc dekoder cyfry HD philipsa z dyskiem i PS3 ktora bedzie tez robic za odtwarzacz blu ray do filmow i tu pytanie nr 3:
czy z PS3 po HDMI pojdzie dzwiek dts HD master audio czy do czasu zakupu dydykowanego odtwarzacza blu ray bede sie musial obejsc bez dzwieku tej jakosci?



podsumowujac:
1. czy wymienic na yamahe 763??
2. zestaw glosnikow 5.1 z jak najmniejszymi tylnimi w ciemnych kolorach
3. PS3 i dzwiek HD?

pozdrawiam z zamglonej Anglii:eek:k:
VixS
 
Ostatnia edycja:

wojtaszu

New member
witaj
ja mam model 1909 i jestem bardzo zadowolony zwlaszcza w kinie pokazuje pazur.
Jezeli podlaczysz PS3 bedziesz mial dzwiek w nowych formatach pod warunkiem ze PS3 wypuszcza dla tych formatow dzwiek w postaci tzw bitstrem. Samo PS3 chyba nie dekoduje tych formatow bezposrednio (nie jestem pewien) ale nawet jesli tego nie robi a wysle ten sygnal w postaci bitstrem to twoj ampli osobiscie go zdekoduje i na wyswietlaczu ampli ukarze ci sie napis DTS HD MASTER lub DOLBY TRUE HD. Szczegolnie polecam format DTS HD MASTER AUDIO i film "WANTED" albo "Jestem Legendą".
 

Bartholomeo

New member
Ja mam yamahe 763 - gra super. Mysle jednak ze zadnej znaczacej roznicy miedzy nimi nie ma wiec odpusc sobie chodzenie i wymienianie. Szkoda dzwigania bo sprzet nielekki. Zycze zadowolenia z Onkyo

pozdro
 

asoz

New member
1. Zostań przy Denon'ie.

2. Podaj dokładną cenę. Sprawdź Monitor Audio Bronze, może KEF C lub iQ.
Dobre recenzje zbierają też wspomniane Jamo.A jak chcesz coś małego to tylko seria KHT KEF. Grają rewelka. Wiem, bo sam mam w domu 3005 SE.
Ew. jak nie wystarczy na KEF'y to może HK 11.

3. Skupiając się tylko na audio. Z jednej strony będziesz miał dzwięk HD z drugiej nie. Tak, bo PlayStation wyśle go rozdekowowanego, LPCM, do wzmacniacza, tam pojawi Ci się multichanel in i teoretycznie dzwięk HD jest. ALE, nie zawsze to działa i bywają problemy. Po drugie LPCM brzmi gorzej niż bitstream, z tego co mówił jeden z forumowiczów, dużo gorzej. Ale ta różnica zależy też od ogólnego poziomu sprzętu. Reasumując, narazie spokojnie Ci wystarczy, ale jak kupisz jakieś głośniki z wyższej półki, to zastanów się nad stacjonarnym BD, nawet jakimś najtańszym, np. Sony 350.
 

VixS

New member
dzieki za odpowiedzi a co do KEFa :
jaka jest roznica miedzy seriami C, IQ5, IQ5SE i IQ50

wiem, ze IQ5SE sa "ulepszona" wersja IQ5 ( o ile sie nie myle lepsze basy miedzy innymi) ale nie wiem co z IQ50???
prosilbym o "lapatologicznie" proste wytlumaczenie
dzieki
vixs
 
Do góry