denon 1713 problem

libros

New member
Po okolo miesiacu uzytkowania zaczely sie dziac dziwne rzeczy. Problem jest z wyswietlaniem obrazu z dekodera polsatu.

wszystko mam podlaczone hdmi do ampli, a z ampli hdmi do tv.

Ampli po wylaczeniu wieczorem na drugi dzien zaczal wyprawiac dziwne rzeczy. Teraz pare sytuacji.

1.ampli off, tv on, dekoder on - obraz dziala. Robie tv off i on obraz juz nie wstaje. Wciskajac menu na tv wyskakuje na 1s i znika. Wyglada to jakby obraz sie co troche resetowal bo nawet co jakis czas mignie. Zeby obraz wstal, musze wylaczyc dekoder, poczekac az tv wyswietli ze nie ma podlaczonego zdrodla, dekoder on i jest obraz po 1 sekundzie. Wczesniej byl nie wrazliwi na jakiekolwiek wylaczenia i wlaczenia w podlaczonym ze soba sprzecie.

2.gdy tv on, dekoder on i jest obraz a włączam w takiej konfiguracji ampli to obraz znika, na ampli miga maly kwadracik dig. i w centralnym glosniku jest co 3s lekki tyk. Co ciekawe nie wyswietla mi nawet menu ampli na tv a przy samym wlaczeniu na poczatku pojawilo sie info z glosnioscia(czyli cos tam puszcza). Zeby pojawil sie obraz znowu musze wylaczyc dekoder, poczekac az tv wyswietli brak sygnalu, wlaczyc dekoder i mam obraz wraz z glosem w kinie.

W tej sytuacji gdy zniknie mi obraz, czyli tv on, dekoder on obraz leci, wlaczam ampli, obraz znika i gdy teraz wylacze tv, pojawia sie glos w kinie - wtf? tak jakby ampli ma pomylone wylaczanie z wlaczaniem tv i teraz dziala odwrotnie: TV off to ja dzialam, tv on to ja off. Dodam ze wczesniej bylo tak jak powinno. Wszystko bylo on to nawet gdy TV zostal wylaczony to znikal glos w kinie.

3) gdy znowy mam juz wszystko wlaczone i obraz wraz z dzwiekiem dzialaja jak nalezy chce wylaczyc amplituner to obraz nie przelacza sie przez pass trough i znowu nie mam obrazu. Teraz znowu musze wylaczyc DEKODER, poczekac az tv wyswietli info o braku, wlaczyc DEKODER i leci.

Nikt nic nie zmienial, nie bylo w tej nocy braku produ, kable sa ok, dekoder podpiety bezposrednio do tv wszystko ok, wszystko wyjmowane z pradu i wkladane ponownie,

Kompletnie nie mam pojecia o co cho? tym bardziej ze wczesniej wszystko bylo ok. Jakiekolwiek urzadzenie wylaczylem/wlaczylem to automatycznie sie samo przelaczalo, obraz pomigal ale wskakiwal

wtf? samo sie? mial ktos cos takiego z denonami

pomocy
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bo teraz po złączach HDMI taki cuda się zdarzają niestety. Ja mam podłączone DVD bezpośrednio pod ampli i też nieraz mam że po włączeniu urządzeń nie zaskakuje obraz lub dźwięk, ampli dziwnie szuka sygnału. Niejednokrotnie muszę ze 2 razy wyłączyć coś żeby dopiero zaskoczyło. A to głupie DVD, nie mówiąć o dekoderach TV, Pass Thru czy ARC.
 

libros

New member
takie rzeczy sie dzieja?

No rozumiem zebym kupil jakiegos noname z biedronki badz inne badziewie ale amplituner renomowanej marki (moze nie za 10k ale i tak) i takie rzeczy sie dzieja?

Jak dla mnie sprzet powinien pojsc do kosza bo nie spelnia swoich zadan, jesli oczywiscie "tak sie dzieje" i nie bardzo idzie na to cos poradzic
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Teraz większość sprzętów ma mniejsze lub większe problemy, wystarczy poczytać. Za dużo jest tych cuda wianków napchane i nieraz są problemy z kompatybilnością sprzętową. Czasami wystarczy wgrać nowy firmware, wymienić kabel HDMI. Gdybyśmy mieli na śmietnik wyrzucać wszystko co nie działa tak jak oczekujemy, to i nowe mercedesy też powinny się tam znaleźć. Często ludzie piszą że są problemy po podłaczeniu dekodera TV do ampli, dlatego ja wolałem go podpiąć bezpośrednio do TV. Nie jest to regułą, ale zdarzają się tego typu psikusy.
 

maku99

New member
U mnie byl problem z ARC. UPC z modulem CI+, dzwiek do ampli przez hdmi arc. Wszystko wygladalo i dzialalo na poczatku ok. Po chwili byl problem z dzwiekiem, przerywalo tak jakby jakby na wysokich tonach ( normalne ogladanie filmu), po pewnym czasie dzwiek calkowicie znikal, ale na tv byla pokazana skala glosnosci z ampli. Potem okazalo sie, ze raz sie ampli wlacza z tv raz nie. Wygladalo na problem z denonem. Problem rozwizany przez wymiane kabla na inny ( za 12zl :) )

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk now Free
 

libros

New member
Ale u mnie nie ma nic skomplikowanego.

proste podlaczenie dekoder-ampli-tv no i dobra przy wylaczonym ampli moga sie dziac rozne rzeczy (chociaz proste puszczenie sygnalu nie powinno sprawiac problemow)

no ale przy wszystkim wlaczonym nie mam obrazu? dopiero musze wylaczyc i wlaczyc dekoder? paranoja

jak dla mnie jest to wadliwy towar i koniec kropka (szczegolnie ze wczesniej bylo wszystko ok)

zobaczymy co denon powie..

Wygladalo na problem z denonem. Problem rozwizany przez wymiane kabla na inny ( za 12zl )

mam 5 kabli hdmi, sprawdzilem kazdy, zreszta podlaczenie do Blue raya dziala bez zarzutu na tych samych kablach
 
Ostatnia edycja:

hun19

New member
Mam identyczny problem co autor tematu. Na avs forum doszedłęm do tego że po sprawdzeniu czy nie ma aktualizacji dla dekodera należy podpiąć dekoder bezpośrednio do TV, a od dekodera poprowadzić kabel optyczny do amplitunera. Dzisiaj sprawdzę tą możliwość i dam znać czy ten sposób działa.

Mam przy okazji inne pytanie.
Oglądam dużo filmów z pendrive podłączonego do TV i po podpięciu amplitunera nie mam dźwięku z ampli, tylko z dekodera (pod warunkiem że akurat działa).
Co mam zrobić żeby przy oglądaniu filomów z pendrive mieć dźwięk z ampli?
 

hun19

New member
Dobra już widzę o co chodzi. Okazuje się że mój TV (Samsung ue37d5500) nie posiada ARC. W związku z tym aby mieć dźwięk oglądając filmy z pendrive musiałbym podłączyć TV do amplitunera kablem optycznym, a z kolei żeby poprawnie działał mi dekoder polsatu muszę podłączyć dekoder optykiem do amplitunera. W tym momencie brakuje gniazdek w amplitunerze :D
Nie mogę tego zrobić jednym kablem z TV do amplitunera??
 

maku99

New member
Proponuje tak:
1) Dekoder ->HDMI->TV->optyk->ampli (kazdy dzwiek z tv do ampli)
Lub:
2) dekoder ->hdmi->ampli->hdmi->TV (dzwiek powinien zostac w ampli)oraz dodatko TV ->optyk->ampli(dzwiek dla filmow z pena)


Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Do góry