Denon 1611 lepsze głośniki 6 czy 8 ohm

indiano

New member
Witam serdecznie
Problem może trywialny ale co lepiej zrobić. Zakupiłem już amplituner Denon 1611 i pogrywam nim na starych głośnikach Unitry 8 ohm w układzie stereo. Przymierzam się do zakupu zestawu 5.0. Teraz tak, Denon dostarcza przy 8 ohm 75 W a przy 6 ohm 110 W, oczywiście zakres pracy wzmacniacza to 6-16 ohm więc mogę podłączyć zarówno 8 jak i 6. Tylko właśnie które lepiej wykorzystają potencjał Denona 1611. Specjalnie pomijam markę głośników bo tu wiadomo, że każdy zagra inaczej. Chciałbym się tylko skupić na problemie 8 ohm cz 6 ohm.
 

siucha

New member
Teraz moge ci odpowiedziec . Mam ten sam ampli do tego przody

Focal JMLab 715 (8 ohm)

Tyl

JBL E20 ( 8 ohm)

central jakis badziew 4 ohm plus sub jamo

Jak dlamnie gra pieknie, wiec bierz co chcesz to nie "ohm" daje dzwiek , jak "wyzsze numery ampli" , bierz co chcesz i tak dobrze zagra.Nie sluchaj tych co przeplacaja i wciskaja to innym dookola ;)
 

zimoch

New member
Podepne się pod temat. Mam ten sam wzmak i dylemat czy na tył i na central podłączyć 4ohm głośniki od zestawu geniusa home theatre 5000. Boję się że zjaram wzmak - próbowaliście podłączać 4ohmowe głośniki pod 1611?
 

Luke1987

New member
zimoch@, lepiej nie ryzykuj, do tego Denona (specyfikacja Denona tak ''twierdzi''), to od 6ohm w górę. A teraz ja mam pytanie, czy jeśli głośnik centralny i boczne mają przedział 4-8ohm, to po ustawieniu w ampli 6 albo 4ohm zagrają lepiej? Choć muszę ustawić w ampli chyba 6ohm, ze względu na to, że fronty mają specyfikację 6ohm ni mniej ni więcej... Więc, centralny jak i boczne będą ''ograniczone'' do 6ohm.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Podepne się pod temat. Mam ten sam wzmak i dylemat czy na tył i na central podłączyć 4ohm głośniki od zestawu geniusa home theatre 5000. Boję się że zjaram wzmak - próbowaliście podłączać 4ohmowe głośniki pod 1611?


Nie powinien się zjarać, jedynie może się wyłączyć, bo 1611, jak i większość obecnie ampli na rynku ma bezpiecznik, który w momencie podpięcia właśnie kolumn o niższej impedancji wyłącza amplituner. Ryzyko zawsze jest jakieś, bo trudno do końca ufać elektronice, ale znikome.
 
Do góry