DENON 1610/11 czy 1910/11?? + 2 Fronty??

Janusz Wilk

New member
Pomieszczenie to mały pokój ok. 5m2
Sprzęt w podobnej klasie co ten denon.
Praktycznie żadnego co można by było nazwać sprzętem audio, ale u znajomych odsłuchiwałem denona 1309 bodajże i dawał rade, nie pamiętam głośników, ale czegoś brakowało. Słuchałem też onkyo 506 z głośnikami maudio i to fajnie grało...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sam już posmakowałeś .
Wydaje mi się że Onkyo zagra bardziej dynamicznie. O czym sam już się przekonałeś .
 

Janusz Wilk

New member
Też tak sądzę. Mała poprawka - pokój ma 10,2 m2.
Rozumiem, że głośniki są "odpowiednie" - Jamo S608 ?
Pozostaje tylko kwestia modelu Onkyo - 607 czy 608 ?
Wygląda, że 608 ma lepszą moc i HDMI 1.4 - na przyszłość już...
 

Janusz Wilk

New member
Witam
Potrzebuje pomocy.
Czy w chwili obecnej warto dołożyć ok. 300-400 zł do Onkyo 608? Przy zachowaniu kolumn Jamo S608?
(Wiadomo, że będzie "nad datek" względem kolumn, ale ampli nie kupuje na 2 lata tylko na dłużej... Jest sens?)
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Warto 3D i 1.4HDMI to nie wszystko THX,DSX,620W to najważniejsze ale i istotne różnice i tak jak wspomniałeś kupujemy na lata więc lepiej wziąć coś przyszłościowego.
Pamiętaj aby kupić z 3-Letnią gw EiC bo szmuglerzy często piszą 36m-cy albo 3-lata ale nie dopisują EiC bo nie mają prawa sprzedaży od Polskiego Dystrybutora.

Polecam przeczytać :)

ONKYO (dystrybutor firma E.I.C.)
 

Janusz Wilk

New member
Dzięki wielkie killpit za informacje.
Skoro warto to w takim razie muszę jeszcze wstrzymać się z zakupem i dozbierać brakujących funduszy.
Co do zakupu to prawdopodobnie będzie to sprzęt od "blackninja", więc myślę, że sprzedawca sprawdzony.
 

marecki6

New member
Bez reklam
Też tak sądzę. Mała poprawka - pokój ma 10,2 m2.
Rozumiem, że głośniki są "odpowiednie" - Jamo S608 ?
Pozostaje tylko kwestia modelu Onkyo - 607 czy 608 ?
Wygląda, że 608 ma lepszą moc i HDMI 1.4 - na przyszłość już...


czy ogladales/odsluchiwales juz te jamo ? widziales jak duze sa to kolumny ? wydaje mi sie ze s608 na 10m2 to lekka przesada ... przyznam szczerze ze jestem zaskoczony radami m.in killpit'a ktory czesto mial watpliwosci co do wstawiania jamo s606 do 20m2 pokoju a tu przy 10m2 nie widzi problemu z jamo s608 ....
 

killpit

New member
Kolego Marecki6 nie powiedziałem że Jamo 608 są odpowiednie tylko że Onkyo 608 będzie idealnym wyborem co do głośników oczywiście że przesada.
606 to max lub Klipsch F1set ewentualnie F2set. lub nawet spokojnie qq5000+sub Magnat-301
 

marecki6

New member
Bez reklam
wilk kilka razy pytal czy jamo s608 beda odpowiednie (najpierw do 5m2 a teraz do 10) i nikt go od tego pomyslu nie odwodzi - dla mnie brak sprzeciwu oznacza aprobate ... wiec tak jak napisal teraz killpit --> JAMO S608 do pokoju 10m2 beda stanowczo za duze !!
 

Janusz Wilk

New member
A już się cieszyłem, że mam dobrany sprzęt :p
Byłem w sklepie w celu odsłuchu, ale nie było tych głośników. Sprzedawca zapytał ze zdziwieniem dlaczego właśnie Jamo (!?), że to "taka sobie" marka. Polecał mi JBL ES80, że są fantastyczne... Powiedział również, że zamiast dokładać do amplitunera 608, lepiej przeznaczyć fundusze na lepsze głośniki...
Kolumn nie widziałem, ale mierzyłem i zauważyłem, że są "większe". Tzn., że "mały pokój" będzie je ograniczał? Czy, że będą miażdżyć jakością dźwięku? ;)
A tak mi się spodobały te głośniki... Może zrobić tak, jak z amplitunerem - kupić je i niech służą na lata, pokój może się zmienić...
Teraz dopiero mam dylemat :(
 
Ostatnia edycja:

Janusz Wilk

New member
Chyba pomału przejrzałem na oczy...
Po pierwsze widzę, że ktoś kupił S606 do 30 m2 (Hmm... Brak funduszy? Czy faktycznie S608 to potężny sprzęt?)
Po drugie nie napisałem, że będą stały dosyć blisko ścian...
Coraz bardziej wydaję mi się, że S606 i połączenie Bi-Amp (?) do Onkyo 608 to najlepsze rozwiązanie...
 

yukon

New member
wilk ja złożyłem taki zestaw do pokoju 18m 15-latkowi ponieważ uważam(muzyka clubowa), że nie ma sensu wydawać do takiego pomieszczenia więcej niż 4tyś...a jemu w zupełności to wystarczy. odsłuchaj tego zestawu a będziesz wiedział czego chcesz. denon wysiada. spróbuj jeszcze klipsch f1 tylko nie wiem czy to nie rozniesie takiego pokoju:grin:
 

Janusz Wilk

New member
Aha... i wszystko jasne. Źle przeczytałem - mój błąd. Też słucham muzyki klubowej. Szkoda tylko, że lata już nie te :/
Problem w tym, że praktycznie nie ma szans na odsłuch w/w sprzętu :(
Tak, jak pisałem wcześniej, posiadałem tylko starą wieżę, więc myślę, że będę naprawdę zadowolony.
 

yukon

New member
na początku też byłem za denonem ale po odsłuchu zmiana zdania. prawie każdy poleca właśnie onkyo 608 więc coś musi w tym być ;)
 
Do góry