DENON 1610/11 czy 1910/11?? + 2 Fronty??

wachafro

New member
Witam!

Zaczynam komponować zestaw kina domowego. Docelowo ma być to zestaw 5.1 jednak w chwili obecnej zależy mi na w miarę jak najlepszej konfiguracji "na start" (1 etap zakupów) czyli ampli + 2 fronty. Po długich analizach finansów oraz moich preferencji (układ Film/Muza - 30/70) doszedłem do wniosku, że warto zainwestować głownie w dobry ampli oraz 2 (jak najlepsze) fronty, a reszta będzie już miała dla mnie mniejsze znaczenie. Mam właściwie 2 typy ampli tak jak w tytule i do tego właściwie 3 typy frontów "na start":

1. Dali Ikon 6
2. Monitor Audio BR6
3. Paradigm Monitor 9v6

Oczywiście nie dopuszczam możliwości zakupu bez odsłuchu tych modeli, ale chciałem się zapytać:

1. Który ampli będzie tutaj najlepszy z podanych w tytule?? Czy 1610 wystarczy żeby je napędzić odpowiednio?
2. No i wasze preferencje, doświadczenia i własne odczucia kolumn - Cenowo najlepiej wychodzą Monitor Audio BR6.
3. Czy będzie sens później satelity, centralny i suba kupować z innej "beczki"?, bo wydaję mi się, że podczas oglądania filmów ich funkcja nie jest warta kolejnych 4-5 tys. zł a tyle trzeba ok. dać za pozostałą rodzinę głośników z każdej z 3 firm.

Dzięki z góry za wszelkie porady.
 

killpit

New member
Osobiście ani ten ani tamten.
Dlaczego bo to nie ta klasa ampli do takich głośników.
Jeżeli chcesz usłyszeć COŚ na tych głośnikach to zaczynaj od modelu 23..
Poradzę tobie coś posłuchaj sobie 2310 i Onkyo 807 na tych samych głośnikach na tych samych ustawieniach sam zobaczysz co to znaczy różnica w jakości. :)
Tym bardziej że 807 spadła z ceny i to mocno...
 

blackbrother

New member
Powiem tak ostatnio robiliśmy teścik z kumplami 19.10 Denon 608 Onkyo na
róznych głosnikach i powiem Tobie drogi kolego ze 608 dosłownie zniazdzyła Denona szczególnie jezeli chodzi o niskie tony.Teraz wyobraz sobie wyższy model Onkyo np.807
 

wachafro

New member
Ok, dzięki Wam za bardzo cenne porady i info. Faktycznie tego się obawiałem, aczkolwiek liczyłem, że uda mi się gdzieś zaoszczędzić ;) a jak zwykle życie.... lub life is brutal... i w tym przypadku się nie da! Zrobiłem już cięcie na Blue-Ray, bo póki co wystarczy DVD.

Reasumując czy będzie ok jeśli wypośrodkuję i zamiast Denonów z tematu i proponowanego na początku przez kolegę Onkyo 807/Denon 2310 wezmę kompromis np. 608? co Wy na to? Wydaje mi się że zestaw MA BR6 zagra wtedy dobrze ;) (tym bardziej, że potajemnie przed żoną chce jeszcze kupić BR1x2 i BRLCRx1)


PS. Znacie kogoś kto by mógł przedstawić ofertę takiego zestawu z małym rabatem dla mnie?

Znalazłem jeszcze zestaw za 4800zł Onkyo 608 + Dali Ikon 6 - 2 szt. (cena org. 6500)
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Do Ikon MUSISZ mieć dobre źródło i zajebiaszczy ampli (albo chociaż dobry wzmacniacz). Są to naprawdę szczegółowe kolumny i słychać w nich wszelkie niedoróbki na płycie (albo brzmią przeciętnie z przeciętnymi ampli).
Do KD centralny powinien być podobny (u mnie do Ikon 6 gra center od Concept, podobnie jak satelitki Concept 1). Jeśli nie słuchasz koncertów w 5.1, to nie ma co przepłacać, bo w KD nie usłyszysz różnicy.
Porównanie odtwarzania muzyki stereo przez ampli Yamahy 661 (klasa Onkyo 605) ze wzmacniaczem NAD C325 wypada bardzo niekorzystnie dla ampli...
 

wachafro

New member
Ok, to już wiem coś więcej, a nawet dużo więcej! Po przeanalizowaniu Waszych uwag/porad oraz konsultacji w "środowisku" zbudowałem na start zestaw:

H/K 260 + Monitor Audio RX6 + RX Centre

później dokupie sobie RX1 x 2 na tył a z subem to poczekam dłużej, bo ciężko z kasą będzie.

Padło na H/K bo stawiam głównie na stereo na początku, a po odsłuchu zagrał lepiej niż Onkyo 608.

Co Wy na to?

Cena: H/K 260 - 2300, MA RX6 - 3500, RX Centre - 1400
 

wachafro

New member
Ok, zatem jestem już naprawdę bliski ostatecznego wyboru. Jedyna nad czym się zastanawiam to nad różnicą BR6 a RX6, bo jak wiemy RX6 to tak właściwie następca BR5! i stąd moje wątpliwości co do MOCY. Pokój teoretycznie nie duży bo ok 25 m kw. więc:

czy wybrać mocniejsze (i trzy i pół drożne) ale "starsze" technologicznie BR6 z dodatkowym głośnikiem niskotonowym co niewątpliwie dodaje basu, czy też pozostać bez zastanawiania się przy RX6, które są "nowszą" konstrukcją, lepiej wykonaną ale o mniejszej mocy (dwu i pół drożne)??

Poza tym nurtuje mnie kwestia Ampli 5.1/7.1. Ja wiem, że nie mam miejsca na zestaw 7.1 nigdy go nie będę składał, więc dodatkowe 2 kanały są tutaj zbędne. W związku z tym po co przepłacać? Może jest jakiś mocny i dobry Ampli 5.1 który napędzi odpowiednio zestaw BR6/RX6?

Z góry dzięki za odp. To na 100% pozwoli mi podjąć ostateczną decyzję.

Wachafro
 

damian820927

New member
Bez reklam
RX6 nie są to następcy BR5. BR5 to o klasę niższe kolumny od RX6.
Najlepszym rozwiązaniem będzie odsłuch tych modeli MA RX8, RX6, BR5, BR6 jak oczywiście masz taką możliwość, ja polecam RX6 a nawet RX8 do 25m2.
Jeśli chodzi o ampli to jednak postawiłbym tu na Onkyo 807.
 

Janusz Wilk

New member
Witam
Nie chcę zakładać nowego tematu, ponieważ jest podobny (mam nadzieję, że autor się nie obrazi)... Czy Denon 1910 + Jamo S608 to dobry zestaw - głównie do słuchania muzyki (różna, oprócz rocka, raczej muzyka klubowa) ?
Pozdrawiam
 

Janusz Wilk

New member
No to teraz jestem w kropce, ponieważ byłem przekonany, że to dobry zestaw. Sam amplituner dobrze wypada w testach. Myślałem, że się sprawdzi, ponieważ jest dosyć uniwersalny. W takim razie jaki wybrać amplituner + głośniki, żeby była dobra jakość dźwięku?
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Jak to ma być uniwesalny zestaw ogólnorozrywkowy to będziesz zadowolony.
Ale jeżęli to ma być głownie do muzyki to lepiej kupić sprzęt głownie do muzyki :) Ale jak kupujesz przez net to nie mając porównania będziesz z kazdej opcji zadowolony ;>
 

Janusz Wilk

New member
Generalnie będzie to raczej muzyka/film - 80/20% w takim stosunku, ale bezpieczniejsze stwierdzenie to te, że będzie to zestaw ogólnorozrywkowy. W kolejnym stwierdzeniu też masz rację - zakup raczej przez neta, może (ale wątpię) uda się gdzieś to odsłuchać... A jak napiszę, że do tej pory miałem tylko starą wieżę, to pewnie już każdy sprzęt spełni moje oczekiwania, co do "dobrej jakości". Jednak z drugiej strony wolałbym raczej sprzęt do muzyki, bo to na niej głównie mi zależy... Sam się już zakręciłem :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jaka wielkość pomieszczenia?
jaka klasa cenowa ?
jaki sprzęt miałeś do tej pory ?
 
Do góry