Denon 1509 a Dolby TrueHD and DTS-HD Master

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Jestem zainteresowany kupnem tego amplitunera bo myslałem ze podepnę go pod blu ray i uzyskam dzwiek Dolby true HD (co zresztą wynika ze specyfikacji). Niestety ostatnio znalazłem informacje z sierpnia , w której jest napisane

" W obecnej linii dekodery Dolby TrueHD and DTS-HD Master Audio pojawiają się już w modelach AVR-1909 i AVR-2309 będąc dzięki temu osiągalne dla większości klientów nie rujnując jednocześnie ich kieszeni. Dwa „mniejsze” modele podstawowe AVR-1709 i AVR-1509 nadal oferują przesyłanie sygnału 1.080p, wyposażone są również w układ High Picture Quality Circuitry pozwalający na odtwarzanie najwyższej jakości obrazu z obecnych płyt DVD."

CZy to znaczy z ejednak nie bedzie dzwieku HD?
 
Ostatnia edycja:

mundi21

New member
W tym ampli nie ma na pokładzie nowych deków, napisane jest że przyjmuje nowe formaty, ale tylko zdekodowane na pokładzie odtwarzacza i podane analogiem 5.1
 

roach_rch

New member
Witam,
planuję zakup tego amplitunera i podłączenie go do laptopa HP Pavilion dv7-1040ew przez HDMI. Laptop ma odtwarzacz Blu-ray, wszystkie dekodery dźwięku mam software'owe (PowerDVD9). Czy w przypadku takiego podłączenia z głośników poleci dźwięk TrueHD/DTS HD-MA? Sam amplituner tych dekoderów nie posiada... Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

roach_rch

New member
Hmm... czyli w sklepie mnie prawdopodobnie okłamali... Powiedziano mi, że jeżeli zdekoduję software'owo to dźwięk poleci do amplitunera po HDMI jako LPCM i ponowne dekodowanie nie będzie potrzebne. A jak jest naprawdę? Tzn jaki dźwięk usłyszę? Stereo, DD, DTS, DTS HD Core...?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie- w sklepie cie nie oklamali- jezeli wypuscisz dzwiek w formacie LPCM to amplituner nie musi posiadac dekoderow , pozostaje kwestia czy ten amplituner przyjmuje dzwiek po HDMI czy wejscie jest tylko "przelotka" - zernalem w te dane techniczne w linku podanym powyzej- wejscie jest 1.3a czyli wedlug mnie powinien przyjac dzwiek chociaz moze to nie byc jednoznaczne - musisz koniecznie sprawdzic dokladnie ta informacje, jednoczesnie napisane jest wyraznie ze mozliwe jest uzyskanie dzwieku HD z odtwarzacza BD ale przy podlaczeniu analogowym....?! pytanie - czy tylko analogowym?!
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Odpowiedz:

Tylko analogowym. Taki to chwyt reklamowy Denona. Niby nie oklamuja, ale Ci mniej zorientowani sie nabieraja na to. Pozatym HDMI 1.3a nie oznacza odrazu, ze ampli posiada nowe dekodery ;]
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
denon pl. specyfikacja

Zgadza się!!!! Ani 1509 ani 1709 nie mają takiej opcji.
Tylko wejścia analogowe tych sygnałów wyprowadzone po zdekodowaniu w odtwarzaczu.
5.1-kanałowe wejście dla Dolby TrueHD i DTS-HD z odtwarzaczy Blu-ray i HD-DVD taka informacja na linku tego sklepu z Bydgoszczy,czyli prawda.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
panowie nie maja jakiej opcji?!- dekodowania sygnalu hd czy odbioru dzwieku przez hdmi ?! bo to sa dwie calkowicie inne rzeczy!
to ze nie dekoduje formatow hd to jest jasne .....pytanie brzmi "czy przyjmuje dzwiek LPCM przez HDMI"???
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dzwiek po hdmi przyjmuje juz wersja 1.1 , ale rozumiem ze ten amplituner ma tylko "przelotke" i nie potrafi "wyciagnac" dzwieku z hdmi- w takim razie temat zamkniety - mi tez przykro:(

ps.gadzeciarz - alice cooper -lipa tylko dts 5.1
 
Do góry