Denon- 100 pytań do...

sihborx

New member
Witam wszystkich.
Nie wiem czy to jest odpowiednie miejsce na taki temat (w razie konieczności proszę przenieść).

Jak wiecie najnowsze Amplitunery są naszpikowanie szeregiem różnych opcji, funkcji, które mają mniejszy lub większy wpływ na jakość obrazu czy dźwięku.
Z pewnością jest wiele osób, które wolą niczego nie dotykać aby nie popsuć ;).Do takich ja należę :niewiem:

W tym wątku chciałbym się skupić na różnych aspektach użytkowania, ustawień, porad dotyczących sprzętu denona.
===========================================================
Sam jestem na etapie przesiadki na AVR x5200W oraz Bluray DBT 3313UD gdzie instrukcja to jakieś 350 strom :bober:
===========================================================

Jako pierwsze na tapetę pójdzie magiczne złącze nazywane Denon link HD.


Opis tej funkcji poniżej:
=====================
DENON PL | Unikatowa funkcja Denon Link HD i streaming dźwięku i obrazu w sieci
=====================

Pytanie co sądzicie o D-linkHD i jakie macie doświadczenia?


pozdrawiam
 

kuli22

New member
Tez jestem ciekaw, a na dodatek mialbym pytanie czy player FLAC w tym Denonie zagra lepiej niz Cambridge CXN (nastepca StreamMagic 6 v2) czy lepiej podlaczyc wyjsciem analogowym z tego stremera do Denona? Czy przedwzmacniacz w Denonie sprosta zadaniu?
 

sbochnak

New member
Też jestem bardzo ciekaw. Jakiś miesiąc temu prawie się zdecydowałem na DNP730AE, a potem doczytałem / dosłuchałem opinii, że ten streamer jednak nie jest najlepszy...

Więc szukam dalej. I z poszukiwań wychodzi, że CXN jako następna SM6v2, który nazbierał wiele b.dobrych opinii powienien być lepszym wyborem. Jako, że chcę słuchać muzyki właściwie wyłącznie z NASa, na który wrzuciłem swoje CDki, to pomyślałem, że jednak dobrej jakości źródło ma znaczenie.

Problem niestety, że nie było gdzie tego wszystkiego posłuchać...
Tak czy owak - nastawiłem się teraz na serię CX i muszę jej posłuchać, co najmniej wzmacniacza. Ale że chwilowo nie ma gdzie (przynajmniej w Warszawie) to czekam niecierpliwie.

I szukam opinii innych, więc też jestem bardzo zainteresowany.

pozdrawiam,
sb
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sihborx

New member
Mam kolejne pytanie.
W moim amplitunerze jest opcja aktualizacji (online) Auro 3D.
Czy w przypadku braku posiadania sufitowych głośników jest sens robienia tego update? Ja mam tylko 5.1.
================================

PS- czy nikt na tym forum nie zna odpowiedzi na wcześniejsze pytania?
Szkoda bo nie chciałbym aby ten wątek "zdechł".

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Widzę, że Kolega jest entuzjastą Denona, podobnie jak ja. Co prawda mój amplituner to AVR-4311, ale jeszcze daje radę. Marzy mi się przynajmniej model Kolegi. Może kiedyś.

Co do Denon Link. Mój AVR nie ma go w specyfikacji HD, ale 4-tej generacji. Swego czasu, sam byłem zainteresowany dokupieniem odpowiedniego urządzenia z odpowiednim wyjściem. Po lekturze wypowiedzi internautów w Sieci, temat odpuściłem. W przypadku Kolegi, mając już takie urządzenia to tylko kwestia zakupu przewodu i nic więcej. Tak że, koszt niewielki i problemu nie widzę. A z jakim efektem? To już Kolega będzie musiał sobie na to pytanie odpowiedzieć.

Co do Auro 3D. Z tego co wiadomo, ta aktualizacja jest płatna i to nie mało, jak na upgrade. Ale mając takie urządzenia, to chyba nie problem? Na miejscu Kolegi, robił bym aktualizację. Bo co to szkodzi? Uważam, że lepiej mieć. Chyba, że Kolega nie jest zainteresowany tą technologią i nie będzie z niej korzystał. Ja z kolei, oczekuję na DTS:X w nowych Denonach, mając już przedsmak tego z płyty, co bardziej mnie kręci. ;)

Pozdrawiam.
 

sihborx

New member
Witam
Dzięki za odpowiedź.
Z tym entuzjazmem wiesz jak jest. Człowiek raz spróbował. Spodobało się to po co zmieniać

Na razie to muszę się przyzwyczaić do nowego menu i trochę innego podejścia do wyświetlanych informacji na wyświetlaczu ampli.
Jak na razie to jest nieźle.
Sprzęt jest bardzo porządnie wykonany - amelinium i te sprawy robią swoje.
Duży plus na kreator konfiguracji. Prowadzi za rączkę jak niemowlaka. Nawet podpowiada jak suba ustawić do kalibracji Audyssey.
No i wszystko po polsku.
Choć wydaje mi się, że znalazłem błąd w tłumaczeniu opcji włączanie/ wyłączanie Dynamic EQ. Jest chyba odwrotnie. Tzn "włącz" chyba oznacza "idź teraz i włącz" a nie " opcja już jest aktywna ";););)
Właśnie to testuję ;););)
 
Do góry