Demon's Souls

Bambolo82

Banned
Demon%27s_Souls_Cover.jpg


Średnia ocen metacritics waha się w okolicach 90/100.

Recenzja Gamestop 9/10 "editor's choice": http://www.gamespot.com/ps3/rpg/demonssoul/video/6232014/demons-souls-video-review

Kupuję tą grę jak tylko pojawi się amerykańskie wydanie na allegro (pewnie lada dzień). Gra daje single'a, co-op online oraz multi. Dobijam do 30-tki powoli i lubie trudne gry, dlatego Demon's Souls jest dla mnie. KUPUJĘ!!!
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Pisałem o tej grze jakiś czas temu:

Demon's Souls - naprawdę świetny cRPG od From Software. Nie jest to erpeg pokroju Obliviona czy Fallouta. To raczej typ Hack and Slash lub Dungeon Crawl, chyli chodzimy, ubijamy, pakujemy staty i bronie oraz zbieramy tony żelastwa.. bez jakiejś większej fabuły (Diablo, King's Field). Największą zaletą gry jest jej wspaniały klimat oraz wysoki poziom trudności (w dużej mierze zależny od podejścia). Gra nie wybacza najmniejszych błędów i większość graczy będzie łamać na niej zęby. To nie spacerek po parku jak w większości produkcji nawet na wyższych poziomach trudności. Tutaj poziom wynika z czegoś innego i gdybym miał go porównać podałbym takie tytuły jak pierwszy Ninja Gaiden czy Viewtiful Joe, czyli gier bardzo trudnych, ale dających masę radości i satysfakcji. Gram w Asian Version (j. ang), ale w październiku wychodzi wersja amerykańska, niestety z obniżonym poziomem trudności.

Dzisiaj mam już ją za sobą i mogę szczerze polecić bo to perełka i coś świeżego.
 

Bambolo82

Banned
Zródło: http://www.ps3site.pl/znakomita-sprzedaz-demons-souls/21534/#more-21534

"Demon's Souls jest prawdziwym zaskoczeniem in plus. Gra Atlus kilka dni temu zadebiutowała na amerykańskim rynku, otrzymując bardzo wysokie i pochlebne oceny. Według wielu recenzji, mamy do czynienia z najlepszym RPG na sprzęt SONY. Mało kto spodziewał się tak gorącego przyjęcia przez recenzentów, a także samych graczy. Obecnie kupno Demon's Souls w tak wielkich sieciach sklepów, jak Best Buy czy GameStop, to nie lada wyczyn. Gra niemal w całości znikła z półek sklepowych.

Miejmy nadzieję, że tak duży sukces gry w USA, przełoży się na decyzje dotyczącą wydania Demon's Souls w Europie, bo taka niestety jeszcze nie zapadła."

Poniżej kilka ocen.

IGN 9.4/10
GameSpot 9.0/10
Eurogamer 9/10
RPGamer 10/10

Jak eurogamer daje 9/10 jakiejś grze na PS3 to ja nie mam więcej pytań :D Niestety gra sprzedaje się w USA tak dobrze, ze jej egzemplarze na allegro to prawdziwy "biały kruk", co pociaga za sobą cenę...ok. 250 zł :(
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Niestety gra sprzedaje się w USA tak dobrze, ze jej egzemplarze na allegro to prawdziwy "biały kruk", co pociaga za sobą cenę...ok. 250 zł :(
A wersje asian można sobie importować od kilku miesięcy znacznie taniej niż ceny z allegro :lol:
 

pysio78

New member
Dema żadnego raczej nie będzie w najbliższym czasie. Co gorsza na Europe nawet nie ma zamiaru wydawania tego tytułu a szkoda.
Ja swój zamówię gdzieś na azjatyckich stronach bo czuję że ten tytuł jest dla mnie.
Jak zagram dam wam znać jak to wygląda ale potrwa to jeszcze ze 2 tyg. Może wcześniej ktoś będzie miał przyjemność pogrania w ten tytuł.
 

mg30906

New member
Podciagnę wątek ,

Dostanę Demona pod choinke od Św. Mikołajki :-D , czy ktoś sobie ściagnął
szybko i w rozsądnej cenie od skośnych bądź z Usa i może polecić jakaś stronę na przyszłości , a może ktoś się chce pozbyć to mikołaj mi odkupi :) czy pozostaje alledrogo za 230-270 pln (sklep z grami w Arkadii w Wawie 300!!:???: )

ps. podobno tak trudnej gry nie było od lat , nie mogę sie doczekać

edit: na alegrogo widać juz po 210 , więc już chyba nie będę kombinował

pzdr
 
Ostatnia edycja:

Stef Wybustow

New member
Odswieze watek. Jak tam panowie, gra ktos juz moze w europejska wersje? Jakies porownania do wersji azjatyckiej/USA? Powiem szczerze ze ten tytul chodzi za mna od dosc dawna ale nie mialem przyjemnosci zagrac. Z opini ktore przeczytalem wnioskuje ze ta gierka to cos specjalnego: wymagajaca, fantastyczny klimat ktory sprawia ze ciezko sie oderwac od tv, gra ktora wg niektorych osiagnela status gry kultowej itd. Czy rzeczywiscie jest tak miodnie?

PS: Z historycznych gier przychodzi mi na mysl pierwszy Diablo:twisted: i Sensible World of Soccer:-D nad ktorymi spedzilem mnostwo czasu; fajnie byloby znalezc obecnie jakas gierke ktora dawalaby godziwa rozrywke na dluzszy czas.
 

mg30906

New member
DS jak już wielokrotnie pisałem w moim mniemaniu to jedna z najlepszych gier w jakie grałem a zaczynałem od Timexa :) , czuć każde uderzenie miecza :) ale gra jest naprawdę wymagająca i nie raz kląłem i rzucałem padem , pamiętam że początek gry zajał mi parę dni ...:)

Miałem wersje azjatycką i z tego co wiem była trudniejsza od USA , nie wiem jak europejska
Czytałem gdzieś plotki że może pojawi się DS2 - nie mogę się doczekać

pzdr
 

Stef Wybustow

New member
Super!:-D
Demons Souls to jak dla mnie fenomen - wiele godzin gry, przyjemnosc i satysfakcja ze zdobycia platyny a gra zamias na polke.... dalej w uzyciu! PVP w tej grze to wciaz wyzwanie:wink: choc w wersji EU serwery zaczynaja sie wyludniac...

Dark Souls kupuje na 100% w dniu premiery, najlepsza jak dla mnie reklama tej gry jest kontynuacja/nawiazanie do DS.
 
Do góry